smedji iscjedak?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako redovito pijete tablete mogućnost trudnoće ne postoji. Savjetujem da učinite ultrazvučni pregled.

nikolinaa20

dobar dan,danas je 16-ti dan kako mi kasni menstruacija,prije tjedan dana sam radila test,koji je pokazao negativno...ovaj tjedan u utorak bolio me trbuh kao da cu dobit menstruaciju ali nisam,nego mi se tijekom dana pojavio smede-rozi iscjedak i to samo jednom-dva puta tijekom cijelog dana,i tako svaki dan,i danas isto,znaci 4 dana za redom...trenutno nemogu kod ginekologinje jer je na godisnjem...pa bih vas molila ako mi mozete rec o cemu se tu radi,dal je mozda trudnoca u pitanju??

nikolinaa20

nikad mi do sada to nije bilo tako,i nilad mi menstruacija nije toliko kasnila,najvise 4-5 danaa..el moguce da je test krivo pokazao?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako je test više od sedam dana po kašnjenju menstruacije bio negativan najvjerojatnije se ne radi o trudnoći. Možete ponoviti test, ali najbolje bi bilo učiniti ultrazvučni pregled, te prema njemu odrediti terapiju gestagenima radi poticanja krvarenja (naravno, ukoliko se ne radi o trudnoći).

naopako

Poštovanje
Prosli mijesec kao i ovaj 5-6 dana mi se prije menstruacije pojavi smedji iscjedak koji traje sve do menstruacije . Prosli mjesec sam imala jako krvarenje te ovaj mijesec kasni dva dana menstruacija ali i dalje je prisutan smedji iscjedak ...ovaj mjesec nisam imala spolni odnos ...dali mi mozete reci otprilike koji bi bio razlog tome ...hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radi o slabijoj funkciji žutog tijela koje ne luči dovoljno hormona (progesterona) zbog čega se sluznica maternice pomalo ljušti prije menstruacije. Liječi se primjenom gestagena kroz 10 dana u drugoj fazi ciklusa.

gossip07

Poštovani,
posljednja menstruacija bila je 30.07., u trajanju 4-5 dana. Ciklusi su mi redoviti, 27-29 dana, najčešće točno 28. dan.
Također mi je normalna pojava smeđi iscjedak dan prije ili dan poslije menstruacije. Međutim, ovog puta sam smeđi iscjedak dobila 17.8. i traje još i danas (6.dan), nije obilan, uglavnom ga primjećujem na wc papiru. Od tog dana javljaju se i povremeni bolovi u jajnicima, mnogo blaži nego u vrijeme menstruacije. Ništa me drugo ne boli i ne peče.
Inače imam nezaštićene spolne odnose, prekinuti snošaj, a datuma odnosa kojih se sjećam su 05.08., 12.08. i 13.08.
Nisam u mogućnosti posjetiti ginekologa jer sam na moru do sredine rujna pa me zanima o čemu bi se moglo raditi, povredi prilikom odnosa ili nekoj upali?
Unaprijed hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema opisanom moguće da se radi o insuficijenciji žutog tijela koje u ovom ciklusu luči manje hormona zbog čega dolazi do oskudnog krvarenja pred menstruaciju.

Elmush90

Poštovani,
Posljednju menstruaciju sam imala 29.7., te smo ovaj mjesec odlučili raditi na bebi. Imala sam iscjedak za vrijeme ovulacije koji je trajao dan-dva, zatim otprilike 6-7 dana poslije ovulacije se pojavio iscjedak koji je ponekad bio svijetlo rozi, smeckast, te sluzav sa tragovima krvi, uz uobičajene simptome PMS-a bez ikakvih drugih tegoba. Juče, na dan očekivane menstruacije osjetila sam lagani bol tipičan za menstruaciju, te sam prokrvarila. Danas takođe krvarim, ali nekako oskudno, više na papiru poslije mokrenja nego na ulošku. Dvije godine sam sam bila seksualno neaktivna, posljednja dva mjeseca imam redovne odnose. Da li je iz navedenog moguće išta zaključiti? Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, preporučam test na trudnoću. Ako se ne radi o trudnoći u pitanju je hormonska neravnoteža (vjerojatno oslabljena funkcija žutog tijela)

Teri93

Poštovanje. 13.08 sam trebala dobiti menstruaciju koja nije stigla,par dana kasnije primjetila sam svijetlo rozu krv na donjem rublju koja je trajala oko 3 dana,nakon toga sam prokrvarila oskudno sto za moje menstruacije inače nije običaj. To je trajalo 4 dana i nakon toga se pojavio smeđi iscjedak koji je također oskudan i traje već 7 dana. Miris je nekada neugodan ,a nekada bez mirisa. Zabrinuta sam jer trenutno Adom na moru cijeli dan i nemam vremena za posjet liječniku. Nadam se da ćete mi moći dati nekakav odgovor. Hvala

sanidica

Postovani, poslednje tri menstruacije su mi se malo "poremetile" , tacnije, dobijam na vreme 28 -30dana , ali prva 2,3 dana imam tamno braon iscedak pa onda normalno prokrvarim. Preksinoc mi se pojavilo to braon, juce je vec to bila malo tamnija krv, koja na ulosku ostavlja taman trag, damas isto u manjoj kolicini. Prosle godine sam bila kod gin.i receno mi je da je sve ok i da to nije razlog da se brinem. Pa me zanima sta mi vi savetujete ? Imam 26god. Vec duze vreme nemam odnose ,menstruacije mi nisu bolne, ali me ta promena krvi zabrinjava.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Teri93, ne mora svaka menstruacija uvijek biti istog intenziteta i trajanja. Budući da je ovo krvarenje bilo neuobičajeno prvo treba posumnjati na trudnoću kao mogući razlog. Naravno, samo ukoliko ste imali odnose.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za sanidica, preporučio bih da učinite hormonski status.

Teri93

Poštovani. Posto ste rekli da je taj smeđi iscjedak mogućnost trudnoće ja sam danas napravila test i negativan je. Međutim Do jucer je bio smeđi iscjedak od jucer ponovo počela oskudno krvariti i boja je tamno crvena. Dali postoji mogućnost da je test krivo pokazao ili je ipak nešto drugo u pitanju? Unaprijed hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako je test negativan vjerojatno se radi o hormonskoj neravnoteži. Bilo bi dobro učiniti hormonski status. Ukoliko trenutno niste u mogućnosti savjetujem Duphaston tablete kroz 10 dana.

Teri93

Poštovanje. Danas je krvarenje jako obilno praćeno volovima u i grčevima u donjem djelu trbuha. Predpostavljam da je to normalna menstruacija. Hvala vam na pomoći i savjetima.

Ivo Balenović, dr. med.

Prema navedenim simptomima vjerojatno se radi o menstrualnom krvarenju.

Ippo.girl

Poštovanje.

Zadnju menstruaciju sam dobila 17.8. i bila je sasvim normalna. 3 dana nakon njenog prestanka sam imala braon iscjedak.. Čitala sam da je to zaostala krv menstruacije unutar maternice i nije me brinulo. Međutim, večeras sam primijetila rozkastu mrlju na gaćicama. Nikad do sad toga nije bilo. Pa sam se uplašila.. Maloprije sam opet isto vidjela na gaćicama i analizirala, nije tipična kap krvi nego kao sluz. Zanima me šta bi to moglo biti? Seksualni odnos nisam još imala, tako da ne vjerujem da je išta vezano za trudnoću jer je peting do sad jedina stvar u koju sam se upustila... Ali eto opet da pitam...

Unaprijed hvala na odgovoru. Lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radi o ovulacijskom krvarenju. Nema razloga za brigu.

Nazad
1 ... 22 23 24 25 26 27 ... 30
Naprijed