Ranica na maternici

Anon123

Pozdrav, nedavno sam radila papa test, te je ginekolog ustanovio da imam policisticke jajnike i ranicu na maternici.nakon toga me narucio na kolposkopiju sa napomenom hitno, a jos nisu gotovi nalazi od papa testa. Da pricekam nalaze papa testa prije kolpoakopije te da li se trebam brinuti?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pričekajte nalaze papa testa i ukoliko oni ne budu dobri, učinite kolposkopiju. Ranica sama po sebi ne mora ništa značiti. To je područje na vratu maternice gdje stanice koje se normalno nalaze unutar vrata maternice prelaze na vanjski dio vrata maternice. One su drugačijeg izgleda i boje i zato se to mjesto naziva ranica. To se događa kod mnogih žena u reproduktivnoj dobi uslijed hormonskog djelovanja. To nije ništa opasno, ali je to područje osjetljivije na promjene u smislu CIN-ova.