slabiji intenzitet

arijanaZMB

Postovani,dobila sam da pijem.Primolut nur tablete tri mjeseca po 5 dana 2x1 tabletu.Ovo mi je prvi mjesec koristenja..naime pila sam ih od 21dana ciklusa do 25tog i dobila sam na 28 dan ciklusa ali navece sam se obrisala i vidjela krv(tad sam dobila) stavila sam ulozak i legla.ujutru je ulozak bio cist a na wc kad sam otisla bilo je krvarenja i citav dan mogu provest sa jednim uloskom i tako vec 5 dana.sto mi se prvi put javlja obicno imam normalnu menstruaciju a ova je sad slabijeg intenziteta.moje pitanje je..da li se intenzitet smanjio zbog tableta i da li je nesto drugo u pitanju,odnosno da li imam razloga za brigu?!! (taj mj.sam imala samo jedan odnos i to 5 dana prije menstruacije,bez zastite ali nije svrsio u mene)unaprijed hvala i srdacan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da to krvarenje nije menstruacija. Ista će nastupiti za par dana.

arijanaZMB

Kako mislite da nije,pa o cemu se onda radi,kakvo je to sad krvarenje,ako nije menstruacija?!hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno krvarenje pred menstruaciju prema onom što ste opisali.

arijanaZMB

Postovani,bila sam kod doktora na pregledu i ultrazvuku,rekao mi je da imam vodenu cistu na desnom jajniku..i da zbog toga nemogu da dobijem kaku treba menst.pa zbog toga krvari. Svako malo i rekao mi je da prekinem pit primolut nur i da pocnem pit od 16 do 26 dana ciklusa dabroston.moje pitanje glasi posto od 26.4do30.4sam imala.ta blaga krvarenja pa nisam 2dana pa opet 3.5pa nista sve do danas mene zanima da li je to opasno sto stalno krvarim i hocel to prestat kad pocnem pit dabroston s obzirom da znam da cu dobit poslije te terapije??!hvala na razumijevanju

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prestat će. Vjerujte vašem doktoru.

arijanaZMB

Postovani,iz predhodnih pitanja na ovu temu mozete tacno vidjet o cemu se radi.Naime pocela sam pit dabroston od 16-25dana ciklusa,na 28dan ciklusa pojavilo se iscjedak kao bjelance sa sukrvicom.te pred vece kao smedjkasto,sutradan malo krvi odnosno jedan ulozak citav dan,te treci dan kao svjetlo smedje.i vise nista nema ali imam neke cudne kao bolove nelagodu u donjem dijelu stomaka,kao i bol u dojkama.imala sam dva nezasticena odnosa ali nije svrsio u mene!kada mi je dao dabroaton rekao mi je da imam vodenu cistu na desnom jajniku i da mu dodjem na kontrolu polovinom sl ciklusa.mene zanima o cemu se radi i hocu li dobiti menstruaciju jer mi ovo nije licilo na menatruaciju.unaprijed hvala i srdacan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se menstruaciji i ista će vjerovatno kasniti zbog ciste na jajniku. Poslušajte savjet vašeg ginekologa.

arijanaZMB

Ali ja sam ispila dabroston opisano stanje je poslije dabrostona,poslije njega uvijek dobijem normalno krvarenje( menstruaciju) zbog cega sad nije doslo do tog normalnog krvarenja,a ne ovog mrljanja..zbog toga sto cista mozda nije pukla ili ..????!Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je da je cista još tu, dakako.