Razlozi kašnjenja menstruacije.

Leliii

Postovani, zanima me kolika je mogucnost da mjesecnica duze kasni zbog prehlade i gljivicne infekcije? Hvala.

phoenix

Lijepi pozdrav želim. Hvala Vam na svim odgovorima i savjetima. Napravila je test i negativan je.

Nadam se da će ovaj primjer iz mog iskustva poslužiti nekome u orijentaciji sa ciklusom i da su brojni faktori koji mogu biti, te međusobo povjerenje je najbitnije uz edukaciju.

Zaključno kolegama muškarcima, bolje da se kaže loš sex ili suzdržati se, nego da je beba na putu. Mislim da će se svi složiti s time.

Sve najbolje želim svima i puno sreće i hvala Vam gospodine doktore.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Leli, može kasniti svakako.

katarina991

Poštovani,

Prošli mjesec sam imala odnose sa dečkom, nakon čega mi je menstruacija došla 5 dana ranije nego inače. Ovaj mjesec je po tom računanju trebala doći 21.03., ali nije.. A sada je 25. Imala sam sve simptome kao i inače, bol u grudima i napuhnut trbuh, ali ništa. Svako malo imam osijećaj da sam dobila, ali sve šta vidim ja proziran iscjedak, a kod odlaska na wc urin mi je dosta jače boje no inače, jer sam se nahladila.. Naime, test nisam radila jer sam bila uvjerena da je razlog kašnjenu to što sam dan prije(20.03.) otputovala u Njemačku i jer je tu dosta hladnije nego kod nas i da je u pitanju promjena klime i stres kod pronalaženja posla, a sad je još veći jer menstruacija kasni.. Molim Vas za Vaše stručno mišljenje..

Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ovaj mjesec niste bila spolno aktivna onda se ne radi o trudnoći. Ako jeste tj imali ste rizičnih odnosa, napravite test na trudnoću.

adriano3112

Postovani,
rodila sam prije 3 mjeseca, 31.12.2013, i dobila sam prvu menstruaciju 3.2.2014. Nakon prve menstruacije imala sam spolni odnos s muzem i nismo se pazili pa se malo bojim da nisam trrudna. Napravila sam 3 testa i sva tri su bila negativna, a menstruacija mi kasni evo vec 3 dana. Molim Vas vase misljenje da li je moguce da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste, ako su testovi negativni.

bane20

Postovani,
Devojka i ja imamo problem.Ona je trebala dobiti 2.4 a sad je 6.4.Vise od godinu dana imamo spolne odnose i uglavnom u 95% bez kondoma.I nikad nismo imali problema.Proslog puta kad je dobila bila je bolesna.Razbolela se dan-dva pre nego sto je trebala da dobije.Gripa u pitanju.Temperatura,kasalj i kijavica.Nismo radili test na trudnocu.I sad joj kasni 5 dana,ne znamo sta da radim.Koji bi razlog kasnjenja moga biti?

Hvala puno u napred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prvo isključite trudnoću svakako, a onda sve ostalo.

munja22

Poštovani,

molim Vas pomozite mi, na mukama sam!
dakle, da krenem, mjesečnica mi kasni već 15 dana, trebala sam ju dobiti 23.3., no nje i dalje nema, bojim se trudnoće. Inače nikad nisam imala redovan ciklus, prošli mj. mi je bilo kasnilo 9 dana... Napravila sam test za trudnoću s prvim jutarnjim urinom i test je bio negativan. Ujutro mi se nekad pojavi nekakav bijeli iscjedak. stalno sam pod stresom zbog ove situacije, ne hranim se baš redovito, živčana sam stalno...Od navedenih simptoma koji ukazuju na trudnoću(mučnina, povraćanje...) ja nemam ni jedan.. inače skoro svaki spolni odnos dečko i ja koristimo kondome, nekad bez zaštite samo prvih par minuta...nikad nije ejakulirao u mene, većinom u kondom ili izvan mene.. da ponovim test je bio negativan... postoji li mogućnost da sam ipak trudna? da ponovim test? da li je to sve zbog stresa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možemo samo nagađati od čega vam kasni, ali trudnoća nije ako je test ispravno napravljen.

Pozdrav...trebam mišljenje oko nekoliko stvari.
Zadnja mjesečnica nastupila 12.1. otada je nema. Radila sam test na trudnoću 10 dana nakon kašnjenja,pokazao se negativan.
Rađen je s večernjim urinom,da li to utječe na njegovu točnost?
Nemam baš nikakvih simptoma,ni nadolazeće mjesečnice niti onih koji su specifični za trudnoću,al me svejedno kopka mogćnost trudnoće,kakvog ste mišljenja o tome?
Prije 8 mj.sam bila kog ginekologa zbog neredovte mjesečnice(ali nikad nije ovoliko izostala),ali moja ginekologinja to ne doživljava ozbiljno,
kaže sve je stvar prirode,tražila sam neke tablete radi regulacije,kaže nije potrebno,molim vaše misljenje?
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da je potrebno. Ne samo pilule nego i kompletna obrada, spolni hormoni itd.

munja22

Postovani,

Jutros sam napravila drugi test i on je negativan..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Rekao sam vam da se ne radi o trudnoći.

leptirica118

Poštovani,

zadnju menstruaciju sam imala 12.2. i sad je 9.4. i još uvijek nisam dobila. Bila sam kod ginekologa,rekla je da imam policistične jajnike ,da mi izostaju ovulacije i imala sam gljivičnu infekciju( to nije prvi put tada). Dobila sam Rojazol vaginalete i Diflucan kapsulu. Međutim,svu tu terapiju sam uzela i još nisam dobila menstruaciju,ali peckanje i slično je prestalo. Pomislila sam da sam trudna možda(iako smo uvijek pri odnosu koristili kondom i prekinuti snošaj) pa sam napravila test za trudnoću i to tri puta i sva tri su negativna. Trudna ne mogu biti ili ? Koji bi mogao biti razlog kašnjenju menstruacije? I zašto bi moglo doći do izostajanja ovulacije?
Zahvaljujem unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sve vam je lijepo rekla vaša doktorica. Imate policistične jajnike, a odlika tog sindoma je izostanak ovulacija.
Naravno da se ne radi o trudnoći. Savjetujem obradu i terapiju poremećaja.
Na našim stranicama pročitajte malo više o policističnim jajnicima.

necromael

dobar dan , dolazim iz osijeka i imao sam spolni odnos sa djevojkom , iako je bio bez zastite bio je jako jako kratak te ja nisam ejakulirao uopce.Sada djevojki kasni menstruacija 3 dana.I u ta 3 dana djevojku jako bole jajnici,grci joj se stomak iako je jela,i osjeca se cudno..Dakle mene bi sada zanimalo dali se radi o nezeljenoj trudnoci koju za sada ne zelimo,ili su to samo nuspojave da ce dobiti menstruaciju. Djevojki je 18 godina ,a meni 19 .Hvala unaprijed ocekujem jako brzo odgovor

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da se ne bi trebalo raditi o trudnoći.

kacyxrcak

Poštovani doktore,
Prošlog mjeseca sam koristila Escapelle u toku plodnih dana (pukao prezervativ, kasno vidjeli). Menstruaciju sam dobila uredno, 26.03. Ova menstruacija mi kasni, inače su redovne u dan. Obzirom da sam tokom ovog mjeseca imala zaštićene odnose, koji nisu bili u toku plodnih dana, pa isključujem trudnoću, iako ću ujutru uraditi kućni test, čisto sigurnosti radi, zanima me da li je upotreba tablete izazvala poremećaj ciklusa, za koliko mogu očekivati menstruaciju, i koliko će biti potrebno vremena da mi se ciklus ponovo unormali? Takođe, prehlađena sam, i koristila sam amoxiciln zbog upale grla, ukoliko je relevantno. I da li je rano da uradim kućni test na trudnoću? Hvala unapred, vidim da svima odmah odgovarate na pitanja.

Nazad
1 ... 19 20 21 22 23 24 ... 39
Naprijed