Razlozi kašnjenja menstruacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana karol, ne razumijem vaše pitanje.
Ako je test pozitivan, svakako savjetujem beta hcg iz krvi s obzirom na ovo sve ranije kod vas.

tinaxyz

Dobar dan. Ovako,zadnji spolni odnos sam imala 22.9,momak kaže da nije ejakulirao u mene,nakon toga dobila sam menstruaciju 2.10,no trajala je samo 3 dana i dosta je slaba bila,sada mi već kasni 3 dana,napravila sam test,negativan je. u međuvremenu sam se preselila u dalmaciju,faks,stres i sve je to psrisutno,jel može biti da radi toga kasni ili je stvarno moguće i da sam trudna? Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, niste trudna ako je test negativan. Uzroke koje ste naveli najčešći su uzroci kašnjenja menstruacije.

patkicari

poštovani, od rane mladosti imam problema s neredovitim menstruacijama i pila sam u dva navrata kontracepcijske pilule.
Zadnje što sam pila su bile Lindynette 20 koje sam pila godinu i pol dana. Prestala sam ih po naputku ginekologice piti prije 6 mj i otada mi se stanje opet pogoršalo. Na početku je još menstruacija dolazila svakih 30ak dana, međutim menstruaciju nisam dobila već 3 mj. Bila sam kod ginekologa prije više od mj dana, nisam trudna i nemam nikakve promjene na jajnicima ni maternici (uzv-om potvrđenom)Dobila sam uputnicu za vađenje hormona i rekli su mi da ih idem vaditi između 3. i 5. dana menstruacije te progesteron 21. dan ali ja menstruaciju ne dobivam pa me zanima dali svejedno mogu ići vaditi hormone, dali će nalazi biti ispravni? Znam da se radi vjerojatno o anovulatornim ciklusima, pa me također zanima da li taj poremećaj ima progresivan tijek (u smislu da može dovesti do ireverzibilne neplodnosti) ili ovisi od ciklusa do ciklusa?
hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, do ireverzibilne plodnosti neće dovesti. Da imate hormonski dizbalans svakako imate. Vaša doktorica je ispravno postupila.
Svakako vadite krv samo za vrijeme menstruacije dakle 3-5 dan ciklusa, jer inače rezultati neće biti vjerodostojni.
Svakako treba vidjeti i hormone štitnjače.

sarahh

postovanje imaj jedno pitanje za vas i zelila bi da mi odgovorite sto je prije moguce....ovako imala sam zadnju menstruaciju 20.9. uradila sam prije sedam dana test za trudnocu i bio je pozitivan stim da evo nekoliko dana osjecam kao male grceve ispod stomaka kao mali predznaci menstruacije i jutros kad sam ustala bila mi je kao mala sukrvica i opet sam danas ponovila test za trudnocu i opet je pozitivan posto mi je ovo treca trudnoca a u predhodne dvije nisam imala nikakvih problema zelim da mi kazete dali su ti bolovi mozda uzrok nahlade ili sta vec posto se sa ovim nisam susretala u predhodnim trudnocama imala sam i mucnine i povracala a sada u ovoj nista niti imam mucnine nikako samo malo bolove u grudima to je sve pa molim vas da mi odgovorite cim prije hvala vam unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana radi se o trudnoći. Savjetujem čim prije uzv da se utvrdi da li trudnoća u maternici i da li je u redu i da vam se da gestagena terapija.

punoljetna

molim pomoć.
imala sam sa dečkom spolni odnos. prvi puta zadnji dan prošle menstruacije. ovu menstruaciju trebala sam dobit 11.11. ali nisam, tj kasni mi 3 dana. koristili smo kondom.ali jedamput nismo ali nije ejakulirao u mene.
imam li razloga za briguu??
unaprijed se zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana nemate razloga. Ne radi se o trudnoçi.

antonia15

Dobar dan!
Menstruacija mi kasni 5 dana, a u tih 5 dana mi stalno curi neka bezbojna tekućina.
Inače , prije menstruacije grudi su mi tvrde, a sada su mekane.
Dečko i ja smo koristili zaštitu, i u zadnjih par dana sam bila malo prehlađena.
Da li je moguće da kasni zbog stresa i bolesti ili bih se trebala zabrinuti?
Pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, može kasniti od navedenih razloga, ali svakako savjetujem test na trudnoću.

bubamarica92

Dobar dan! Imam jedan problem.. zadnju menstruaciju sam imala 16.10. i sada mi kasni tri dana a inace mi je redovita svakih 28 dana. Imam odnose s deckom vec godinu dana, ne koristimo nikakvu kontracepciju jer mi je ginekologica savjetovala da ne koristim kontracepcijske pilule s obzirom na to da imam samo jedan jajnik. Samo prekinemo odnos prije njegove ejakulacije. Do sad nismo imali nikakvih problema. Nisam jos napravila test za trudnocu. Zanima me kolika je sansa da sam trudna, ili je problem u necem drugom? Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, to što imate jedan jajnik, nije razlog da ne koristite pilule. Naime uzimanjem pilula zaštitit ćete drugi jajnik od pojave cista, policističnosti i endometrioze.
Dakle mišljenje vaše liječnice nema osnove. Da li ste trudna, ne znam. Napravite test na trudnoću svakako. Prema opisanom vjerujem da niste premda ne koristite nikakvu zaštitu, te je taj način najnesigurniji.

Anita55

Poštovani,
zadnji put sam menstruaciju imala 30.10 . u novembru nisam dobila,imala sam odnos sa dečkom ali sa zaštitom smo radili,brine me zašto mi kasni i imam li razloga za brigu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana pročitajte naše prijašnje postove na tu temu.
Za početak napravite test na trudnoću.

arianna7

Postovani/a, zanima me koji su razlozi uranjene menstruacije? Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ciklus traje od 22 do 35 dana i takav smatramo urednim.
Ispod 22 dana radi se o anovulacijskim ciklusima. Dakle izostanak ovulacije je glavni uzrok.

ninaxperia

znaci imala sam spolni odnos s deckom prije tjedan i po dva. i nije ejakulirao u mene nego van i to na vrijeme. sad mjesecnica mi dolazi nekako redovito ili samo dan ranije. dan ranije je bio 9.12. a danas je trebala doci ali jos nije (10.12) dali da se brinem ili moze biti razlog bas zato sto sam opet pocela imati spolne odnose? za vrijeme spolnih odnosa mi je znala biti na 21, 25 ili 28 dana. i dali je to uopce moguce da se poremeti zbog s. odnosa? hvala unaprijed.

ninaxperia

e da dali menstruacija moze kasniti zbog depresije. to se mojoj prijateljici desava a nezna zasto a ona je inace ovako povucena razdrazljiva i nekako depresivna..
zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, pričekajte još koji dan da nastupi menstruacija.
Može kasniti svakako zbog stresa, depresije itd.