seks poslije seksa

Ni66bo

Postovani, prvi dan zadje M je bio 19.6, sa partnerom smo imali nezasticen odnos 6.7 prilikom cega je doslo do ejakulacije izvan vagine tacnije na njoj, mada smo odmah nastavili sa odnosom. Da li postoji mogucnos za trudnocu i kada je potrebno uraditi test. Trenutno osecam mucninu i grceve u stomaku. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, napravite test ukoliko Vam izostane menstruacija. Prema onome što ste naveli postoji mogućnost trudnoće, iako je samo teoretska.

Hello12

Imao sam odnos sa djevojkom, sa zastitom i ejakulirao sam u kondom. Legli smo, spavali i poslije nekih 2h smo imali odnos opet, ali u toku odnosa je kondom pukao ali nisam ejakulirao uopste nego smo odnos prekinuli u trenutku kad sam vidio da je pukao. Interesuje me da li je moguca i kolika je sansa da ostane trudna jer ne znam da li je dovoljno spermatozoida ostalo od prijasnjeg odnosa jer je proslo 2 sata?

Deni671

Postavani,vec sam vas na drugoj temi upitala za trudnocu,rekli ste da nemam rzaloga za brigu... ali imam 2 pitanja. 1. Drugi dan poslije zavrsetka menge je neplodan dan jel tako? 2. Poslije svog prvog odnosa,par dana kasnije primjetila sam iscjedak. Jel on tu zbog ovulucije ili ima veze s seksom? (Menga mi je zavrsila 1.7.)
Hvala vam puno!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani Hello12, nakon dva sata nije ostalo spermatozoida sposobnih za oplodnju.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Deni, drugi dan nakon menstruacije spada u neplodne dane. Pojačani iscjedak, ukoliko se ne radi o upali, ima veze s fazom ciklusa. U vrijeme oko ovulacije on je obilan, vodenast i rastezljiv.

thorvat

Poštovani,

zanima me kolike su sanse za trudnocom ako sam imao sex sa curom bez zastite ,a da pritom nisam svrsio u nju (nisam bio ni blizu), te sam
penis nakon 2-3 min obrisao (te jos dodatno onaj iscjedak sto ostane u njemu istisnuo) pa opet nastavio sex na doslovno 2 min bez svrsavanja (nisam bio ni blizu.
Zanimaju me sanse i da li biste preporucili toj djevojci hitnu kontracepciju?
Hvala lijepo!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, šanse su minimalne ali ipak postoje. Ukoliko je djevojka bila u plodnim danima (između 11. i 18. dana menstrualnog ciklusa) savjetujem postkoitalnu kontracepciju.

Vexer123

Poštovani! Imao sam spolni odnos s curom otrpiloke prije 11h. Prvi puta sam ejakulirao u kondom te nakon toga sat vremena (nakon sto sam u međuvremenu obilno urinirao) nastavili smo spolni odnos. Za vrijeme drugog odnosa cura je trebala urinirati i kad je otisla, primjetio sam spermij na spolovilu, boljim pregledom izlazila je gotovo prozirna tekućina. Drugi puta nisam ejakulirao. Sto napraviti sad?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, ukoliko je djevojka bila u plodnim danima (između 11. i 17. dana ciklusa) neka uzme tabletu za dan poslije.

Vexer123

Postovani, zadnji dan menstruacije joj je bio 27.8. Kupnja ellaone potrebna ili ne?

Ivo Balenović, dr. med.

Neka je uzme za svaki slučaj.

rostabi

Pozdrav!
Zanima me nakon sexa sa kondomom, ako sam ejekulirao na curin trbuh, koje sve mjere čišćenja i pranja trebamo poduzeti ako ćemo imati ponovno sex? da ne ostane negdje sperme (naravno osim novog kondoma) ... kako nebi došlo do trudnoce!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, dovoljan je novi kondom. Važno je da sjeme ne dospije u rodnicu.

Peki17

Postovani, imao sam spolni odnos s curom prije 17h. Prvi puta sam svrsio u kondom (u mraku naopako okrenuti, naime sav sadrzaj sperme susdrzan je unutra). Nakon toga obrisao sam spolovilo detaljno te navukao drugi kondom pravilno i kroz 3 minute nastavio odnos s curom. Citao sam da kondom sadrzava spermicidno sredstvo. Koristili smo durex kondome (real feel). Nakon 10 minuta zavrsenog odnosa, primjetio sam dvije tockice na stidnim dlacicama iznad spolovila. Cura je pregledom kasnije vidjela par tockica (oko 5) na pocetku vaginalnog ulaza te je urinirala i lagano maramicom obrisala, kasnije se otusirala. Zadnji dan mjesecnice bio joj je 3.9. Mjesecnicu ocekuje 31.10. Sto sada poduzeti? Tableta za dan poslije?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema navedenom ne postoji mogućnost da dođe trudnoće. Nema potrebe za tabletom.

_darmar_

Postovani, pijem Duphaston zbog neredovnih ciklusa. Juce mi je bio 11 dan ciklusa i popila sam 2 tablete. Medjutim sinoc sam sa deckom imala nezasticene odnose, tj. spavali smo 2x zaredom. Oba puta je svrsio vani, to sam sigurna. Poslije prvog sexa mokrio je, istusirao se i prije 2 ejakulacije smo se mazili, desavalo se da par puta udje pa odmor itd. Ponovo je ejakulirao tek nakon 2h. Brine me da li je moguca trudnoca zbog ponovljenog sexa, tj. zbog sperme koja ostane u mokracovodu, kolike su sanse?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, preme navedenom ne postoji šansa trudnoće. Sigurno nije ostala dovoljna količina za oplodnju.

Megatron

Poštovani,

Imao sam nezaštićeni odnos s djevojkom prije 20ak sati te ejakulirao van nje (na trbuh), spermu sam obrisao papirnatim rucnikom te ga temeljito iscjedio do kraja te ponovo obrisao.
Nakon nekih pola sata djevojka me oralno krenula zadovoljavati nekih 5-6 minuta, nakon toga sam ponovno penetrirao u nju te kasnije ejakulirao van nje.
Neznam koliko traje njen ciklus no znam da joj je zadnji dan menstruacije bio 2.11. U nedelju, te joj je jucer prema izracunu bio prvi plodni dan.
Moje pitanje je koja je sansa za trudnocu te sto napraviti
Unaprijed hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Prema svemu navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Ukoliko niste sigurni da li je ejakulat dospio u rodnicu, savjetujem tabletu za dan poslije.