Razlozi kašnjenja menstruacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trudnoća nije jedini uzork kašnjenja. Tu su pcos, cista, izostanak ovulacije, promjena klime, stred, upala i slično.

kEnT

Poštovani,
Ja i djevojka imali smo odnos tokom plodnih dana. Naravno, da napomenem da kod svakog odnosa koristim kondom i da nikada nisam ejakulirao u njega nego odem u WC pa tamo to obavim radi sigurnosti i plus provjerim kondom sa vodom i niti jedan nije pukao.
Sad mene zanima, pa da mi odgovorite da li je moguce da je nesto iscurilo kao npr. predejakulat unutra pa kada sam ja oprao spolni organ da mi je ostalo na ruci, jer poslje sam prste stavio djevojci u njenu vaginu i sada joj kasni menga 4 dana prema datumu prošle menstruacije, ali jos moram istaknuti da djevojka ima neredovne cikluse i da je izlozena konstantnom stresu. Napominjem da smo primjetili da joj je iscurila bijela tekucina koja smrdi, pa smo citali o tome i pisalo je da je vjerojatno prehlada,a vec 2-3 dana ju boli stomak i ima sve simptome da dobije menstruaciju.
Pitanje koje cijelo vrijeme pokusavam postaviti je mozda malo i glupo, ali da li je ona mozda ostala trudna i da li je uopće moguce da se preko prstiju prenesu spermiji i ako nije problem da nam kazete zbog cega je moguce to kasnjenje?.

LIJEP POZDRAV
i HVALA unaprijed na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o trudnoći.

kEnT

Hvala Vam na odgovoru.
Da li nam možete još reći je li posrijedi nekakva upala ili nešto drugo razlog izostanka menge?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam. O mogućim uzrocima pročitajte u prijašnjim postovima.

SanjaSanjica

Postovani doktore.
Pila sam kontraceptivne pilule Diane godinu dana (zbog akni), i prestala sada u aprilu. Medjutim, od tada vise nisam dobila menstruaciju. Jasno je da su uzrok pilule, ali moje pitanje je sta moze da podje po zlu, ako ne dobijem ni u narednih 2 meseca recimo? Da li je ta amenoreja opasna? Takodje, kosa mi je vidno redja, drugi to ne primecuju, ali ja vidim. Da li to mozda sugerise da mi fali lucenje nekog hormona? Bila sam kod ginekologa, ali mi je rekao da dodjem za mesec dana, u slucaju da ni tad ne dobijem. (inace, za ovih god dana nisam imala odnose).
Hvala Vam unapred na odgovoru.
Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom radi se o PCOS-u. Savjetujem gestagenu terapiju za izazivanje menstruacije. Ne znam zašto ste prekidali s uzimanjem Diana.

sex

Imao sam sa djevojkom spolni odnos i tjekom sexa nam je puko kondom ali nisam ejakulirao, a ona je bila u neplodnim danima tj. trebala je dobiti menstruaciju nakon dva dana a vec kasni 5 dana, ali je jos uvjek nije dobila dali je moguce da ostane trudna od predejakulata??? I da napomenen da je pod velikim stresom dali i to moze da utjece na kasnjenje menstruacije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. O uzrocima kašnjenja pročitajte u prijašnjim postovima.

netko123

Postovani!
Cikusi mi traju 30-34 dana.prosli mjesec 28 ali to je bila iznimka.zadnju mjesecnicu sam imala 14.6. Imala sam 2spolna odnosa 30.6. uz kondom od pocetka do kraja uz prekinuti snosaj.decko 1.put nije svrsio(kondom bio cijeli) s rukom sam ga obradivala ali nije svrsio.s time da sam se s tom rukom dirala nakratko po vanjskom dijelu spolovila,2.odnos je bio do kraja uz kondom i svrsavanje vani. Decko kaze da kod bacanja kondoma nije primjetio da neko puknuce i vlaznost.ako uzmem da mi ciklus traje 30dana mjesecnica je trebala doci jucer. Imam simptome pms.razdrazljivost,bolovi dolje,napuhnutost, bolovi u donjem dijelu leđa. Trebam li se brinuti? Da napravim test ili da samo pricekam mjesecnicu? Zanima me jos da li je takav nacin zastite pouzdan?hvala Vam unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Takav način zaštite je pomalo insuficijentan.
Mislim da se prema opisanom ne bi trebalo raditi o trudnoći.

xenobia

Pozdrav

29.6. sam imala spolni odnos s dečkom (2 dana poslije ovulacije) bez zaštite. Naravno nije ejakulirao u mene niti išta slično a i trajalo je kratko jer smo se oboje bojali. inače mi ciklus traje 29 dana i uvijek je točan, no ovog mjeseca mi kasni 5 dana. Pila sam prošli tjedan antibiotike i od jučer još 2 vrste lijekova zbog upale zubnog mesa. Već par dana imam predmenstralne grčeve ali menstruacija nikako da dođe. Molim Vas recite mi da li je kašnjenje menstruacije opravdano tim ljekovima i postoji li ikakva vjerovatnost za trudnoću !? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne ali ipak napravite test.

jelena3103

Postovani, imam 23 godine, menstruacije mi nikada nisu bile pretjerano uredne, medjutim poslednjih godina su postale prilicno redovne. Iako imam hydrosalpinx i neki manji miom na materici, menstruacije su dolazile otprilike redovno i pocinjale su u rasponu od 22 do 25 u mjesecu, i tako vec skoro godinu dana. U maju mi je menstruacija pocela 24.og i trajala je normalno. Usled velikog soka i stresa koji sam prezivjela 10.juna navece, sledeceg jutra sam ponovo dobila menstruaciju koja je par dana bila izuzetno obilna ali ipak je trajala isti broj dana kao i svaki put. Od tada do danas nikako nisam dobila menstruaciju. Moje pitanje je sledece- da li se meni sada, kao posledica preuranjene menstruacije izazvane stresom, ciklus potpuno poremetio? Duze od petnaest dana imam izrazito natecen stomak, koji nije bolan. Nikakve simptome nemam da cu dobiti menstruaciju.Poslednji odnos sa partnerom sam imala 09.06., dakle dan prije nego sam dobila poslednji put. Svakako planiram otici doktoru ako se stanje ne popravi, ali me interesuje da li postoji mogucnost da sam trudna? Ili je mom organizmu prosto potrebno vise vremena da se oporavi? Napominjem da je jako stresan period za mene bio od 10.06.-20.06., znaci nije upitanju samo jedno stresno vece vec duzi period. Ukoliko imate bar neku ideju zasto jos uvijek nisam dobila, bila bih Vam zahvalana da mi kazete.

Srdacan pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da se ne radi o trudnoći. Stres svakako može biti jedan od uzroka kašnjenja.
Od ostalih tu su pcos, cista, anovulacije i slično. Detalji nakon posjeta ginekologu.

Dunja1806

Pozdrav, imam problem...naime prošla menstruacija mi je bila 17.6. i prije nje isto sam imala 17.5, kasni mi već 6 dana po nekom izračunu. Zadnji odnos sam imala 13.7 bez zaštite, nikada ne koristimo zaštitu, već godinu dana, ali nikada ne izvrši ejakulaciju u mene, čak i za vrjeme plodnih dana nije nikada, uvijek izvuče na vrijeme i to je to. 6 dana imam povećan iscjedak, providan je i ne miriše uopće, grudi me ne bole, samo nekada pred mrak imam osjećaj da ću istog trena da dobijem. Eto . POMOĆ Hitno odgovor ? i da bole me bubrezi noću.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o trudnoći, već o dolazećoj menstruaciji.

sporta01

Imam pitanje,dakle kasni mi menstracija i totalno sam zabrinuta..makar svi kazu da nemam brige.
zadnja menstruacija mi ja bila 25 .06.2014. A danas je 24.07.2014. Obicno mi ciklus traje 25,26 dana. U zadnje vrijeme sam bila pod stresom,svadanje sa roditeljima,razne prijave . Ja sam opcenito vrlo podlozna tome jer me svaka sitnica optereti...takoder imala sam spolni odnos s decko,nikad bez zastite i uvijek je svrsio van mene...pa me zanima sto se dogada...i takoder u tom periodu sam bila kod ginekologa i napravila sve testove i sutra cu znat rezultate.
Hvala unaprijed

jelena3103

Postovani, prije dva dana sam imala grublji odnos sa partnerom.Te veceri sam primijetila blagi rozi iscjedak. Od tada do danas imam roze icjedak svaki put kada se obrisem.Dakle-ne istice vani kao predmenstrualno krvarenje. Test za trudnocu sam radila istog dana prije nego smo imali odnos i bio je negativan, tako da krvarenje nije posledica trudnoce.U prethodnom postu sam Vam pisala da od 10juna nikako nisam dobila menstruaciju (vjerovatno kao posledica stresa). Da li ovo moze biti predmenstrualno krvanje, ili je pak nastalo kao posledica neke povrede usled grubljeg odnosa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sporta napravite test na trudnoću. Prema opisanom ne bi se trebalo raditi o trudnoći. O ostalim uzrocima kašnjenja proćitajte u prijašnjim postovima.

Nazad
1 ... 21 22 23 24 25 26 ... 39
Naprijed