Razlozi izostanka menstruacije

pero12345

Poštovani, imala sam vakumsku aspiraciju i kiretazu 17.06., zbog HPV-a i cina 2 sam dobila preporuku prekinuti trudnoću. Krvarila sam 10-ak dana. Na kontroli je sve bilo u redu i cin se spustio na 1 a hpv je pod upitnikom. Nakon nepunih mjesec dana smo partner i ja imali odnose i nije svrsio u mene ali misli da mu je malo iscurilo pa sam preventivno popila EllaOne 09.07. Tada mi nisu bili plodni dani. Također sam koristila Betadine i Cicatridine. Menstruacije još uvijek nema, a promijenila sam i klimu, a inače prilikom promjene klime, menstruacija mi kasni po 2 tjedna. S obzirom na sve hormonske šokove, da li je normalno da mi tako kasni, trebam li još koji tjedan pricekati ili postoji vjerojatnost da sam trudna? Unaprijed zahvaljujem na odgovoru i pomoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test, te napraviti hpv genotipizaciju.

pero12345

Zahvaljujem na odgovoru.

Potrebno mi je još par informacija.
1. Postoji li mogućnost da se zatrudni nakon kiretaže a da nisu bili plodni dani i da se nije svršavalo "unutra"?
Rečeno je da je sve normalno kao prije, ali nemam dovoljno informacija o svemu što me zanima.
2. Da li je normalno i koliko dugo može menstruacija kasniti jer nemam nikakvih simptoma trudnoće osim bolova u jajnicima i osjećaja kao da ću svaki tren dobiti menstruaciju a i uključeno je bijelo pranje kao pred svaku menstruaciju.

Unaprijed, još jednom zahvaljujem!!
Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije moguća trudnoća prema opisanom.