Ranica na vagini

AMELA 1982

Postovani, prije 10 dana pojavila mi se bubuljica izmedzu velikih i malih usmina.Bila je tvrda na dodir i bezbolna.Nakon par dana, pojavoi se gnoj i iscurio je taj sekret.Ostala je mala kvrzica i ranica na vrhu bubuljice.Mazem Bivacin mast.Imam li razloga za brigu? Unaprijed zahvalna.Lp,

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o folikulitisu. Nemate razloge za brigu.

Maree955

Postovani

Pre nedelju dana posle brijanja mi se pojavila kvrzica pored ulaza u vaginu.. namazala sam gentamicin i ona se dosta smanjila, ako ne i povukla.. juce posle brijanja sam odmah obukla se i danas primetim da se kvrzica opet pojavila, samo je sad veca nego prethodni put.. sta to moze biti i sta da radim?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da se radi o upali korijena dlake (folikulitis) ili neke od žlijezda. Možete dalje mazati gentamicinom, no ukoliko bi se povećavala posjetite liječnika.