simptomi trudnoce

majatena79

Postovani, imam 36 god i troje djece i nije mi strana trudnica, al zadnja 2,3 mjeseca imam cudne simptome pa me zanima dal bi se radilo o trudnoci. Otecene noge, dobila sam 10 kg i nikako ih nemogu skinut, grudi su mi narasle i sad pred dva tj su pocele bit bolne i iz njih zna izaci ona tekucina bjele boje,neznam ticno ime toga.. al problem je sto ja imam redovito menstruaciju, samo sto je kraca i obilnija. Strah me ici ginekologu jer je moja majka imala rak grlica maternice i od tad me strah pregleda ginekologa. Molim vas pomoc, dal bi mogla bit trudnoca?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislimda se ne radi o trudnoći. Ako ne želite pregled ginekologa, što je glupo, napravite test da razuvjerite sebe.

kate7

Postovani imala sam zasticen odnos nakon toga dobila redovnu menstruaciju,ali sledeca nikako ne dolazi i evo vec 10 dana imam roze iscedak vrlo oskudan.Bila sam prehladzena i jos sam ali plasi me ovaj iscedak koji traje dugo.Jel moguce da sam trudna ili da to iskllucim?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kate ako ovaj ciklus niste bila spolno aktivna, onda se dakako ne radi o trudnoći.

kate7

Nisam bila dokotore ali ipak nekada kazi da mozete imati menstr i kada ste trudni.Ako vec nisam sta bi trebalo da znaci ovaj iscedak koji ga imam 10 dana ,a uopste ne lici na pravi menstruaciju.Da bi bilo znak menstruacije dosada bi verovatno dosla.Jeli to zbog prehlade ili se trebam zabrinuti ,dali ce prestati

Dejan Šakoronja, dr. med.

O uzrocima izostanka pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o tome. Moj odgovor i dalje stoji,.

stels02

Postovanje,jucer sam vam postavila pitanje u vezi trudnoce i rekli ste mi da se nemam razloga brinuti.Danas imam jos jedno pitanje.
Boli me lijevi jaknik,to je blaga i tupa bol i zna me poceti grciti al i to je blago i brzo nestane i imam bol u grudima tocnije u bradavicama al je podnosljiva bol i bolje me kad ih stisnem al mogu ih tako dugo drzati jer moj nije jaka a i stalno mi kruli u trbuhu i jucer mi je dosla nagla vrtoglavica i vrucina koja se nakon nekog vremena maknula.
Zasto mi je to desava?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
prema simptomima koje opisujete nije moguće dati odgovor o čemu se radi. Preporučio bih da učinite klinički pregled, ultrazvuk i osnovne laboratorijske nalaze.