smedji iscjedak?

Ivo Balenović, dr. med.

Crni iscjedak je od krvi koja je neko vrijeme odstajala unutar maternice. Nema razloga za brigu. Ukoliko krvarenje ne bi prestalo ili bi se pojačavalo javite se liječniku.

Bela123

Zdravo, prije 4 dana sam imala zasticen odnos, odmah dan poslije pojavio se svijetlo smedjkasti iscjedat i par puta sam vidjela niti krvi u iscjetku, nemam neke bolove, i to traje 3 dana , zanima me sta je, hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko je sredina ciklusa najvjerojatnije se radi o ovulacijskom krvarenju.

~pahuljica~

Poštovani,
Zbog PCOS-a i neredovitih ciklusa upućena sam kontrolirati spolne hormone 2. ili 3. dana ciklusa.
Prije dva dana, na 27. dan ciklusa pojavio mi se oskudni smeđi iscjedak popraćen laganim bolovima nalik na menstrualne. Ukoliko uskoro dođe do "prave" menstruacije, zanima me od kojeg dana bih trebala računati početak iste, da li u to spadaju i dani sa smeđim iscjetkom ili bez njega? Ili da pričekam idući "pravilniji" ciklus pa da tada idem izvaditi hormone?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pričekajte pravu menstruaciju i to računajte kao prvi dan.

DollyLove

Postovani doktore!
Imam pitanje u vezi mog ciklusa ovaj mjesec. Danas mi je 28. dan ciklusa a jučer sam primjetila smedi iscjedak i danas imam lagane grceve kao da mi dolazi menstruacija međutim krvarenja još nema. Spolne odnose nisam imala preko godinu dana.
Nadalje primijetila sam roskasti iscjedak tokom ovulacije negdje. Jel ovo može biti neki problem?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. U pitanju je blaža hormonska neravnoteža. Pričekajte menstruaciju. Ukoliko bi se to ponavljalo savjetujem analizu hormona.

privatno92

Postovani,
imam neko vrijeme sirasti iscjedak bez mirisa, ali spolni odnosi su bolni i prijateljice su mi rekle da je gljivicna infekcija i da ce proci sama od sebe, no ne prolazi. Imala sam mjesecnicu prije 8 dana i nakon mjesecnice iscjedak je bio sirast, ali prije 2 dana se pojavio smedi iscjedak, ovulacija bi mi trebala biti za 3 dana. Trebam li se zabrinuti i sto da radim? Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema opisanom ,radi se o gljivičnoj upali. Uzmite u ljekarni neki od vaginalnih antimikotika (Plimycol, Canesten, Rojazol, Vagisan Myko kombi...)

More1997

Poštovani,
Koristeci test za ovulaciju, ustanovila sam dan točne ovulacije za mjesec lipanj (jer su moji ciklusi neredoviti), upravo tad sam imala spolni odnos s partnerom, koji je zavrsio u mene. Evo menstrucaija mi kas i 11 dana, od ocekivane i jutros sam se probudila sa smeđim iscjedkom, koji nije ni nalik menstruaciji, nije toliko obilno koliko inace bude, ali tijekom cijelog jutra nakupilo se. Također je popraceno s neprestanim mokrenjem . Inace, meni nikad nije kasnila baš 11 dana, odstupanja bude dan do dva, do 4 maksimalno i nikad nisam imala takav iscjedak. Postoji li mogucnost trudnoce?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uradite test. Moguće je da se radi o trudnoći.

Worry627

Poštovani doktore,
Lijepo bih Vas molila ukoliko možete odgovoriti na moje pitanje kada stignete. Posljednju menstruaciju imala sam 2.06. - 6.06. Koja je bila uredna i uobičajena kao što uvijek imam. Inače imam ne redovite mensttualne cikluse, od 33-39 dana, nekada je znalo biti i više, pa čak u ljetnim mjesecima da i izostane cijeli mjesec. Nakon posljednje menstruacije imala sam spolni odnos nakon 10 dana bez korištenja zaštite ali isto tako i bez ejakulacije u mene (ejakulacija se dogodila izvan mene). Očekivana sljedeća menstruacija mi piše da trebam dobiti tek za 9 dana, međutim prije dva dana nakon spolnog odnosa sam primijetila krv, koja je išla u vrlo malim količinama, nedovoljno za jedan dnevni uložak i prema večeri i danas se nastavlja u tamno smeđi iscjedak, poput onog nakon menstruacije. Pa me ukratko zanima Vaše mišljenje što bi to moglo biti. Pretpostavljam da se može raditi o hormonskom disbalansu koji je uzrokovan stresom kojeg sam i ala zadnjih tjedana? Zanima me samo da li je potrebno raditi test na trudnoću s obzirom da sam čitala o implatacijskom kvarenju, makar sam popričličnoo sigurna da znam što je potrebno za trudnoću i da se brinem bez razloga ali Vaše stručno mišljenje bi mi svakako pomoglo i smirio me obzirom da je za test još pre rano. Unaprijed Vam se puno zahvaljujem na odvojenom vremenu i odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, implantacijsko krvarenje se dešava otprilike tjedan dana nakon oplodnje, a i prema svemu ostalom što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće. Vjerojatno je u pitanju hormonski disbalans.

vatra77

Poštovani,

prije 18 dana imala sam medikamentozni pobačaj u 8.tjednu radi neželjene trudnoće. Prvih nekoliko dana krvarila sam podosta (ultrazvuk je na sam dan pobačaja pokazao da je ostalo ponešto ugrusaka no oni su kroz par dana izašli). Nakon tog početnog jačeg krvarenja u prvih par dana, od tada imam smedji iscjedak. On je zaista zanemariv, pokoja fleka na donjem rublju no svejedno je i dalje prisutan. Zanima me je li u redu da je on još uvijek prisutan ili bih se trebala zabrinuti? Ginekološku kontrolu nisam imala još uvijek. Preporučeno mi je to učiniti po završetku prve menstruacije koja će tek uslijediti.
Zahvaljujem na odgovoru.
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. To je normalno nakon zahvata.

Gm12

Poštovani,

Imam neredovite menstruacije te mi je posljednja bila 19.06 u trajanju od 7 dana. Naime danas sam primjetila ujutro blago rozi iscjedak koji je tokom dana postao smeđi, nakon svake nužde bi na papiru bilo smeđeg iscjetka koji je varirao po jačini, nekad jači nekad slabiji, imam blage bolove u donjem dijelu trbuha te bi mi po kalendaru menstruacija trebala doći za 11 dana, imam li razloga za brigu te da li može biti znak rane trudnoće, ili nešto opasnije?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko ste imali nezaštićene odnose, moguće da se radi o implantacijskom krvarenju. Obzirom da imate neredovite cilkuse moguće da je u pitanju ovulacijsko krvarenje i popratni bolovi. Ne može biti ništa opasno.

bok123

Dobar dan, ovako zadnja menstruacija mi je zavrsila 24.travnja i 3 dana nakon sam imala odnos bez kondoma i zatim sljedeci dan sa kondomom, 2 dana nakon mi se pojavio smedi isjecak koji je trajao 2 dana i tada je nestao, dana 3.5 sam opet imala nezasticeni odnos i dana 5.5 se opet pojavio taj smedi iscjedak. Menstruacija mi inace kasni po par dana. Je li taj iscjedak nesto opasno i da li moze doci do trudnoce?
hvala,lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako je odnos bio nezaštićen može doći do trudnoće, no prerano je da bi se radilo o implantacijskom krvarenju. Bez pregleda nije moguće reći zbog čega se javio smeđi iscjedak. Možda se radilo o kontaktnom krvarenju nakon odnosa.

Bony_tina

JUčer sam dobila menstruaciju ,nije bilo nekih bolova inače umirem .Grudi su me prestale boliti .Ali evo danas je samo neki smeđkasti iscijedak.spottingOvaj ciklus je bio kratak- 20 dana:Ili ovo nije menga nego neko predkrvarenje?
Zadnja menstruacija je bila 19.4. a ova 9.5.-27.4 sam primjetila prozirnu sluz ,rastezljivu i to je trajalo nekih 7 dana i počeo normalno bolne grudi, iako ne ko inače sve je nekako umanjeno,laganije.Jeli prozirna sluz siguran znak za ovulaciju ?Imam 42 godine.Prestala sam piti xanax ovaj mjesec.Imala sam odnos prije par dana ,uvijek koristim kondom i izbjegavam odnose u vrijeme plodnih dana.