Simptomi mjesečnice ili trudnoća?

Ivo Balenović, dr. med.

Da nešto nije u redu sigurno Vas ne bi naručila na pregled tek za 3 tjedna. Mislim da nema razloga za brigu.

macica29

Valjda happy rekla je da naručuje inače svaka 4 tjedna, ali zbog utrogestana me za 3 tjedna naručila. hvala na odgovoru!

do sljedećeg pitanja happy

Ivo Balenović, dr. med.

Sve će biti u redu.

macica29

Opet ja... Jučer navecer nakon sto sam stavila utrogestane pojavila mi se svježa krv. Malo na papiru nakon male nuzde,poslije nista. Sad sam se probudila i otisla na wc i opet krv.... Dakle kad se obrisem, svježa krv. Zasto? Znaci, nisu našli hematom, srce je kucalo u petak na uzv.

tamaras95

Opet ja. Veliko poštovanje za vas. Ali imam još jedno pitanje. Pisala sam već, ali imam zabrinutost. Uglavnom nisam ovaj mjesec imala spolne odnose, peting sa dečkom i jedan dan me je samozadovoljao prstima u vaginu (izvinite na izrazima). Prethodono je dirao polni organ, nije svršavao. Ono što me brine, kasni mi evo 6 dana. Nisu mi redovne, i prije mi je kasnilo. Imam baš bolne grudi, blage bolove u stomaku, vodeni sekret. Svašta čitam po netu. Kao ako nije svršavao dečko da može opet da se prenese prstima ta sluz. Ili je u pitanju prehlada. Ako možete malo da mi pomognete. Veliki pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana macica, nastavite s terapijom i mirujte. Krvarenja u početku trudnoće su četa pojava.Ukoliko bi se krvarenje pojačavalo javite se liječniku.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana tamaras95, nema šanse da na taj način dođe do trudnoće. Menstruacija može kasniti zbog mnogo razloga, a najčešće kasni zbog stresa (psihički faktor).

macica29

Hvala na odgovoru. Pitanje o utrogestanima, kad se njih pocinje koristiti, oni bi trebali zaustaviti odma sve iscjetke il je moguce da se tu I tamo jos koji pojavi? Ujutro sam isla na vadenje krvi, dalje sam lezala. Sad navecer sam vidla opet na papiru sneckasti iscjedak.

emina195

Poštovani,
Imam problem sa zakašnjenjem menustracije. Naime, dosad sam imala menstruaciju redovno svaki mjesec, zadnja menustracija je bila 28.11.2017. i trajala je do 4.12.2017., i još uvijek ništa (malo me to zabrinjava). Imala sam samo jedan odnos u decembru, tačnije 01.01.2018. bez zaštite, ali nije bilo ejakulacije. Osjećam bolove u stomaku (povremeno), bijeli sekret, kao da će svakog trena menstruacija ali još uvijek ništa. Zanima me postoji li mogućnost trudnoće? Ili je ipak samo riječ o kašnjenju menstruacije? Pošto sam studentica, a neželjena trudnoća sada nije poželjna. Da li mi možete dati neki savjet šta je za učiniti, hvala Vam unaprijed. Lijep pozdrav.

emina195

Ispravka samo jedan odnos u januaru 01.01.2018. (Mahinalno napisano u decembru)

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana macica, moguće da se tijekom terapije utrogestanom povremeno još uvijek pojavi sukrvica.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana emina, prema navedenom odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, a budući da nije došlo do ejakulacije šanse za trudnoćom su gotovo nikakve. Ukoliko menstruacija ne nastupi u narednih par dana savjetujem da posjetite liječnika da se utvrdi razlog i da dobijete terapiju, ukoliko bude potrebno.

LaSandra

Poštovani,
Zadnju mjesecnicu sam imala 16.12. I trajala je uredno 7 dana. Nakon toga spolne odnose sam imala od 22.12-27.12 Pa pauzu od 2 dana pa onda opet od 29.12-02.01. Svaki put je muž ejakulirao u mene. Mjesecnicu sam trebala dobiti 13.01, dakle kasni mi 2 dana. Povremeno sam imala kratke bolove u stomaku sa strane sa koje je bila oscilacija, simptome pms-a nisam imala (obično me bole grudi, glava 7-5 dana pre, ovaj mesec ništa) jučer sam počela osećati da me grudi počinju boleti po malo, I stomak na trenutke me zaboli kao da ću dobiti, ali ništa. Često mokrim i stalno sam umorna, što inače nije tako izražajno. Postoji li šansa da sam trudna? Ne bih da radim test jer mislim da je rano, A već 3 meseca pokušavamo da zatrudnimo. Hvala na odgovoru !

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom postoji mogućnost trudnoće. Za test nije prerano. Preporučam da ga učinite s prvim jutarnjim urinom.

macica29

Opet ja... Dakle, nije bilo vise iscjetka I cak me 3 dana nije nista probadalo s desne strane, onda sam se u nedjelju navecer ocito krivo sjela u auto I pocelo me natrag probadati. Nije to jaka bol, al poznam cijeli dan. Lakse je dok lezim. Trudna sam 8 tjedana, koristim utrogestane deset dana. Sljedecu kontrolu imam 26.1.

Ivo Balenović, dr. med.

Nastavite s Utrogestanom i mirujte. Ukoliko nema krvarenja ne bi trebalo biti ništa zabrinjavajuće.

macica29

Hvala na odgovoru. Radim u skoli pa sam od ponedjeljka opet na radnom mjestu,ali nije naporno, za sad.
Zvala sam doktoricu, s sestrom sam se dogvorila da ju nazovem oko 12. Ne znam jesu li ti bolovi zbog maternice ili cega drugog, ne bih htjela panicariti previse.

Ivo Balenović, dr. med.

Pregledom će se ustanoviti o čemu se radi.

macica29

Cula sam se s ginekologicom i rekla je da nek mirujem. Kad sam joj rekla da sam pocela raditi u skoli, rekla je da nek vidim hocu li moci pa ako necu, da cu ici na bolovanje.za sad mi nije naporno, jedino ta tupa bol.ne znam zbog cega. 26.1. imam pregled

Ivo Balenović, dr. med.

Važno je da nema krvarenja. Tupa bol je uobičajena u trudnoći.