reakcija na menapur

dina2909

Poštovani,
u rujnu prošle godine bila sam na ifv-u, stimulacija je bila gonalom, bilo je 7 folikula do kojih su se vadili 3 i bili su negativni.
ovaj mjesec sam opet krenula u postupak ali uz menopur. danas mi je 6 dan ciklusa (s tim da mi je jučer bio zadnji dan) na folikometrija je pokazala da nisam ni ovaj puta odreagirala na lijekove. pronađen je samo jedan folikul na lijevom jajniku, 9,6 mm, a endometrij je 5,6. dali je bar taj folikul u redu za 6 dan ciklusa?
dr. mi je produljila do četvrtka 3 ampule menopura i u petak u jutro opet uzv. zašto se produljuje terapija ako se vidi da nema folikula?
hvala
lp
Dijana

Dejan Šakoronja, dr. med.

Produžuje se da taj folikul sazrije do ovulacijskog folikula.