smedji iscjedak?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam što mislim o vašem problemu.

vesna1987

Postovani,
Ciklus mi je poceo 24.07., menstruacija je trajala oko 5 dana. Dan pred menstruaciju imala samsvijtlo crvenu sukrvicu. Menstruacija je bila malo obilnija vec inace. Ono sto me muci je svijetlo smedji iscjedak koji je prisutan od prestanka menstruacije. U pocetku je bio tamno smedji, a sada je skroz svijetao. Kod mog doktora mogu tek u ponedeljak na pregled. Sta bi mogao biti uzrok takvog iscjedka? Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ostatak je to od menstruacije.

jana228

Poštovani, imala sam normalnu i redovitu menstruaciju, no nakon tri dana po zavrsetku menstruacije pocela je opet curiti krv nakon cega je usljedio svijetlo smedi iscjedak. Zabrinuta sam radi toga jer mi se dogada ovo prvi puta. Pa me zanima sto je to i sto bi trebala raditi? Unaprijed hvala :/

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ništa ne trebate raditi. Eventualno UZV pregled(možda sumnja na polip, miom ili cistu na jajniku)

norit

Postovani prestala sam s uzimanjem Lyndinete 20 nakon 3 godine. 23.9. Sam popila zadnju tabletu, 27.9. dobila menatruaciju. Danas mi se pojavio nekakav smeđkasti iscjedak. Je ki to normalno i postoji li mogucnost da sam trudna? Imala sam nezasticen odnos bez snosaja prije tjedan dana. Da lije rano za test za trudnocu?

Lijep pozdrav!
Zadnju menstruaciju sam imala 10.09.,inače imam jako dug ciklus i nisu uvijek redovne menstruacije.
Sa dečkom sam imala oralni sex,i stavljao je prste u vaginu,no međutim nije došlo do pravog sexa,niti pentracije,ejakulacije i sl.
Nakon par dana pojavio mi se smeđi iscjedak,jako čudnog mirisa,a ponekad je bilo malo krvi u njemu.
Trajao je otprilike 2 sedmice,to mi se i prije dogadjalo ali jako kratko 2-3 dana nakon čega imam menstruaciju.
Sada sam zbunjena zbog čega je došlo do tog smeđeg iscjetka,da li postoji mogućnost da je unutrašnjost rodnice oštećena jer je dečko bio malo grub.
Nakon 2 sedmice nestao je taj iscjedak i pojavio se normalni bijeli iscjedak,stomak mi je dosta napuhan,tj osjećam nadutost,ali nemam problema sa probavom,imam bolove u donjem dijelu leđa.Pa me zanima mogu li očekivati uskoro menstruaciju jer mi kasni očito,ili je taj smedji iscjedak bila ta neka menstruacija.

Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Norit mora vam kasniti menstruacija da bi napravili test. Vjerovatno se radi o periovulacijskom krvarenju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Arizerr o uzrocima izostanka pročitajte u prijašnjim postevima. Ne radi se o trudnoći prema opisanom.

ita

Postovani,

imam 38 godina, bez djece, prije sest godina otklonjena endometricna cista na lijevom jajniku. Sve ok nakon toga.

U cetvrtom mjesecu ove godine uradjena kiretaza nakon spontanog u sestoj nedjelji. Prije dvije godine je bilo identicno. Uradjeni kompletni nalazi. Kariogram mene i supruga je u redu. Spolni hormoni ok, TORCH ok, brisevi svi uredni. Jedino je kod mene pokazalo da postoji povisen rizik od trombofilije( MTHFR-detektovana heterozigotna mutacija i PAI 1 4G/4G GENOTIP-HOMOZIGOT) i doktorica mi je na osnovu tog nalaza dala da svakodnevno pijem folnu kiselinu i Aspirin 100. I rekla da vec ponovo mozemo raditi na sljedecoj trudnoci.

Ciklus su mi inace kratki (24 dana), medjutim zadnja dva ciklusa dolaze par dana ranije i sa prethodnih smedjim blagim krvaruckanjem. Traje pet dana, prva dva obilno, ostala tri neznatno krvarenje. Sa bolom u lijevom lumbalnom dijelu.

Kod doktorice je zadnji ultrazvucni pregled u maju mjesecu bio uredan. Brine me, medjutim, sad preuranjeni ciklus. Moram dodati da je ovom prethodio i stresni dogadjaj. I da li je mozda cista razlog? Je li moguce da izbije vec nakon pet mjeseci nakon pregleda? I da li Aspirin 100 i folna kiselina su mozda uzrok? Prilicno sam zbunjena , jer planiramo ponovo trudnocu. ZAHVALJUJEM PUNO NA ODGOVORU!

leptirica20

Poštovani doktore,
11.9. imala sam posljednji spolni odnos koji je bio zaštićen (ujedno momak nije ni ejakulirao), taj dan bio mi je predposljednji dan menstruacije, 22. sam prema kalendaru trebala imati ovulaciju ali mi se tih dana javio smeđi iscjedak koji je potrajao kakvih 7 dana..6.10 mi je trebala nastupiti menstruacija koja kasni već 8 dana, inače imam redovite cikluse s odstupanjem +-3 dana..stvarno me to zabrinjava, pa bih Vas zamolila stručno mišljenje
Srdačan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ita, napravite spolne hormone i progesteron 21.dan ciklusa. Aspirin nije lijek za trombofiliju već niskomolekularni heparin.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Leptirica mislim da se ne radi o trudnoći. Možda upala, cista ili pcos . Sugeriram UZV pregled.

ita

Veliko HVALA na vašem odgovoru!

Doktorica mi je rekla da pijem Aspirin i da je to s tim riješeno. S obzirom na vaš odgovor, smatram da se trebam obratiti i hematologu.

Spolni hormoni su rađeni treći dan ciklusa, druga menstruacija nakon kiretaže. Dakle, u šestom mjesecu. Napominjem da nije rađen progesteron 21.dan ciklusa. Mogu li ja uraditi sam progesteron 21. dan ciklusa pošto su ovi drugi hormoni već urađeni ili je to ipak u nekoj korelaciji?

Rezultati su bili:

LH 2,20 mlU/ml
FSH 6,OO mlu/ ml
PROLAKTIN 20,62 ng/ml
PROGESTERON 0,74ng/ml
ESTRADIOL 46,44 pg/ml
TESTOSTERON 0,14 ng/ml

TSH 1,61
T3 2,OO
T4 106,49

Dejan Šakoronja, dr. med.

ja bih konzultirao hematologa svakako. Spolni hormoni su vam uredni. Možete napravit progesteron 21. dan ciklusa.

Malenavk

Poštovani!

Dosada sam imala redovno menstruaciju svakih 31. dan, i normalno krvarenje iako imam policisticne jajnike. Ne pijem kontracpeciju. Zabrinulo me je sto mi se pojavio lagani smeđi iscjedak 5 dana prije menstracije, što mi se dosad to nije dešavalo. Prilikom spolnog odnosa poslije sam primjetila malu krvavu sluz, ali poslije toga nije bilo krvi ni slicno, niti me je bolilo prilikom odnosa. Poslije toga nakon odnosa nije bilo nista, ali je i dalje malo smedeg iscjedka prisutno. Sto bi to moglo biti, nadolazeca menstruacija ili trudnoca mozda? Imala sam nezasticene odnose sa deckom, test jos nisam pravila jer trebam dobiti 1.2. menstraciju. Imam bolove u donjem djelu stomaka, i grudi me bole i leđa. Da li je mozda doslo do neravnoteze hormona? U zadnjih godinu dana, imala sam redovito u dan menstruaciju i nisam imala ovakvih problema dosad, u vrijeme plodnih dana nisam imala plodne sluzi koliko sam skuzila, pratim redovito plodne i neplodne dane. Sad mi nije jasno mozda su plodni dani bili sad, a ne na sredini ciklusa?? Svakako sam mislila posjetit ginekologa i napraviti ultrazvuk, Papa je bio uredan.
Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno je krvarenje kod vas uzrokovano izostankom ovulacije.

Malenavk

Poštovani !
Ponovno Vam se javljam, jer sam stvarno zbunjena. U zadnjem postu ste mi odgovorili, da je kod mene vjerojatno smedi iscjedak prije menstruacije, izostanak ovulacije. Medutim menstruaciju sam trebala dobit 1.2. kasni do danasnjeg dana. Isla sam i na uzv - trudnoca je iskljucena, na uzv nema nista osim malo slobodne tekucine. Ono sto mene zbunjuje dali je moguce da je taj smedi iscjedak koji je bio par dana pred mentruaciju moze zapravo bit menstruacija, jer sam danas imala plodne sluzi, rastezljive i po svemu su mi plodni dani, malo me i grudi bole, a meni menstruacija kasni i dalje?? Nije bilo krvarenja do sad, osim tog smedeg iscjetka??
Neznam dali je to kod mene zbog policisticnih jajnika, ali sad sam stvarno zbunjena, ocekujem tu menstruaciju a danas primjetim plodnu sluz??? Dali je onda pametno da uzmem Dupstone za izazivanje menstruacije, posto mi je ginekologinja rekla da ce mi dati da mi izazove menstruaciju??
Molim Vas za Vase misljenje!
Hvala Vam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Na osnovu iznesenog ne mogu znati o čemu se radi. Napišite mi UZV nalaz od svog ginekologa pa ću vam rado komentirati.
Svakako ako ima slobodne tekućine u trbuhu, kasni vam menstruacija, svakako se mora isključiti i vanmaternična trudnoća.

Poludela123

Postovani.imam jednu nedoumicu pa ako mozete da mi pojasnite.pred svaku menstruaciju osjecam pms(bolne grudi,razdrazljivost),medjutim pre 2mjeseca nista od toga nisam osjecala a menstruacija je dosla i bila je bez ikakvih bolova i bila je vrlo,vrlo oskudna i trajala je svega 3-4dana.citala sam da bi to mogao bit ciklus bez ovulacije.da li je to tacno?ili ciklusi bez ovulacije budu sa jako obilnim krvarenjima.trudnocu iskljucujem jer nisam imala odnose.

Nazad
1 ... 19 20 21 22 23 24 ... 30
Naprijed