Skraćeni cerviks

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom da ste drugorotka i u 34. tjednu nalaz nije zabrinjavajući. Osim BHSBa drugi brisevi nisu potrebni. Ne morate strogo mirovati. Možete obavljati uobičajene radnje bez izlaganja većim naporima (dizanje težih tereta, sportska aktivnost. itd..)

Dobardan

Postovani doktore,

puno Vam hvala na odgovoru! Samo bih Vas jos jedno pitanje pitala...s obzirom da onda ne moram strogo mirovati a pukao mi je zub, smijem li otici zubaru i primiti lokalnu anesteziju ili je pametnije pricekati da rodim pa onda to obavljati?

Ivo Balenović, dr. med.

Slobodno možete kod zubara.

Dobardan

Hvala Vam puno i srdacan pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

glissy

Postovani .
Trudna sam tocno 31tj i na kontrolnom pregledu doktor mi je rekao da je ceevix skracen,smeksan i uloziv..takoder je preporucio mirovanje..zanima me koliko je to ozbiljno i kakvo tocno mirovanje to treba biti posto imam doma 3klinca a i blize se blagdani. happy

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pošto ste već tri puta rodila to je očekivan (uredan) nalaz obzirom na trajanje trudnoće. Važno je da niste otvoreni. Izbjegavajte teže fizičke napore. Uobičajene aktivnosti slobodno obavljajte.

glissy

ovo mi je treca trudnoca.da li takav nalaz moze dovesti do daljnjeg otvaranja.? inace koristim vaginalete i pila sam antibiotik zbog bakterije streptokok b grupe

Ivo Balenović, dr. med.

Takav nalaz je očekivan. Do otvaranja dovode samo trudovi. Ukoliko osjetite bolove i/ili se pojavi sukrvica javite se liječniku. To su znakovi prijevremenog otvaranja.

Poštovani,
Imam 20 godina i prva mi je trudnoća, trudna sam 28 tjedana i cerviks mi je 35 mm i uz to kod dužeg stajanja znam imati grčeve koji podsjećaju na menstrualne. Doktorica mi je na pregledu rekla da moram mirovati i piti magnezij. Možete li mi Vi dati kakav savjet, o čemu se točno radi jer sam u jako velikoj brizi sad i kakvo bi to točno mirovanje trebalo biti?

Hvala Vam na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako je cervikalni kanal zatvoren, nema razloga za brigu. Ne radi se o prijetećem prijevremenom porodu. Izbjegavajte dizanje težih tereta, duže stajanje i napore. Uobičajene aktivnosti možete slobodno obavljati.