Smeđi iscjedak

Kika22

Poštovani, pijem duphaston od 16-26 dana već više godina zbog PCO. Već nekoliko puta mi se desilo da oko 12/13 dana počne smeđi iscjedak. Zasto bi to moglo biti? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krenite ga uzimati od 12.dana ciklusa pa iscjetka neće biti.

Kamy_000

Poštovani,
imam 20 godina ,a menstruacija mi inače dolazi 28-30 dan . Sada mi je 12 dan od posljednje menstruacije ,i već jučer pojavio mi se smeđe/crni iscjedak koji se dans pretvorio u sluz kao za vrijeme ovulacije pomiješano s krvi i smeđim iscjetkom te me to poprilično zbunjuje. Zadnji puta kada mi se tako nešto desilo bilo je prije 2godine kada sam po nekoliko mjeseci za redom u sredini mjeseca znala imati sjeđi iscjedak no bilo je puno slabiji .
Molim za vas Vaše mišljene ima li mjesta panici oko nekih težih bolesti/trudnoce ili su takve pojave u mojim godinama ''normalne''.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom najvjerojatnije se radi o ovulacijskom krvarenju. Ako je prethodna menstruacija bila prije 12 dana ne može se raditi o trudnoći.