simptomi trudnoce

Ivana

Postovani,
zanima me koji su prvi znakovi trudnoce, da li se neki osjete vec prije ili neposredno nakon izostanka mjesecnice.
Unaprijed hvala!

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin.

Poštovana,
simptomi trudnoće su izrazito nepouzdani znakovi trudnoće. Stoga, umjesto da ih dalje objašnjavam, a u cillju da što pouzdanije dobiete odgovor na pitanje koje je u osnovi ovog Vašeg pitanja preporučujem da izvedete kućni test na trudnoću kojeg možete nabaviti u svakoj ljekarni, a koji postaje pozitivan već u vrijeme očekivane menstruacije.
Pozdrav

mateaaaa

Poštovani doktore,

Menstruacije sam imala 25.9, 15.10 te 10.11.
17.11 sam imala nezasticeni "odnos" iako se to ne moze nazvati tako, jer mi je partner samo na kratko usao penisom u vaginu, i u tom trenutku ejakulirao. On kaze kako je siguran da nije ejakulirao u vrijeme dok je bio unutra, nego tek kad je izvadio. Danas osjecam neke bolove u ledjima, i iscjedak mi je malo povecan. Dali su to prvi simptomi trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da nisu. To su nespecifični znaci koji se kabljaju još u 200- tinjak sindroma koji nemaju veze s trudnoćom.

NemanjaM92

Dobar dan! Moja cura zadnjih 5 do 7 meseci ima redovnu menstruaciju,i sada je trebala dobije u sredu,devetog januara.Medjutim proslo je evo vec tri dana i nista. Sto se tice odnosa u zadnjih mesec dana i ranije nije bilo rizicnih,tj uvek smo koristili kondom i uvek kad smo koristili kondom praktikvoali smo i prekinuti snosaj.Nema nikakvih znakova trdunoce,ali abs nikakvih,medjutim nema znakova ni menstracije. Ona uglavnom 7 dana pre menstruacije ima bol u grudima i oteknu joj jajjnici i bole na dodir. Radili smo juce test za trudnocu i bio je negativan. Zeleo bih da cujem vase misljenje zobg cega se ovo desava i da li je mozda trudnoca u pitanju ? Molio bih vas da sto pre odgorovrite,hvala i pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći a o kojem uzroku izostanka se radi odavde ne mogu znati.
Stres, cista, pcos ili slično. Savjetujem pregle i uzv.

Luudimmmm

Poslednju menstruaciju imala sam 1.5. a nezasticen odnos 19.5 s tim da partner nije ejakulirao.... Poslednja 3 dana imam povecanu kolicinu belog sekreta,a danas mi se javilo i ucestalo mokrenje..Da li su to simptomi trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nisu. Prvi simptomi u principu ne počinju prije izostanka menstruacije.

msi

Postovani doktore,
Menstruacija mi se zavrsila 8.10. Juce sam imala nezasticen odnos ali decko nije svrsio.. Sada imam temperaturu 37,8 .. Da li postoji sansa da sam trudna ? Sutra planiramo da kupimo pilulu za jutro posle jer moze da se uzme u roku od 72 sata za svaki slucaj .. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dajte malo pogledajte kako drugi postavljaju pitanja pa se opet javite.
Dakle datum zadnej menstruacije, redovitost ciklusa na godišnjoj razini i ostale relevantne stvari vezane uz nezaštićeni odnos.

Sara762

Poštovani,

Unazad nekoliko godina imam vrlo redovite menstruacije (ciklus od 30 dana), a kao simptom PMS-a svaki mjesec 7-10 dana prije menstrucije mi grudi postaju natečene i bolne. Zadnjih nekoliko godina takodjer pri odlasku kod ginekologa (jednom u 7-8 mjeseci), doktorica je svaki put primjetila malu prisutnost candide za koju kaže da ne treba tretirati jer da je u granici normale. Ja tu candidu primjecujem dosta cesto u iscjetku(gust, bijeli i zrnast), međutim kako mi je rečeno ne brinem se puno oko toga. Prije nego što prijeđem na ono što me zaista muči, želim Vam reći da mi je na poslijednjem papa testu (prije 6 mjeseci) pokazana neuravnotežena kiselost rodnice te sam koristila Vagisan vaginalete. Zadnju menstruaciju imala sam 29.9., a spolni odnos 7.10. navečer (zaštićeni) te 8.10. ujutro (nezaštićeni-prekinuti snošaj). Ne bih radila paniku, ali grudi su mi danas počele oticati i biti izuzetno bolne (a nije im vrijeme), a iscjedak koji je bijelkast i rijedak imam već par dana. Kolika je šansa da sam trudna? I jeli moguće da se već pojavljuju prvi simptomi?

P.S. Ispričavam se na ovako dugačkom postu ali htjela sam da imate sve u vidu happy

Puno hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći.

Sara762

Pozdrav,
Opet gnjavim, ali zanima me jedna informacija. Ako se simptomi trudnoce pojave prije izostanka menstruacije, hoce li test pokazati trudnocu?

Hvala unaprijed happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Test na trudnoću vjerodostojan je u vrijeme očekivane menstruacije. Mada na tržištu postoje i oni visokoosjetljivi koji pokazuju rezultate i 2-3 dana pred menstruaciju.

trudilica88

Nadam se da ce netko odgovoriti..naime zadnja menstruacija mi je bila 13.12.2016. Ciklus mi je uvijek od 26-30 dana..ovulacija uvijek uredna..e sad na wc trcim piskiti jako jako cesto kad mokrim ne boli me nit pecka nego kao neki jako cudan osjecaj..imam bijeli iscjedak grudi bole ispod i sa strane..po kuci bi sve pojela [sm=bravo.gif]
Raspolozenje mi se mijenja iz sekunde u sekundu..jako sam pospana..sinoc sam u donjem dijelu trbuha imala neke rezajuce leptirice najbolje da se izrazim..toliko intenzivno da sam skakala iz kreveta..dali je to opet nakon 2.5 godine razocarenja opet pms ili postoji mogucnost?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Smetnje koje navodite nespecifične su. Napravite test, premda mislim da se ne radi o trudnoći.

Kolicm

Iako sam nevina plasim se zato sto postoji mogucnost da je decko ejakulirao negde kod vaginalnog otvora..E sad, imam neredovite menstruacije, ali odmah nakon tog desavanja odnosno pre dve nedelje pocela sam nadam se da UMISLJAM simptome.Evo trenutno je npr najveci problem u mojoj glavi to sto imam bolnu tacku malo naduvenu izmedju stidne kosti i noge na levoj strani.Takodje me boli donji stomak al onako stegne odjednom i imam gasove.Vaginalni iscedak ne mogu opisati, nekad ostavi zuto malo na gacicaka a nekad je i samo rastegljiv beli.Kad sam na hladnom on se poveca i pre par dana je bio bas prisutan posle setnje pa sam umislila da je to ono implantacijsko krvarenje iako nije bilo traga na toalet papiru, imala sam crni ves i nisam mogla da uocim boju, kada se osysilo bilo je belo..Da li mi mozete reci sta predstavljaju ove promene odnosno da li su simptomi trudnoce?Inace imam policisticne jajnike

Kolicm

I da li se limfni cvorovi mogu javiti kao rani znak trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam što je uzrok vaših senzacija no svakako je da se ne radi o trudnoći.

Kolicm

Hvala vam puno na odgovoru.
Mene nikad nije bolela glava, a ni stomak tako.Evo sad me i ne boli i od jutros je sve u redu.Samo mi recite da li je moguce da je psiha u pitanju iz razloga sto se ovo sve desava bas sad kad strahujem?Cak razmisljam i da li mi je sekret "sluzav" kakav je i u trudnoci.