Smeđi iscjedak

uplasena18

Pozdrav, imam 18 godina i trebam savjet. Menstruacije su mi uglavnom neredovite. Zadnje dvije menstruacije bile su poprilično oskudne i trajale su oko pet dana. Zadnja menstruacija mi je zavrsila prije tjedan dana no od tada svakodnevno imam smeđi iscjedak. Trebam li se brinuti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Treba naći uzrok: da li pcos, cista, anovulacija i slično.
Savjetujem pregled.

brunoskoc

Postovani,
Imam jednu zanimljivu situaciju, pa me zanima Vase misljenje. Inace sam pacijentica dr. Kosa. Na zadnjem pregledu bila sam 7.10. i svi nalazi kao i uzv bili su u redu. Od tada muz i ja radimo na bebi. Zadnju menstruaciju sam imala 25.10. Nakon toga smo pratili plodne dane i radili na bebi. 13.11. s prestankom plodnih dana, osjecala sam se napuhnutom, donji dio leda me bolio kao i trbuh, dok su mi dojke bile jako natecene i bolne. Nakon par dana ti simptomi su nestali ali su se pojavili par dana prije nastupa nove menstruacije koju sam dobila 24.11. i trajala je samo dva dana, sto mi se nikada nije dogodilo. Radila sam test prije menstruacije i danas i oba su negativna, pa me zanima sto bi to moglo biti? Inace menstruaciju dobijem svakih 30 dana i traje po 5,6 dana.
Danas ujutro sam dobila blijedo smeđi iscjedak u tragovima.

Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći.

gagabl

Poštovani,
Da li smedji iscjedak može biti povezan sa hipotireozom (smanjenom funkcijom stitne žlijezde)?
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može.

ddejanic,92

Poštovani,
Menstruacije su mi redovne i uredne. Zadnja menga je počela nešto prije 4.9. a ocekivala sam je 9.4. Trajala je 6-7 dana kao i inače. Odnos sam imala nakon duže pauze, otprilike sedmicu dana nakon zadnje menge, nakon čega mi se pojavio roskasti iscjedak koji je odmah prestao. Zatim dva dana poslije, sljedeci odnos je bio bolan i pojavila se krv, a poslije tamno smeđi iscjedak koji traje i danas ( povremeno se javlja krv), te bol u donjem dijelu trbuha. Oba odnosa smo bili zaštićeni kondomom, te su prekinuti snošaji. Inače sam sklona upalama. Molim Vas, možete li mi reći o čemu se radi, te da li je trudnoća isključena? Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Možda o upali u rodnici ako je odnos bio bolan, možda i ozljedi rodnice tjiekom odnosa.
Savjetujem apstinenciju od odnosa i pregled svakako.