Simptomi mjesečnice ili trudnoća?

danijela1987

Molim vas odgovor kad mogu napraviti test. Danas mi je 19.dan ciklusa od 22. Uvijek 23.dan dobivam menstruaciju sli sada se krvarenje pojavilo 16.i dan i trajalo 2 dana .ne znam da li je to preuranjena menstruacija (tjedan dana prije)i cudno je sto je 2 dana bilo bas krvarenje a treci dan samo lagano smede na papiru (ovulacija je bila 20.12- 10.dan ciklusa ili 21.12 sto je 11.i dc )menstruacije mi obicno traju 5 dana a ovo je bilo samo 2.
Mislim si da je jos rano da napravim test?

macica29

Imam još jedno pitanje. Koliko dugo može trajati to krvarenje, odnosno tamno smeđi iscjedak? Svaki dan to imam, al ne cijeli dan... malo prestane, pa opet.
5.1. sam naručena na pregled, ginekologica mi je prekjučer rekla da je to normalno.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za danijela 1987, savjetujem da se javite liječniku da se ustanovi o čemu se točno radi. Test je najbolje raditi kada izostane očekivana menstruacija. Implantacijsko krvarenje je oskudno, puno oskudnije od menstruacije. Savjetujem da učinite hormonsku obradu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za macica, oskudno tamno smeđe krvarenje se javlja u oko 40% trudnica tijekom prvog tromjesečja i ne smatra se zabrinjavajućim. Nema razloga za brigu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Lane, ukoliko prođe više od 12 sati a da niste uzeli pilulu kontracepcijska učinkovitost se može smanjiti. Postoji teoretska mogućnost da dođe do ovulacije, što se rijetko dešava. Mislim da su šanse za trudnoćom nikakve, samo teoretske.

macica29

Hvala na odgovoru. Rekla mi je i ginekologica kod koje sam bila na pregledu da se ne moram brinuti zbog toga, da je sve u redu.

danijela1987

A postoji li mogucnost trudnoce ako je doslo do krvarenja nakon ovulacije? Ili nema nikakve sanse da je trudnoca u pitanju? Da li bi se plod ugnijezdio ako doslo do krvarenja koje je trajalo 2 dana(a sada je smede samo na wc papiru kod brisanja-vec 2 dana)Ginekolog mi je trenutno na godisnjem.vec bi ja bila kod njega da radi.

draga11

Pozdrav,imam jedno vrlo vazno pitanje za mene na koje vi vjerojatno znate odgovor.
Ja i djevojka smo prakticirali peting,tj. dodirivali smo se polnim organima,ona je imala gace,ja ne. Medutim doslo je do ejakulacije i njoj su gace bile mokre a takoder i pokraj gaca osjetila je mokro nakon toga odma smo prekinuli. Njoj je posljednja menstruacija bila 25.11 a sad je vec 30.12 i nije dobila menstruaciju(od simptoma ima samo bolne grudi) inace joj menstruacija dolazi svakih 28 dana a ponekad i ranije. Napominjem da smo to praktiricrali 23.12. Sada pitanje. Da li je moguce da je ostala trudna na taj nacin,posebno nas brine sto menstruacija kasni,nadam se sto brzem odgovoru jer smo u panici,hvala vam unaprijed,cuo sam da ste jako strucni pa sam odlucio s vama se posavjetovati,hvala jos jednom.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, za draga 11, prema navedenom ne postoji nikakva šansa da jna taj način dođe do trudnoće. Osim toga, tada su bili neplodni dani. Pitanje je jedino zbog čega menstruacija kasni. Hormonska neravnoteža uzrokovana stresom najčešći je razlog.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana danijela 1987, jedini način da se utvrdi radi li se o trudnoći je test na trudnoću. Sve ostalo je teoretiziranje. U početnim fazama trudnoće oskudno krvarenje se javlja u oko 40% slučajeva. Ukoliko se ne radi o trudnoći moguća su disfunkcionalna krvarenja zbog hormonske neravnoteže.

danijela1987

Postovani dr.,hvala na odgovoru. Nema mi druge nego pricekati jos 4-5 dana pa cu tada napraviti test i otici na pregled. Da nesto nije u redu vjerojatno bi se to manifestiralo kroz bolove i daljnje krvarenje. Hvala vam na odgovorima.

Malamala95

Lijep pozdrav. Pise vam 22-godisnja djevojka Ja i decko smo imali zasticeni spolni odnos 21 dana.Provjeravali smo kondom i nije pukao.Na kalendaru mi pise da su to plodni dani , dan iza ovulacije.Zadnja mjesecnica mi je bila od 27 do 30.11.Ciklusi mi variraju od 31 do 34 dana.
A sad mi je trebala stic 30.12 a nje nema.
S obzirom da sam ja totalni paranoik (a nemam zasto bit jer smo imali spolni odnos s kondomom)
Dali moze pretjerana briga bit uzrok mog nedolaska menstruacije ,i poatoji li mogucnost trudnoce ipak su plodni dani? sad

Hvala puno na odogovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pošto je odnos bio s kondomom, ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

Malamala95

Hvala na odgovoru .Ovo nam je drugi spolni odnos te nakon prvog odnosa mi je kasnila skoro 20 dana.I sad mi se opet ponavlja.Da li je moguce da sama sebi to radim zbog pretjereane brige ?Bila sam u ginekologa te je sve bilo u redu te su mi propisane duphastom tablete ali sam odmah dan nakon toga dobila menstruaciju te ih nisam ni uzela.
Da li je problem psiholoske prirode?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, stres je česti uzrok neredovitih menstruacija, ali treba misliti i na hormonsku ravnotežu organizma. Savjetujem da učinite hormonsku obradu.

Silver777

Poštovani,
Molim za pomoć. Prije mjesec dana sam imala nezaštićeni odnos uz prekinuti snošaj. Dan nakon toga sam dobila menstruaciju tj. 1.12. Zadnji nezaštićeni odnos sam imala 26.12. S obzirom da mi ciklus varira u trajanju od 28 pa čak do 36 dana (a bilo je slučajeva i od mjesec i pol dana kašnjenja menstruacije) kolika je mogućnost da sam ostala trudna s obzirom da su odnosi bili u neplodnim danima i da smo koristili metodu prekinutog snošaja te da osjećam simptome pms-a. Trenutno mi ne kasni puno menstruacija, ali svejedno me strah. Namjeravam napraviti test natavno.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radilo se o neplodnim danima, zbog čega (uz prekinut snošaj) ne postoji mogućnost trudnoće. Teoretski postoji minimalna mogućnost ako je taj ciklus ovulacija nastupila kasnije.

macica29

Nije vezano uz ovu temu, ali tu sam se prvi put javila pa ću pitati...
bila sam danas na pregledu, plod se vidi, srce kuca... dalje imam iscjetke i dobila sam urogestan tablete za vaginalnu upotrebu. doktorica mi je govorila da nek se normalno ponašam, šećem, vježbam polako, pazim što jedem... dobila sam i uputnicu za vađenje krvi, ići ću sljedeći tjedan i na uputnici piše prijeteći pobačaj. budući da sam to vidla kasnije, nazvala sam doktoricu i rekla mi je da se to tak piše... sad sam zbunjena. govorila mi je da nek se ponašam normalno, a na uputnici piše za pobačaj. i da, nema spolnih odnosa 3 tjedna (do pregleda).

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom mislim da se radi o urednoj trudnoći. Simptomi prijetećeg pobačaja su bolovi i krvarenje. Utrogestan je uobičajena terapija u početku trudnoće.

macica29

Hvala na odgovoru. Preplašila sam se jer mi ginekologica je govorila sve super, a onda sam ugledala dijagnozu sad

jedino me već 2. dan na desnoj strani malo boli... nije to jaka bol, tu i tamo samo, ali kroz cijeli dan.... valjda bi se na uzv vidjelo da nešto nije u redu.