Smedji iscjedak

subsi

Ovako, vec oko 2 godine sam pila kontracepcijske tablete i prestala sam ih piti, a inače sam imala i prije i poslije menstruacije smeđi iscjedak po dan-dva, dok otkako sam prestala piti tablete i više od 2 sedmice nakon menstruacije još uvijek imam smeđi iscjedak, pošto često imam i upale da li je moguće da je do neke upale ili?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
vjerojatno se radi o postmenstruacijskom krvarenju koje nastaje zbog produljenog djelovanja žutog tijela odnosno progesterona. Takvo stanje liječi se uzimanjem gestagena 10 dana u fazi žutog tijela (od 15. do 25. dana ciklusa).

Mammi1

Postovani, imam redovnu M, medjutim ovog mjeseca kasni 7 dana, bas na Dan kad je trebala doci pocela Sam imat Jake bolove u donjem djelu stomaka osjecala Sam da cu dobit svakog casa,grudi su me boljele i jako cudan osjecaj u ustima! Posto pokusavamo dobit bebu vec dvije godine bisam si mogla suzdrzat pa Sam radial test 3 dana kasnije i bio je negativan, juce sam dobila smedji iscjedak i to je Sve,danas nista osim sto moram u wc svakih pola sata. Dana’s me Mongolia mane bole grudi Ali cudan okus u ustima nikako da prodje!
Dali je moguce da Sam trudna ovo me iscekivanje izludjuje!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko smeđi iscjedak prestane (tj. ne počne menstruacija), ponovite test. Postoji mogućnost da je došlo do implantacijskog krvarenja, nakon kojeg se u urinu može dokazati hormon trudnoće.