slabo krvarenje nakon PAPA

ancetod

D-re,
zelim Vam sve najbolje u 2018!
Juce sam radila PAPA test i nakon toga par sati sam imala slabo krvarenje. Danas, vise od 24h nakon pregleda, opet povremeno primecujem slabi (smedji) iscjedak.
Ne znam ima li veze sa PAPA testom ( inace mi je 16 d.c). Zadnji ciklus ke trajao 11 d, od kojih zadnji dani isto samo slabi povremeni iscjedak.
Imam 47,5 god. Sto bi moglo biti?
Pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, i Vama želim sve najbolje. Nema razloga za brigu. Nakon uzimanja papa testa često se javlja oskudno krvarenje kao posljedica samog zahvata budući da se s vrata maternice postruže sloj stanica.

ancetod

D-re,
danas sam bila na kontrolnom pregledu zbog escerihije u brisu. Uzet mi je samo bris na bakterije, ne i PAPA (zadnji PAPA u januaru, pokazao upalu i benigne promene), i opet imam slabo krvarenje sto me jako brine. Ima li ovakvo krvarenje neke indikacije da PAPA ipak nije pouzdan obzirom da sam citala da kontaktno krvarenje ukazuje na karcinom (ukoliko uzimanje briseva spada u kontaktno krvarenje, a odnose nisam imala duzi period pa ne mogu da kazem kakvo je stanje). Trebam li ponoviti PAPA?
Hvala i pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. Nakon uzimanja briseva moguće je oskudno krvarenje. Vrat maternice je obilno prokrvljen i kada se učini bilo kakav zahvat (bris, papa) moguće je minimalno oštećenje sluznice.