smedji iscjedak?

mirela001

Poštovani,
ovam mjesec mi je krvarenje nakon menstruacije trajalo duže, provukolo se do 10 dana ( prva 4 dana normalna menstruacija, nakon toga svaki dan se pojavilo u nekom periodu malo krvavog i tako do 10 dana) bila sam na uzv 12 dan ciklusa koji je bio uredan, trolinijski endometrij i dvije ciste na lijevo jajniku. gusta ljepljiva cervikalnu sluz se pojavila 13 dan ciklusa. danas mi je 22 dan ciklusa i jučer mi se na papiru pojavio tamno smeđi iscjedak ali pomješan sa nekakvno sluzi sličnom cervikalnoj i t je bilo jako malo, ali me počelo jako slabo peckati i svrbiti. dali bi se radilo o nekoj upali ili nečem sličnom? ako se radi, pošto radimo na bebici i ako je došlo slučajno do trudnoće dali smijem uzeti canecsten kremu?
to peckanje i osječaj da svrbi je toliko slab da nije ništa strašno, ali je prisutan i to ne cijelo vrijeme samo povrmeno nešto malo
puno hvala
lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na simptome slobodno uzmite Canesten. Ne može štetiti ni ukoliko je došlo do trudnoće. Krvarenje nakon menstruacije moguće je zbog produženog djelovanja žutog tijela. Terapija nije potrebna, no ukoliko bi se ponavljalo (a ne dolazi do trudnoće) mogu se uzeti gestageni u drugoj fazi ciklusa.

sanidica

Postovani,
Nakon menstruacije pocela sam da koristim kantarionove vaginalete zbog pojacanog sekreta, do sada sam upotrebila 2. Medjutim javio mi se braon sekret. Sta je razlig i da li je to nesto opasno.. ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno je to zbog vaginaleta.

MaSel

Postovani
Zadnja tri dana imam cudan iscjedak,prvi dan je bio ruzicaste a ova dva dana je smedje boje,imam blage grceve ,medjutim ni blizu kao pred menstruaciju,zanima me da li postoji mogucnost da je u pitanju trudnoca, ciklusi su mi 32/35 dan traju obicno 7 dana,zadnja menstruacija je bila 13.8 iducu sam ocekivala najranije 15.9,a ovo "krvarenje" je doslo mnogo ranije zadnji odnos sam imala 1.9.
I kad najranije bi mogla raditi test
Hvala Vam unaprijed na odg

sajka89

Postovani, mens.sam dobila 1og septembra uvece. Inace su mi uredne, na svakih 27-28 dana. Cetvrtak je oznacio kraj mens.Medjutim, u petak uvece i subotu ujutro pojavilo se tamna krv i smedji iscjedak.Sjutrdan me gledao na uzv ginekog trans.ultrazv isve bilo ok. U julu sam imala isto tako, pa mi je nadjena proteus u urinu. Ali posle nalazi urina su bili ok. Sta mislite daje? Nemam odnose.

signorina1401

Poštovani,
menstruacije su mi inače redovite, zadnja je bila 30.08.-04.09. te nisam imala bolne grudi,bol u trbuhu no nisam se brinula jer znalo mi se desiti. Međutim, 11.09. mi se ujutro pojavio smeđi isjedak s laganom boli kod lijevog jajnika, iscjedak još uvijek traje, oskudan je, bez bolova. Zadnji ginekološki pregled bio je prije 6mj i bilo je u redu. Sad me zanima Vaš savjet te eventualna preporuka za pregled/dijagnostičku obradu.
Hvala unaprijed
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Ma sel, preporučam da učinite test na trudnoću. Moguće da se radi o implantacijskom krvarenju.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za sajka89, prema navedenom moguće da se radilo o produljenom djelovanju žutog tijela, te se zbog toga nastavilo oskudno krvarenje nakon menstruacije. Nema razloga za brigu, ukoliko bi se ponavljalo može se liječiti gestagenima u drugoj fazi ciklusa.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ta signorina1401, prema navedenom vjerojatno se radi o ovulacijskom krvarenju i boli. To je fiziološka pojava. Nema razloga za brigu, niti je potrebna terapija.

Jelenkaaaaaaa24

Poštovani,
Poslednja menstruacija mi je počela 30. avgusta. Escapelle tabletu sam popila 9. septembra, nekoliko dana nakon menstruacije. Juče i danas se pojavio smedji iscedak, kao i krv, ne toliko obilno kao kod menstruacije, ali je ima i baš me brine. O čemu mislite da se radi? Hvala unapred.

melanimelem

Postovani, od travnja 2017.godine imam problem sa m.ciklusima. dijagnoza: cystis folicullaris ovarii. Na terapiji sam duphaston kojeg pijem od 35.dana ciklusa 2×10 dana kako bi dobila menstruaciju. Uzv u 5.mjesecu je pokazao da je u desnom jajniku anehogena unilokularna cista 32mm te su jajnici uredne folikulogeneze. Uzv 5.9.pokazuje isto stanje. No ja od posljednje menstruacije (18.8.)imam uzasne grceve(kao kad imam menstruaciju) i bolove sa desne strane prema jajniku. Ginekolog mi je rekao da ne mora biti sa ginekoloske strane pa sam se javila svome doktoru i napravila pregled krvne slike i kompletnu pretragu urina i sve je uredu te me on nanovo salje ginekologu. Skroz sam zbunjena jer mi je jos sad neki dan na 27.dan ciklusa (prije 3-4 dana) krenio smedi iscjedak popracen i dalje grcevima i prvo sam mislila da je menga al onda kasnije nije bilo nicega vise. Varira od svijetlo rozno smede boje do tamno smede kao cokolada. I jos uvijek traje tako da moram nositi dnevni ulozak. Zaista ne znam sta da mislim, vjerujem da bi ginekolog vec primjetio da je neki problem ili da imam PCOS. Sad me jos pati, dal da na 35.dan ciklusa krenem pit duphaston ili ne, s obzirom na taj iscjedak i grceve? Ne razumijem sto mi se dogada

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Jelenkaaaaa24, nakon Escapelle menstruacija može biti drugačija, može kasniti ili uraniti nekoliko dana, a prije prave menstruacije se može javiti nepravilno krvarenje.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za melanimelem, nije mi jasno zašto duphaston pijete od 35. dana ciklusa. Uobičajena terapija je od 15. do 25. dana. Simptomi koje opisujete su nespecifični i mogu biti posljedica upale jajnika, bubrežnih kolika (kamenci), gastrointestinalnih smetnji (slijepo crijevo). Bez detaljnog pregleda teško je reći o čemu se točno radi. Savjetujem pregled urologa, te po potrebi kirurga..

melanimelem

Doktor mi je tako rekao da pijem, ako ne dobijem menstruaciju do 35.dana da krenem onda tek piti i tako vec od travnja svaki mjesec. Doktor opce prakse mi je rekao da je sve uredu sa njegove strane i da ta bol koju opisujem da je specificna za ginekoloske probleme. Ne znam sta znaci taj smedi iscjedak popracen bolovima kao da imam menstruaciju i vec dugo traje uz te grceve.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da se radi o disfunkcionalnom krvarenju zbog hormonske neravnoteže. Preporučljivo bi bilo da učinite hormonski status 3. dan ciklusa, te odredite razinu progesterona 21. dan ciklusa da se vidi imate li ovulaciju. Disfunkcionalna krvarenja se u pravilu liječe primjenom duphastona od 15. do 25. dana ciklusa.

puskicaaa

Pozdrav, na kontracepcijskim pilulama sam cca godinu i pol... menstruacija sljedeća mi treba doći za 6 dana, a pojavio mi se smeđi iscjedak. Na netu sam našla da je to spotting i da je to jedna od nuspojava pilula. Zanima me dali je spolni odnos dozovoljen za vrijeme iscjetka?

Inače nikad nisam imala isjedak pa ne znam kako se ponašati za vrijeme istog.
hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radi o probojnom krvarenju koje ne umanjuje kontracepcijsku učinkovitost. Odnose možete imati.

Dkc29

Dobar dan imam 13 godina u 1.mjesecu cu 14 imam pitanje
Znaci dobivam vec treci out ive godine smedi iscjedak a nikako da dobije prvu menestruaciju sad trenutno imamo smedi iscjedak od 27.09 je li to nesto cudno je li to znak da necu dobiti ili da cu dobiti

Ivo Balenović, dr. med.

Prva menstruacija nastupa između 10,5 i 14,7 godina. Obzirom na navedeno prava menstruacija bi se trebala uskoro pojaviti. Teško je reći kada jer ovisi i o izraženim sekundarnim spolnim osobinama.

Nazad
1 ... 23 24 25 26 27 28 ... 30
Naprijed