Razlozi kašnjenja menstruacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna i ne treba novi test. Vjerovatne uzroka izostanka i sami ste naveli.

L_R

Postovani,

cura i ja smo imali vise nezasticenih spolnih odnosa kroz 4 mjeseca ,te joj mensturuacija dolazi svaki put drugacije.
zadnja menstruacija joj je bila 1.6 te smo nakon toga par puta imali nezasticen spolni odnos (nije doslo do ejakulacije) i napravili smo test za trudnocu prije 3 dana koji je bio negativan. Danas je 30. dan a ona jos nije dobila menstruaciju pa smo malo zabrinuti da slucajno nije nastupila trudnoca , jer kako sam rekao vec i prijem njoj ciklusi nisu svaki put isti vec joj zna menstruacija nastupit par dana ranije , tipa 25. - 26. dan . Zanima me da li je u moguca trudnoca i da li je test prerano napravljen ?

LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom nebi se trebalo raditi o trudnoći, no nezaštićeni odnosi su najslabija zaštita.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

L_R

Hvala Vam doktore na odgovoru .
zaboravio sam napomenuti da je pred nekih 3 tjedna imala upalu mokracnog mjehura te je bila na antibioticima , pa me zanima postoji li mogucnost da je to uzrok?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je i to kao uzrok izostanka menstruacije.

tkunic1

Poštovani,
posljednju menstruaciju dobila sam 2.06., a posljednju kontracepcijsku pilulu Novynette popila sam 3.6., dakle menstruacija je došla pri kraju blistera. Tablete sam nastavila uzimati s pauzom od 7 dana, odnosno uzela sam tabletu taj sedmi dan - dakle 9.6.
Danas mi je 2 dan pauze i menstruaciju još nisam dobila, pa me zanima ima li razloga za zabrinutost s obzirom na to da je prošla M došla preuranjeno? Ne osjećam nikakve posebne simptome, osim laganog probadanja u donjem dijelu trbuha kao pred M. Napomenula bih da sam tablete uzimala redovito, bez iznimke i na vrijeme, te smo uz to prakticirali metodu prekinutog snošaja. Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite. Nastupit će menstruacija u pauzi. Ako ne nastupi dalje nastavite prema shemi uzimanja.

tomica48

Poštovani, imao sam odnos s curom sredinom 5. mjeseca, sa kondomom. Kondom provjereno nije pukao. Trebala je dobiti mjesečnicu pocetkom 6. mjeseca i još uvijek nije dobila. Brine me razlog zbog čega je izostala mjesečnica, uz napomenu da je bio veliki stres zbog svih matura i ispita tijekom lipnja. Danas smo napravili test za trudnoću i bio je negativan. Uz sve to, cura nema nikakve simptome trudnoće. Hvala unaprijed na odgovoru.

lidija716

Poštovani,

Na zadnji dan predzadnjeg ciklusa imala sam nezaštićen odnos s dečkom pri čemu je on ejakulirao u mene. Iduće jutro sam popila pilulu EllaOne. Taj isti dan sam dobila mjesečnicu koja je bila uredna. Međutim, danas mi mjesečnica kasni 7. Dan, a vec tri dana imam simptome koje inace dobijem dan prije nego li nastupi mjesečnica no i dalje je nema.. U međuvremenu smo imali nezaštićene odnose ali smo pazili i sigurno nijednom nije ejakulirao u mene. Je li izostanak moguć samo zbog pilule? I da napomenem da sam prije nekoliko dana otputovala i promijenila klimu. Mogu li isključiti mogućnost trudnoće ili ne? Lp

tkunic1

Hvala Vam na odgovoru. M stigla jučer ujutro. Zabrinula sam se zbog dužine ciklusa od 30 dana i preuranjenog dolaska prošle.
Lp.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tomica ne radi se o trudnoći prema opisanom. O ostalim uzrocima izostanka menstruacije u žena pročitajte u prijašnjim postevima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lidija ne znam koji je uzrok kod vas ali trudnoća nije. Pilula nije poremetila idući ciklus. Možda promjena klime, mjesta boravka i sl.

July0810

Poštovani,zadnja menstruacija je bila 25.04 . Test za trudnocu bio je negativan jer nisam imala nikakve simptome. Prosli tjedan bila sam na pregledu kod ginekologice i rekla je da mi je to od stresa jer mi je sve uredno i dobila sam Duphaston tablete od 10 mg za izazivanje krvarenja i trosim ih vec 5 dana,ali jos nista.
Ja i moj decko bi htjeli bebu al neznamo dali bi se upustali u odnose i dali mogu sad zatrudnit posto jos nisam dobila a i neznam za plodne dane.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimajte Duphastone 10 dana a tek nakon toga će doći menstruacija. Da li možete zatrudnjeti doista ne znam. Javite se kod svoje doktorice na daljnju obradu koja će to ustvrditi.

Mona94

Zdravo! Ne znam da li sam na dobro mjesto postavila pitanje i da li imate negdje o tom temu jer ju ja nisam uspjela naći,ako postoji ispričavam se unaprijed.Dakle situacija je sljedeća.Često imam neredovite menstruacije,ali obicno kasne po 3,4 dana,ali sada vec kasni 7.dan i zato sam uplašena.Imala sam zasticen odnos uz kondom sa partnerom i bez ejakulacije i jos sam pazila da mi budu neplodni dani,posto mi je menstruacija bila 4.6 a odnos nam je bio 4 dana poslije prestanka iste.Radila sam test,negativan je.Ne znam sto bi bio uzrok tolikog kasnjenja a jedino sto mi pada na pamet jeste da sam pila antibiotik doksiciklin zbog akni 2 mj.po preporuci dermatologa.I sada ga ne pijem vec 2 tjedna.Da li je on moguc uzrok kasnjenja?Nisam imala nikakve stresove niti variranja u kilazi i slicno,a znam da je jako puno mogucih uzroka .. Unaprijed hvala na odgovoru ... Srdačan pozdrav!

pomagajbokte

Znaci ovako, na 28.06 sam imala spolni odnos s deckom bez zastite. To mi je bio dan nakon zadnjeg plodnog dana i svrsio je van mene. Menstruacija mi kasni 2 dana.. Imam osjecaj da ce ubrzo doci ali me svejedno strah da ne budem trudna. Zadnji ciklus mi je trajao 24,a ciklus prije toga 28 dana. Imam li razloga za brigu? Zadnji mjesec dana jedem manje zbog preopterecenja na poslu,i spavam po 4-5 sati na dan. Test za trudnocu nisam obavila.. Je li postoji mogucnost da sam trudna? I jesu li napor,stres,nenaspavanost i to sto manje jedem moguci razlozi zasto mi menstruacija kasni?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mona prema opisanom ne radi se o trudnoći. O ostalim uzrocima kašnjenja pročitajte u prijašnjim postevima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pomagajtebokte, šansa postoji za trudnoćom. Napravite test.

aannaaa

Poštovani,
sljedeće mi se dogodilo prije par godina, ali sada čitajući razne stvari po forumima, imam par pitanja. Nevina sam, međutim, dečko je par puta svršio u blizini vagine, moguće i po njoj. I tako prije dvije godine nisam dobila menstruaciju 2,3 mjeseca. Tada sam se užasno bojala da sam trudna, bila sam u velikom stresu te je i to moglo odgoditi menstruaciju. Ali, često mi se išlo na toalet, osjećala sam vrtoglavicu, mučninu i čini mi se da sam bila umorna, debljala se nisam. Sada ne znam jesam li to sve sebi umislila zato što sam vidjela po internetu da su to simptomi trudnoće te da je moguće zatrudnjeti bez penetracije.... Nakon 3. mjeseca sam dobila, jako obilno, i onesvijestila sam se. Sada opet po internetu nalazim da su česti spontani pobačaji za koje žene nisu niti svjesne, nego ih mijenjaju obilnom menstruacijom. Tu se također javlja nesvjestica.... Dakle, moje je pitanje je li moguće da sam bila trudna i da je došlo do spontanog pobačaja? Ili sam u stresu i strahu od trudnoće sve to umislila i stresom toliko odgodila menstruaciju?
Unaprijed hvala na odgovoru, lijep pozdrav.

Nazad
1 ... 25 26 27 28 29 30 ... 39
Naprijed