skeniranje bebe

jesen

Pozdrav doktore ,ovako jucer sam bila na ultrazvuku i nosim djecaka tako mi doktor rekao i sve jeu redu ,medutim on preporuca skeniranje bebe sto kosta ovdje 150 eura u inozemstvu ,mene zanima dali to moze ostetit bebi nesto jer ipak me strah ,svi su se organi razvili dobro ,sto tocno to skeniranje znaci jer moja doktorica od dole kaze dato nije lose i da to ona preporuca ,

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislite na anomaly scan sa 18-22 tjedna. To je također uzv pretraga koja se izvodi u tim tjednima,detaljnije se gleda plod morfologija, vanjski izgled itd.
Svakako napravite ako ste u mogućnosti.

jesen

Da pa valda je to organ screenig ,na netu sam citala o tom pa piseda detaljno sve vide,

hvala vam doktore ,volim cut vase misljenje o tome ,

pozdravv

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Iva31

Poštovani,

Sa 20+1 tj.išla sam na anomaly scan u jednu poznatu zagrebačku polikliniku koja ima 5 d ultrazvuk. Sam uzv trajao je svega 10-15 min. Na nalazu je navedena cijela anatomija bebe i dr.je rekla da je sve u redu. Beba je cijelo vrijeme bila okrenuta leđima i nešto malo profilom ali rukicom na licu tako da joj uopće nismo vidjeli lice. Je li dr.u tom položaju mogla vidjeti nosnu kost, nepce, razmak između očiju i sve ostalo što je navedeno u nalazu?? Bojim se da uzv nije obavljen tek da se obavi i da je to bilo prekratko vrijeme da dr.vidi i izmjeri baš sve što je napisala jer je prvo rekla da neke stvari ne može vidjeti da bi na kraju rekla da je sve uspjela vidjeti, a beba nije promijenila položaj.

Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne bi komentirao takve stvari. Ako je dijete bilo okrenuto leđima naravno da se nije moglo vidjeti prednji dio lice i trbušna stijenka.

ruddy

Poštovani, molila bih Vas za mišljenje. Trenutno sam u 22 tt. Sa 15+4 mi je rađen detaljni ultrazvuk morfologije bebe (2D u kombinaciji sa 4D) te je ustanovljena uredna morfologija. Budući da moja ginekologica svaki pregled radi i ultrazvuk plus još sam bila na ultrazvuku za mjerenje nuhalnog nabora do sada sam već imala 8 ultrazvuka. Preporučeno mi je obaviti i u KBC-u i tzv anomaly scan. Moram priznati da me broj dosada obavljenih ultrazvuka malo prepao (ne znam koliko ultrazvuci štet bebi) i ne znam da li je potebno ići na taj anomaly scan posebno uzimajući u obzir da sam na detaljnijem pregledu bila sa 15+4. S obzirom da nisam ginekolog ne znam da li se možda neke stavri tada nisu mogle vidjeti i da li biste Vi u ovakvoj situaciji preporučili obavljanje tog anomaly scana drugi tjedan?
Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate više nigdje. Previše je to UZV pregleda.

ruddy

Tako i ja mislim. Ali moja ginekologica ima praksu da svaki pregled radi i kratki ultrazvuk tako da me nažalost izgleda čeka još ultrazvuka do kraja trudnoće. Hvala Vam na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.