Razlozi kašnjenja menstruacije.

zgtrans

Poštovani doktore,

menstruacija mi kasni 4 dana a nije mi jasno zašto. Oduvijek je jako redovita, praktički točno na dan. Krajem 12 mj sam koristila vaginalete i kremu zbog blage upale i prije 10 dana bila na pregledu gdje bi ponovno uzet bris za PAPA test. Prošli mjesec sam normalno dobila mesntruaciju. Nisam imala sponi odnos. koji su mogući razlozi kašnjanja menstruacije?

anamolipomoc

Doktore, molim pomoc (opet).
Naime, menstruacija mi kasni vec 3. dan (24.2. je danas).
Kao i svaki mjesec, imala sam spolne odnose s deckom, sa kondomom i nije ejakulirao u mene - uvjek ga za svaki slucaj jos izvadi iz mene.
Ovaj mjesec je to bilo sam 3 puta (spolni odnosi), buduci da je imao nezgodu i zavrsio u bolnici.
Panicarka kakva jesam, ne razumijem sta se dogada... Mozda sam bila pod stresom zbog gore navedenog, al ovaj mjesec mi grudi nisu velike/nadute ni bolne...
Dali se moze raditi o trudnoci makar stvarno pazimo i uvjek nosi zastitu? Takoder, trbuh me malo boli, malo ne (nije kao inace)

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zgtrans, cista, pcos, upala, anovulacija, stres, problemi sa štitnjačom, promjene klime, mjesta boravka i sl. Koji je kod vas ne mogu znati.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anamolipomoc ako ste sigurni u zaštitu onda se ne radi o trudnoći.

tikky20

Poštovani. Znači tijekom plodnih dana imala sam odnose s dečkom, zaštićene i uvijek koristimo zaštitu(kondome). Tijekom seksa on je svršio u mene u kondom i nakon toga smo promijenili kondom i nakon toga, 2.kondom je skliznio s njega, vratio ga je i svršio je 2. put izvan mene. Poslije toga smo imali odnose, ali svaki put sa zaštitom i bio je gotov izvan mene. Inače imam neredovite menstruacije(30-34 dana), ali sada mi kasni mjesečnica nekih 7 dana. Imala sam kao male bolove i onaj osjećaj da je dosla menstruacija, ali ništa nema osim vodenastog iscjetka bijele ili prozirne boje koji se onako runi po vešu, imam i učestalije mokrenje, grudi me ne bole, ali prije nekih tjedan, dva sam imala veliku želju za hranom i bubuljice su iskočile. Postoji li mogućnost da sam trudna ili? Pod stresom sam malo zbog toga, jer mi nije svejedno. Test za trudnoću nisam radila jer bi sačekala još malo. Nadam se brzom odgovoru i hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći.

marija6

Postovani!
imala sam odnos sa deckom prije nekoliko dana i tad sam noktom slucajno zakacila kondom.Menstruacija mi kasni vec 6 dana,a imam neke simptome trudnoce(mucnine,cesto mokrenje,vrtoglavicu). test mi je pokazao negativno.Dali je to ipak trudnoca?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Test se može raditi tek nakon 15 dana od odnosa. Ako ne dobijete menstruaciju do tada.

nepoznata233

Poštovani,
naime oduvijek imam neredovite cikluse u rasponu od 26-44 dana te mi je utvrđen PCOS. Početkom ove godine menstruacija mi je kasnila bez ikakvih PMS simptoma koje inače imam, te sam morala potaknuti menstruaciju Duphastonom da bi došla tek 59. dan ciklusa. Menstruacija poslije nje je došla 35. dan i bila je sa normalnim PMS simptomima i normalne oblinost. No, iduća menstruacija je došla 31. dan i to bez ikakvih simptoma i bez ikakvih bolova, pri čemu sam imala krvavi iscjedak 5-6 dana prije nakon čega bi normalno prokrvarila no ne tolikog intenziteta kao inače. Test sam radila bio je negativan. Potom sam i drugu menstruaciju dobila bez ikakvih prethodnih simptoma sa jednakim ''pred krvaranjem'' i krvaranjem koje je bilo također slabijeg intenziteta. Nakon toga sam ponovno radila test i negativan je opet. Zadnju menstruaciju sam imala 14.5 (računajući od dana kada je krenulo obilnije krvarenje), koje je trajalo circa 5 dana, 21.5 sam imala odnos koji je bio bez zaštite, no bez metode prekinutog snošaja, već smo imali odnos samo par minuta, bez ejakulacije, dan kasnije krenuli su mi lagani pms simptomi, da bi mi kroz cijeli idući tjedan ten se promijenio (dobila sam jako puno prištića - što i inače dobivam u pmsu no ne tako intenzivno), grudi su me počele boljeti sve intenzivnije, promjenjivog raspoloženja sam, imam veliki apetiti, nesanice, dakle sve klasične simptome kao i inače. 25.5 primjetila sam smećkastu fleku na donjem rublju, no to često znam dobiti skoro svaki ciklus (osim posljednja dva) i prema mojoj ginekologici to je periovulacijsko krvarenje. Simptomi se nastavljaju, osjećam se kao da mi hormoni divljaju, sada mi je 21. dan ciklusa, radila sam test na trudnoću za svaki slučaj no negativan.
Zanima me zašto mi ovaj ciklus toliko hormoni ''luduju'' a prošla dva ciklusa skoro da simptoma nije ni bilo, koji bi mogli biti činitelji?
Ispričavam se na opširnom pitanju, zahvaljujem unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Test na trudnoću ste napravili prerano. Napravite ga 15 dana od odnosa ili u vrijeme očekivane menstruacije.
Sugeriram da napravite spolne hormone.

nepoznata555

Poštovani,

Zadnju menstruaciju sam imala 22.4. i otad nisam dobivala. Inace menstruacija nikad nije bila redovita, kasnila bi mi ili dosla ranije, ali sam ju dobivala. Prije mjesec dana 5.6. imala sam odnos s deckom ali smo koristili kondom i prilicno smo sigurni da nije puknuo. Prije par dana sam osjetila da me bole bradavice na dodir. Postoji li mogucnost za trudnocu? Nikakve druge simptome nemam i postoji li razlog za brigu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna ali vjerovatno imate pcos. Čim prije na pregled i započinjanje terapije.

nepoznata555

Hvala na odgovoru, zanima me jos dali ta bol i osjetljivost u bradavicama mogu biti povezani sa policisticnim jajnicima? Nikad prije nisam imala takav osjecaj, a za svaki slucaj sam napravila i test te je negativan.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema veze s pcos-om.

nepoznata555

A sto mislite sto bi mogao biti uzrok? Dosta sam uplasena zbog toga. Isto tako, test sam radila poslijepodne, a ne ujutro, moze li to biti neki problem?

Dejan Šakoronja, dr. med.

O uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o tome. ne mogu se ponavljati na svakoj stranici i svakom pitanju.
Dajte si malo truda.

Jasna22

Zdravo. Imala sam prvi seks pre 2 sedmice i sada mi kasni par dana. Momak nije ejakulirao u mene, nisam pod nekim pretjeranim stresom, ne bole me grudi, nisam povraćala i imala sam manje bolove u donjem dijelu stomaka. Interesuju me mogući razlozi za kašnjenje i postoji li mogućnost da sam u drugom stanju. Hvala, pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mladi ste neiskusni, kasni vam menstruacija, spolno ste aktivna, bez zaštite. Savjetujem test na trudnoću svakako.

nani99

Poštovani!

Posljednju menstruaciju dobila sam 27. lipnja, ciklus mi je 30 dana, menstruacija mi sada kasni već 4. dan, jako sam zabrinuta u vezi trudnoće. 2 dana prije nego li sam trebala dobiti menstruaciju iz rodnice mi je počeo izlaziti bijeli iscjedak, najprije obilan a sada ga gotovo i nema. Nisam sigurna za ovulaciju, al mislim da je kasnila 3 dana.
Nemam nikakve simptome PMS-a osim prištića, grudi su mi sasvim mekane, što inaće u PMS-u nisu.
Možete li mi reći razloge kašnjenja i imam li razloga za brigu u vezi trudnoće?

nani99

Zaboravila sam napomenuti, imam redovite spolne odnose na početku bez zaštite koji 5 minuta, a nakon toga stavimo zaštitu, nikad ne ejakulira u mene.

Unaprijed hvala

Nazad
1 ... 31 32 33 34 35 36 ... 39
Naprijed