smeđi i vodeni iscjedak umjesto ovulacije

Studentica94

Poštovani,
imam pitanje u vezi smeđeg i prozirnog vodenkastog iscjetka.. naime posljednju menstruaciju sam imala 5. 10. i trajala je 7 dana kao i obično (inače su neredovite i kasne to max tj i pola u zadnjih god dana).
i prošli vikend sam dobila umjeto ovulacije, smeđi iscjedak koji je prestao odmah drugi dan i oankon tog sam imala nekakav vodnekasti bijelo-prozirni iscjedak i opet smeđi iscjedak koji sada traje već 4-5 dana...
ne znam od čega je to pa me malo brine, spolne odnose sam imala sa dečkom ali su bili sa kondomom pa sumnjam da je trudnoća u pitanju, a nedavno sam imala Candidu koja je prestala pomoću Canestena i ponekad se opet vrati (malo natečene male stidne usne i zažarene su). najvoše me brine taj iscjedak.
Unaprijed hvala na odgovoru,
Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam. Možda upala, eritroplakija, cista na jajniku.
Savjetujem pregled i uzv.

amelie112

Postovani,
Zadnje dvije menstruacije su bile ovakve: 29.08.- 3.9. te 27.9.- 2.10. Nakon zadnje, tocnije 16.9. imala sam smedi iscjedak koji je trajao tri dana. Zbog cega se taj smedi iscjedak javio u to vrijeme? Menstruaciju bi trebala dobiti svaki cas, ali sad imam bijeli iscjedak kakav je obicno tjekom ovulacije. Nazalost nemam mogucnost odlaska kod ginekologa jer sam trenutno na studentskoj razmjeni u drugoj drzavi. Imam redovite splone odnose ali koristimo kondome.

Hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Iscjedak je bio vezan za ovulaciju. Dakle tijekom neke ovulacije vidi se isti i traje par dana. Ne trebate se nikome javljati.

amelie112

Hvala na brzom odgovoru. Imam jos jedno pitanje. Procitala sam negdje da ako se taj smedi iscjedak javi tjekom ovulacije, da je moguce da menstruacija taj mjesec izostane. Da li je to istina? Jer ja jos uvijek nisam dobila i izludujem samu sebe.

Hvala Vam puno!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne, ta konstatacija nije točna.

Queen B

Pozdrav,

posljednju menstruaciju sam imala 15.10. što bi značilo da mi je ovih dana ovulacija. jučer sam imala bijel iscjedak koji se mrvi (i ranije sam ga primjećivala u toku ovulacije), te sam imala peting s dečkom pri čemu sam se malo ozlijedila i primjetila sam moj regularni bijeli iscjedak malo pomješan s krvlju.... Danas, imam također isjedak koji se mrvi, ali je malo tamnije boje, bijela pomješana sa svjetlo smeđom. Da li je moguće da je radi te ozlijede jučer?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je. Koristite Canesten vaginalete kroz tri večeri.

nisitamarta12345

Postovani happy
Ovako imam jedno pitanje, trudna sam, jucer u jutro mi se pojavio smedji iscjedak i popodne ga nije vise bilo, danas u jutro sam otisla na fc, opet smeđi iscjedat, ali kada sam se obrisala cijeli papir je bio krvav, nakon par minuta toga vise nije bilo i nista ne curi, male neke kapljice ali nista strasno, mozete li mi reci o cemu se radi, jako se bojim i zabrinuta sam...trudna sam evo sad ce bit 8tjedana...Hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svako krvarenje u ranoj trudnoći je znak upozorenja.
Svakako otiđite čim prije na pregled i uzv. Obično se odredi strogo mirovanje, gestagena terapija, anksioloitici.

Jojkja

Postovani,

Molim Vas za misljenje.Pre 10 meseci sam se porodila i pri tom podvezala(carski rez).Posle toga su mi menstruacije bile neredovne,sa kasnjenjem oko 5-6 dana,a sve do tada uvek redovne.Prosli mesec sam imala menstruaciju 28 a ovaj sam racunala da ce mi kasniti bar 5 dana,medjutim 26.06.mi se poceo pojavljivati braon iscedak sa blagim bolovima u stomaku kao pred ciklus.I to je trajalo do 1.07.,sa povremenim bolom u stomaku,ne jako izrazenim i malom pojavom krvi kao od menstruacije.Sada se sve smirilo a redovna menstruacija nikako da krene.Mozete li mi reci sta bi to moglo biti,da li je u pitanju mozda trudnoca ili nekakav drugi ginekoloski problem?!Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trudnoća nije. Ciklus je sklon oscilacijama. Pričekajte još koji dan da nastupi.

Enica24

Poštovani, porodila sam se prije tri mjeseca, a prvu menstruaciju sam imala 30 marta 2021 godine i trajala je 5 dana. Poslije toga 8. Aprila mi se pojavljuje smeđi iscjedak i traje do 11 aprila i tada odlazim doktoru koja utvrđuje da se radi o ovulacijskom krvarenju. Na ultrazvuku je sve bilo uredu. U tom periodu nisam imala odnose nikako. Odnos sam imala 20-tog aprila sa prekinutim snošajem. Da napomenem dojim bebu. Međutim, trebala sam dobit novu menstruaciju 27 aprila i sad mi kasni. Da li je moguća trudnoća s obzirom da odnose nisam imala ni prije ovulacije, a ni poslije i koji je razlog kašnjenja?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dokle god dojite moguće (očekivane) su neredovite menstruacije.