Simptomi mjesečnice ili trudnoća?

27li16

Poštovanje,
Tijekom posljednje menstruacije imala sam jake bolove u trbuhu kakve inace nemam. Ne zasticeni spolni odnos imala sam sa 6. na 7. dan ciklusa, no nije doslo do ejakulacije. Sada mi je 23 dan ciklusa i imam jake bolove abdomena kao za vrijeme prosle menstruacije, no menstruaciju jos nisam dobila. Da li je moguca trudnoca?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom trudnoće nije moguća. Simptomi su vjerojatno od pms-a. Pričekajte menstruaciju.

Maricamari

Pozdrav, zadnju mjesecnicu sam imala 15.01, inace je uvijek ciklus bio 28 dana, od 10 mjeseca pijem tablete za stitnjacu, tad mi je kasnila 2 tjedna i poslije toga je dosla sva tri mjeseca u ciklusima 28 dana, 30 i 30 dana. U sijecnju poslije mjesecnice sam koristila canesten kremu za rodnicu, tri dana jer me svrbilo. Danas jos nisam dobila, osim bolnih i natecenih grudi, povremene boli u donjem dijelu stomaka nemam nikakve druge simptome.. da li mi kasni zbog te kreme ili? Inace odnose imam svakako i ne zasticene jer pokusavamo dobit bebu, radimo oboje u smjenama i na stresnim poslovima i ne mogu to pratit.

majamaja9

Postovani imala sam zadnji odnos u decembru, nekoliko dana nakon toga dobila sam menst. Sledeci mesec u januaru mi je kasnila 7 dana. I evo sad u februaru mi kasni opet skoro 7 dana nisam je jos dobila imam bolne grudi kao da trebam dobiti i malo krvav iscedak.Dali je moguce da sam trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Maricamari, zbog kreme vam sigurno ne kasni mjesečnica. Učinite test na trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana majamaja, ako je nakon odnosa nastupila menstruacija sigurno se ne radi o trudnoći.

macica29

Postovani, pisem tu jer sam od pocetka pisala. Trudna sam 16t, bila sam danas na pregledu i sve je ok. Samo me stalno boli na desnoj strani, nije jaka bol i smiri se tijekom dana. Kad nejdem nekoliko dana na wc, poznam bol i oko pupka. Vise je to probadanje. Pitala me doktorica jesam li operirala slijepo crijevo. Nisam i nije govorila nist za to vise. Prosli tjedan sam radila urinokulturu i bila je sterilna, nema leukocita. Nebi leukociti bili poviseni da je neka upala u organizmu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uz svaku upalu ide i leukocitoza (povišeni leukociti). Prema onome što ste naveli, radi se o uobičajenim smetnjama u tudnoći.

macica29

Hvala na odgovoru, to sam si i ja mislila.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

macica29

Postovani,
ne znam jesam li jako pogrijesila. Jako me boljela kost na desnoj strani i bocna strana trbuha i namazala sam se s polar ice gelom i sad sam procitala da nije preporuceno u trudnoci. Isla sam odmah isprati, al se utrljalo u kozu jer pece.necu valjda nastetiti bebi? U 16tt sam.

macica29

Krivo sam napisala, namazala sam se blue ice gelom.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. Ne može naškoditi bebi.

macica29

Hvala na odgovoru. Jucer nisam mogla normalno stajati na nogama, danas me isto bolilo, a morala sam na posao pa sam mislila da ce gel pomoci i kad sam procitala da se ne preporucuje, uzasno sam se prepala.
Sad vise nema jake boli, al svakak jos poznam jace desnu stranu. Nadam se da je i to normalno! Nema temperature, mucnina ni bilo cega.

macica29

A koja je normalna temperatura u trudnoci? Sad sam navecer imala 37.1, bilo mi je malo cudno pa sam isla mjeriti. Budem sad vidla kako ce biti kroz noc.

macica29

Nije vise bilo temperature, a i to nije bila temperatura, nego sam bila blizu kamina pa je bilo prevruce itd.

Danas je puno bolje, samo poznam kukove, desni vise nego lijevi. To je normalno za 16tt? Dobila sam 2 kg do sad, vidi se trbuh. Najvjerojatnije je decko.

Ivo Balenović, dr. med.

U trudnoći je normalno da osjećate pritisak i lagane bolove jer maternica raste i pritišće na okolne organe, ligamenti se zatežu i dijete počinje udarati o stjenke maternice. Sve to pridonosi osjećaju pritiska i težine. Važno je da ne krvarite jer je to znak prijevremenog otvaranja. Gel ne može ništa naškoditi bebi.

macica29

Ne krvarim, samo osjecam bol u kostima I donjem dijelu trbuha. Eto, danas je bilo super kad sam stajala, a kad sam sjedila oko 20 min i ustala se, opet sam poznala bol. Proci ce.

Hvala na odgovoru!

Mrvica94

Postovani
Ovako zanima me sa deckom sam imala spolni odnos prvi put ne zasticeni nakon toga sam uzela tabletu za dan poslije nakon toga sam dobila mjesecnicu redovno i sad slijedeci miesec smo opet imali spolni odnos ali zasticeni kondom nije pukao u to smo sigurni ali vec mi kasni 4 dana imam bolove u ledjima jos uvijek bijeli iscjedak ali od mjesecnice nista mozete li mi molim vas reci u cemu je problem. Hvala vam puno

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako ste imali zaštićeni odnos sigurno se ne radi o trudnoći. Vjerojatno blagi hormonski disbalans koji je najčešće uzrokovan stresom.