rano otkrivanje trudnoće

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći.

daniela555

mislite zbog toga sto je test negativan 22 dan ciklusa, odnosno 10 dana nakon odnosa ili zato sto ne postoji mogucnost da ostanem trudna na taj nacin iako je svrsio izvan ali smo odmah nastavili?nije li prerano za test posto mi nije izostala m?zar ne moze ostati sperme u udu, jel mozete malo bolje pojasniti?hvala..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, napravili ste test u vrijeme očekivane menstruacije koji je negativan. Čemu briga. Uskoro će menstruacija.

daniela555

a moze M doci do 26...znaci da sam trudna svakako bi pokazao i 22.? hvala puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete ponoviti test za koji dan premda sam i dalje istog mišljenja.

mala505

Poštovani,
imam jedno pitanje.Posljednju M.sam imala 10.5.,a nezaštićeni odnos 1.6. Sutradan sam osjetila u dva navrata grčenje u donjem dijelu(naveče) i isto tako ujutro.Pošto bih trebala dobiti za nekoliko dana,zanima me da li je moguće da sam trudna? Da li da čekam da prođe menstruacija(jel moguće da odmah izostane u slučaju trudnoće?) pa da onda uradim test i odem doktoru ili... ? Zahvalna unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Pričekajte menstruaciju.

anaa212

Pozdrav, na kontracepciji sam vec oko 6 godina uz dva prekida od dva mjeseca, pila sam ih zbog policistickih jajnika. Zadnju tabletu sam popila 28.04, novi ciklus tableta je trebao popceti 6.05. Menstruacija mi je neredovita te sam ju zadnji put imala sredinom cetvrtog mjeseca. Ponekad bi imala i dva puta u mjesecu, trajala bi po 20 dana, kasnila.. od perioda 1.5 sam imala 3 nezasticena spolna odnosa. od kojih je zadnji bio 15.5., ejakulacija je bila unutar. Zbog neredovih menstruacija tesko mi je predvidjeti kada bi sljedeca trebala biti. Radila sam test na trudnocu jucer i bio je negativan. Da li trebam pricekati jos malo pa napraviti novi ili da pricekam hoce li mi doci menstruacija? Imam bijeli iscjedak, ponekad se pojave bolovi u stomaku, kao da sam u pmsu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ja vas baš i ne razumijem. Nabacali ste previše stvari bez pravila i reda. Da li uzimate pilule ili ne, to je najvažnije u cijelom postu?

anaa212

Ja se ispricavam. Zadnju tabletu sam popila 28.4 i od tada nisam na tabletama

Dejan Šakoronja, dr. med.

U slučajevima neredovitog ciklusa šansa za trudnoćom postoji. Test na trudnoću napravite najranije 15 dana od zadnjeg nezaštićenog odnosa, naravno ako prije ne nastupi menstruacija.

JelicaNelica

Postovani, molim vas za pomoc. Naime,prije sam imala menstruacije koje su trajale 6 dana s tim da je 2 i 3 dan bilo jako, 4 i 5 normalno, a 1 i 6 slabo. Posljednja 3 mjeseca odjednom su se skratile i postale cudne. Posljednju "pravu" sam imala 28.05., sljedecu sam dobila 27.06. I trajala je jedva 4 dana. Kolicina nije ni priblizna onoj kakve su znale biti. Dva dana je bilo samo kako je nekad znalo biti 4.i 5.dan, a ostalo je bilo kao sto inace bude 1.dan. u 6.mjesecu sam imala odnos za vrijeme plodnih dana, ali samo je par puta usao bez kondoma, ostalo smo s kondomom. Uplasila sam se da je moguca trudnoca i radila sam test na trudnocu koji je bio negativan. U isto vrijeme sam imala upalu mjehura i pila antibiotike. Jel moguce da su oni utjecali na ishod testa? Bila sam i kod ginekologa 9.7. (Sto je ravno 6 tjedana od "prave" menstruacije) i vidio je miom od 2 mm. Postoji li mogucnost da sam bila prerano i da je umjesto mioma trudnoca? Sljedeca menstruacija bila je 23.7. I bila je takodjer jako slaba i trajala jedva 5 dana. Posljednju sam dobila neko krvarenje 21.8. S tim da je tri dana prije bilo roskasto prilikom brisanja i prestalo pa sam pila vitamin C da potakne i onda sam 21.8.dobila neko krvarenje. Menstruacija je trajala 3 dana (od nekadasnjih 6) dosta slabije nego prije i sad opet dva dana je samo smeckasto prilikom brisanja. Ne znam ima li kakve veze sto sam se zadnjih par mjeseci udebljala. I zaboravila sam napisati da me vec 3 mjeseca dosta boljelo u zdjelici. Imala sam dvije upale mjehura prije 3 mjeseca. Od menstruacije u 7.mjesecu do ovog u 8.lagano su me boljele grudi na dodir.Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nakon 6 tjedana od zadnje 'prave' menstruacije trudnoća bi se vidjela. To što su se krvarenja promijenila pitanje je hormonske ravnoteže. Promjena u tjelesnoj težini ima veliki utjecaj na hormonsku ravnotežu.

lalaland99

Poštovani, nakon kašnjenja menstruacije napravila sam kućni test na trudnoću i pozitivan je. Prema izračunatom, trebala bi biti u 5-tom tjednu trudnoće, a pregled ginekološki imam za 3 tjedna. Moja nedoumica je da nemam nikakvih simptoma trudnoće, povremeno se jave lagani lagani grčevi, malo su mi grudi bile naotečene na početku, ali više ništa. Nema mučnina, grčeva, ničega... da li je to normalno da je trudnoća bez ikakvih simptoma? Hvala.

searanex

Dalije moguce da test u 7. Tjednu trudnoce bude nepouzdan odnosno da pokazuje negativno qko je pozitivno? I da nema nikakvih simptoma?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana lalaland99, moguće je da ne osjećate nikakve simptome trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana aearanex, nije moguće da u 7. tjednu test pokazuje krivo.