Razlozi kašnjenja menstruacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste ni sada niti ste bila trudna. Ne umišljajte si.

ann7

Poštovani,Imam 19g..zadnja menstruacija mi je bila 23.6. I trajala oko 5 dana ka i uvik.S momkom sam spavala zadnji dan menstruacije sa zastitom (kondom)ali on nije svrsio uopće.Nakon toga smo bili na moru i doslovno je ušao u mene i to je to,ništa se nije desilo.Tu mi je rekao i da mu nije neki osjecaj u moru te da nije bio ni blizu svrsavanja,da se ne brinem.Sad je 28.7. Ja još nisam dobila iako imam simptome.Bole me grudi,bijeli iscjedak bez mirisa,gladna sam,pms..Ejakulacije nije bilo uvjereni smo al ja se bojim užasno jer sam plašljiva osoba i zato sam napisala ovo ode.. Normalno je da dođe 7 dana nakon paa se nadan da će u ova dva dana doć ..ali eto zanima me šta vi kažete.Hvala puno.

ann7

I da napomenem.. Napravila sam test cisto da se uvjerin 101% da nisam i test je negativan ,ali jos nisam dobila iako imam sve naznake da cu dobit..bila sam u zadnje vrime pod stresom,faks,prekid s momkom pa mirenje ovo ono .. Moguce da je to sve utjecalo ..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći prema opisanom.

Nogometas

Poštovani doktore, evo opet mene s pitanjima.
Ovako djevojka i ja smo ovaj mjesec imali samo jedan odnos (na plodne dane) zašticen kondomom od pocetka pa do kraja bez puknuca(ejakulirao sam vani), kad smo zavrsili sve smo obrisali i obukli se. Nakon pola sata uslijedio je oralni seks i u tom "igranju" su nam se spolovila mozda dotakla ali penetracije nikako nije bilo( takoder mislim da nije ostalo nista sperme od prijasnjeg odnosa). Pa me zanima moze li od tog dodira doci do trudnoce posto je djevojka danas trebala dobit menstruaciju a nije iako kaze da ima sve simptome i da osjeca da ce doc, ili to kasnjenje mozemo prepisati njezinom boravku na moru nepuna dva tjedna.
Hvala Vam na odgovoru.
Lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite, neće doći do trudnoće.

atimona

Moj problem je sledeci: Prosli mesec sam dobila normalno, imala sam 02.06,trajala mi je normalno 5 dana,pa sam dobila 30.06 ali mi je trajala samo 3 dana i nije bilo ni malo obilno kao po obicaju. Sada je vec 4 dan kako mi kasni. Simptomi su svi prisutni, cak sam juce imala osecaj kao da je menstruacija bila prisutna,a nje nema. Vec par meseci sam imala povremene bolove jajnika i dalje su prisutni. U dugoj sam vezi i ni jednom nismo koristili bilo kakvu zastitu,naravno uvek smo pazili da nikad ne zavrsi u mene. Pitanje je da li moze da bude kasnjenje zbog jajnika ili treba da brinem zbog neke trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Imate nezaštićene odnose, stoga napravite za početak test na trudnoću.
AKo je negativan ostale uzroke izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima.

beatrice13

Poštovani,
Imam 16 godina,spolni odnos još nisam imala...Moj problem je sljedeći,imam redovne cikluse 28-30 dana,posljednja menstruacija bila je 10.7.,što znači da mi kasni 7 dana,no vec 8-9 dana imam bolne grudi i vece ,kao sto je inace par dana prije menstruacije..Sredinom ciklusa (u vrijeme očekivane ovulacije) imala sam blago krvarenje koje je trajalo oko 12 h, i prije par dana primijetila sam blago peckanje dolje...Moje pitanje,da li bi se trebala zabrinuti oko toga,s obzirom da mi se nikad nije dogodilo krvarenje usred ciklusa..i posjetiti ginekologa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate na pregled. Pričekajte još par dana da nastupi menstruacija.

minnieme

Poštovani,

pijem kontracepcijske pilule već pola godine. Započela sam s novim bliserom i na drugoj piluli imala sam spolni odnos sa zastitom no kondom je pukao. Uzasno me strah jer bih trebala danas dobiti menstruaciju no nje nema.
Uzasno me bole grudi i osjecam napetost u predjelu maternice i imam proljev, kolike su sanse za trudnocom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. Ne brinite.

Milica2

Postovanje,
Zadnju menstruaciju sam imala 28.7. Nakon toga 15.8. Sam imala odnos bez kondoma, no nije ejakuirao. Jos nisam dobila, iako ima naznaka da bi trebala. Zanima me da li postoji mogucnost trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o trudnoći ako niste previše subjektivna.

Pozz, imao sam odnos sa devojkom (sa kondomo), nije bilo svrsavanj, uradili smo 2 testa i oba su negativna ali danas joj je 38. dan i jos uvek nije dobila, sta mislite im li sanse za trudnocu i koji je razlog kasnjenja?

Dejan Šakoronja, dr. med.

O uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima. Prema opisanom ne radi se o trudnoći.

splašena

Poštovani,
molim vas lijepo odgovor da ne kupujem još jedan test na trudnoću... naime zadnje menstruacije su bile 24.05,24.06,21.07, i sa današnjim danom mi kasni 10 dana,
nezaštićenih odnosa nisam imala, uvijek sa kondomom i u plodnim i u neplodnim danima, zadnji odnos bio 21.08. također sa zaštitom. Test sam radila sa 3 dana i sa 7 dana kašnjenja, dakle zadnji u petak 28.08. ali u poslijepodnevnim satima i bila su negativna oba, s time da sam bila na moru od 12-18.08. i imala sam tamo želučanu virozu, tek neki dan su me počele lagano boljeti grudi i kod jajnika osjećam lagani pristisak povremeno što znači da će valjda doći ali jako kasni, nikad nisam imala tako veliko odstupanje, zadnji gin. pregled sam imala u 6 mjesecu i imala sam neku laganu infekciu gdje sam trošila vaginalete i sad u 9.mj sam naručena na papa test. Da li mogu isključiti trudnoću ili da napravim danas ponovno test s obzirom da je zadnji odnos bio 21.08. također sa zaštitom....?

anayin

Poštovani, pijem Adexa pilule zadnjih godinu i pol i do sada je sve bilo u redu. Međutim zadnja menstruacija je bila pomalo čudna, smeđa tek sa sitnim sitnim naznakama crvenog tu i tamo, i jako slaba. Ciklus mi je inače 28-29 dana, ova zadnja čudna menstruacija došla je 22.8., menstruacija prije 24.7. Dakle došla je kada treba, trajala koliko i inače, samo što je bila smeđa i jako slaba. Zadnji odnos bio je 1.7. Zanima me imam li razloga za brigu ili ovu posljednju menstruaciju mogu smatrati normalnom? Pilule pijem redovito.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Splašena prema opisanom ne radi se o trudnoći. Ne treba test. O ostalim uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjem postevima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anayin, dalje nastavite s uzimanjem prema shemi. Ponekad će biti vrlo oskudna.

Nazad
1 ... 26 27 28 29 30 31 ... 39
Naprijed