Simptomi mjesečnice ili trudnoća?

profeta

Poštovani,
imala sam zasticeni spolni odnos s deckom 1.1. Prije toga sam imala menstruaciju 19.12. koja je zavrsila 23.12. inace imam redovne cikluse od 25, 26 dana. Plodni dani su mi od 30.1. do 5.1 a ovulacija 4.1. Sljedecu mjesecnicu trebam dobiti 18.01. Međutim, dan nakon odnosa imala sam krvni iscjedak cijeli dan koji je sutradan prestao. kad je bila ovulacija imala sam bolove u podrucju jajnika. S obzirom na zasticeni odnos nisam bila toliko zabrinuta, ali danas se desilo isto. Od popodne imam jake grceve u jajniku i izmedu njih, imam krvni iscjedak. Zabrinuta sam, mozete li mi rec o cemu je rijec. Ne znam da li je trudnoca s obzirom na zastitu (ni jednom nismo spolno opcili bez perzervativa) ili je rijec o necem drugom?

Hvala unaprijed na Vasem odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možda je krvarenje od odnosa. Ako smetnje potraju sugeriram pregled.

Aneznam

Poštovani,

do zadnjih nekoliko mjeseci mi mjesečnice nikako nisu bile redovite - ciklusi su mi znali varirati između 20 do 45 dana tako da se na nekakvno računanje nisam mogla pouzdati.
Ono što se promijenilo jest da mi je mjesečnica zadnjih pola godine i nešto malo više uvijek između 21 - 25 dana i nikada mi do sada nije bila toliko "uredna".
E sad ono što me muči jest - sa dečkom prakticiram odnose sa prekinutim snošajem već godinama.
Zadnje što sam, neoprezno napravila jest da sam (obzirom da se radi o prekinutom snošaju) sa istom maramicom kojom sam se obrisala obrisala i netom svoje intimno područje.
Od tada mi menstruacija kasni već tjedan dana pa sad ne znam ima li smisla da sumnjam u trudnoću jer sam bila čitala tako po netu da su se i takve stvari znale događati.

Ili da jednostavno još ne paničarim već da pričekam dodatnih par dana prije testiranja.
Dodatno, tijelo mi se ponaša svo to vrijeme kao da ću dobiti, ali ništa.

Imam 32 godine.

hvala vam puno!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom šanse za trudnoću su teoretske. Pričekajte još nekoliko dana i ukoliko ne nastupi krvarenje učinite test.

macica29

Poštovani,

imam 29 godina. Posljednja menstruacija mi je bila 15.11., spolne odnose imam redovito (nema kontracepcije, prekinuti snošaj samo). 16.12. imala sam neko krvarenje, ali nije teklo, već samo kad sam se obrisala (svjetlo ružičasta krv), onda 18. i 19.12 i sad opet ovu noć 22./23.12., grudi su mi bolne. Također, po noći me bolilo na mjestu desnog jajnika. Također, moram napomenuti da sam počela ponovno hodati u teretanu 4.12., ali nikad nisam imala krvarenje zbog treninga. Molim Vas za mišljenje.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, učinite test na trudnoću. To je jedini način da se utvrdi radi li se o trudnoći. Ukoliko će test biti negativan, preporučam da učinite hormonski status.

macica29

Hvala na odgovoru. Od jucer imam slabo krvarenje, cini mi se da je menstruacija, ali slaba. A uvijek mi je obilna prva dva dana. Probat cu u srijedu nazvati

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

macica29

Evo samo da napišem, dakle prekjučer i jučer sam imala to krvarenje, ali i dalje samo pri brisanju, malo je izašlo samo van. grudi su mi i dalje bolne. Menstruacije su mi inače uvijek jake i traju po 7 dana i nije svaki mjesec točna. Nazvat ću u srijedu ginekologicu, al nekako ne vjerujem da sam trudna.

danijela1987

Poštovani, ciklusi mi traju 22 dana.uvijek dobim mjesecnicu bas u dan kad treba.vec 4 mj radimo na bebi. Zadnja menstruacija mi je bila sad 11.12 i trajala je 4 dana. Ovulacine su mi 10 ili 11.dan ciklusa. Danas mi je 16.dan ciklusa, tek za tjedan dana trebam dobiti menstruaciju a počela sam krvariti. Ne onako kao da je menstruacija. Negi tri četiri kapi tamnije krvi i kasnije samo trag na wc papiru i grčevi lagani u trbuhu. Sumnjam da bi menstruacija bila tako rano (nikad do sad nije). Što vi mislite može li to biti implantacijsko krvarenje?

macica29

danas sam kupila 2 testa za trudnoću, clearblue plus i u sekundi mi je pokazalo plus. Jednog ću još napraviti sutra ujutro. Ne znam, možda sam nešto pogriješila. Nazvat ću i ginekologicu sutra ujutro, nadam se da radi, htjela bih to odma riješiti.

Ima li slučajeva da je test krivo pokazao? Clearblue sam kupila jer je pouzdaniji i može se bilo kad utvrditi, ja sam ujutro, ali nakon 3. urina.

macica29

Opet ja. Ponovila sam danas test ujutro i opet je bio plus. Sad oko 12 sam vidla opet smečkasti iscjedak na gaćicama i kad se obrišem vidim isto. Zvala sam ginekologe, pola ih je na godišnjem (kao i moja), drugi me mogu primiti tek drugi tjedan. Strah me tog krvarenja. Po datumu zadnje mjesečnice bi trebala biti u 6. tjednu. Dakle, još nisam vadila niti betu, niti bila na nikakvom pregledu jer sam jučer prvi put napravila test, a danas sam ga ponovila.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za macica29, ako je test pokazao plus, radi se o trudnoći. Javite se liječniku.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za danijela1987, moguće da se radi o implantacijskom krvarenju. Savjetujem da učinite test na trudnoću.

danijela1987

Poštovani, ciklusi mi traju 22 dana.uvijek dobim mjesecnicu bas u dan kad treba.vec 4 mj radimo na bebi. Zadnja menstruacija mi je bila sad 11.12 i trajala je 4 dana. Ovulacine su mi 10 ili 11.dan ciklusa. Danas mi je 16.dan ciklusa, tek za tjedan dana trebam dobiti menstruaciju a počela sam krvariti. Ne onako kao da je menstruacija. Negi tri četiri kapi tamnije krvi i kasnije samo trag na wc papiru i grčevi lagani u trbuhu. Sumnjam da bi menstruacija bila tako rano (nikad do sad nije). Što vi mislite može li to biti implantacijsko krvarenje?
Danas 27.12. je krvarenje kao menstruacija,nije oskudno

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem test na trudnoću. Moguće da se radi o implantacijskom krvarenju.

danijela1987

Vec dva dana je obilnije kao menstruacija. Ne prejako ali kao menstruacija jer nemam preobilne menstruacije. Može li implantacijsko krvarenje biti obilno? Svud citam da je oskudno.

danijela1987

Kad da napravim test ? Ovulacija i odnos su bili 20.12. A tek za 5 dana (2.1) je trebala biti ocekivana menstruacija. Sad treci dan kako krvarim ali danas je slabije i smede boje a ne više crvene.

macica29

Hvala vam na odgovoru. Eto, jučer sam bila u bolnici na pregledu, trudna sam danas 6t, sve je u redu... jajnici su dobro, nema hematoma, jedino je još bilo prerano da se čuje srce. Imam za tjedan dana kontrolu, al to ću dogovoriti sa svojim ginekologom.

Hvala na pomoći, da nije bilo vas, vjerojatno nebi još kupila test za trudnoću.

Lane112

Postovani
Situacija je malo komplikovana, naime vec godinu dana pijem Yasmin. Ovaj mjesec sam pocela s prvom tblt 15.12-petak.
23.12- subota zaboravila sam popiti tblt, inaće ih ujutru pijem. Prije 21. i 25. sam imala sexualne odnose sa snosajem bez dodatne zastite, da bih jucer 27. opet zaboravila
popiti ujutru tblt jer mi alarm nije zvonio ujutru, mob se ispraznio tokom noci. Znaci popila sam je nakon 12h.
Kolike su sanse za trudnocu?
Lp