smedji iscjedak

Sanjic@

Postovani!

- Imam 18. god i do sada sam imala redovan menstrualni ciklus, ali prosli mjesec umjesto menstruacije se pojavio nekakav smedji iscjedak. Jucer sam osjetila neugodno peckanje u predjelu vanjskog splovila koje je brzo nestalo. Inace nemam nikakvih menstrualnih tegoba niti ikakvih simptoma nekih bolesti i zato mi nije jasno sta bi ovo moglo biti? Inace do sada nisam imala seksualni odnos

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mnogo stvari dolaze u obzit. Od ciste, pcos, upale i slično. Javite se na pregled i UZV.

LejlaG.

Postovani,
imam 20 godina i neredovne mjesecnice. Zadnju sam dobila 28.02.2014. Posjetila sam ginekologa (u julu), koji mi je uradio ultrazvucni pregled i ustanovio da je sve u redu. Takodjer, nalazi krvi su mi bili uredni. Propisane su mi kontracepcijske tablete koje bih trebala poceti piti prvi dan kada dobijem, no to se jos nije desilo. Prije par dana sam primjetila tamno smedji iscjedak, koji je jucer promijenio boju u crnu. Sta moze biti uzrok? Je li se trebam zabrinuti?
Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu komentirati vaš slučaj, jedino mogu reći da sihurno nije normalno da nemate menstruaciju od 2. mj.
Radi se vjerovatno o ozbiljnijem hormonskom poremećaju koji zahtijeva svakako temeljitiju obradu;
Vjerovatno se radi o težem slučaju pcosa.

Malena777

Pozz...evo prvi put sam ovdje i zamolila bih za pomoc posto sam vec prosla krvarenje od stresa koje je bilo jako bolno prosle godine sada se uplasim svake kapljice krvi...
Menstruaciju trebam dobiti za 6 dana, uvijek je uredna i apolno sam aktivna bez zastite ali ne svrsi u meni...
Jucer mi se javila jaka bol u jajnicima i sirilo se na bubrege i na ledja i pojavila se tamna krv skupa s iscjedkom isto kaoda sam dobila menstruaciju, ali do navecer je prestalo i nije islo puno i preslo je u tamni iscjedak, a jutros nema nista...ali sve simptome za manstruaciju i dalje imam, bolne grudi, napuhnut stomak, i malo probadanje u trbuhu put ledja...
E sad okolo citam da moze cak biti i trudnoca,ali mi je cudno jer mi je dugo trebalo za prvo dijete da ostanem trudna, pa onda vidim i za tumore da ide krv i sad sam cijela uplasena...molim vas pomozite...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako je moguća upala, cista, a i trudnoća.

jasminavg

Pozdrav. Zadnja menstruacija mi je bila 10.08 prije togamenstruacije uvijek redovite.8.9 mi se pokaze rozo crvenkasti
iscjedak polako osjetila bolove kao da cu dobit. Drugi dan isto rozo smeckasti iscjedak..12.09 naprabim test za trudnocu i pozitvino..
meni i muzu nema kraja sreci jer pokusavamo vec tri godine imat malu bebicu. No danas je 14.09 meni je iscjedak jos uvijek tu
sada tamno smedji skoro pa crni...mozete li mi bar malo pojasnit dok ne odem kod doktora...Hvalla

Dejan Šakoronja, dr. med.

Često se vidi krvarenje u ranoj trudnoći. Uzrok može biti nidacijsko, hematom, upala vrata maternice i slično. Savjetujem pregled čim prije kod svog ginekologa i gestagenu terapiju za održavanje trudnoće.

anavi1

Postovani; imam smedji iscjedak 15-ak dana prije menstruacije. Osjetim pobekad blagu bol jajnika. Ne primjetim nikakve promjene. Je li moguce da je u pitanju samo prehlada i upala bubrega?
Hvala! happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o periovulacijskom krvarenju.

sara250

Poštovani,
sa mjesečnicom koju sam doblila prije malo više od tjedan dana , prestala sam piti logest pilule. mjesečnica mi je trajala normalno kao kad sam pila pulule (4 dana), ali nakon toga još uvijek svaki dan imam smeđi isjedak, naci od prvog dana mjesečnice do sad je prošlo 10 dana a ja imam isjedak. da li je to normalno? je li to zbog toga sto ne pijem pulule više?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da povezano je s time što ne uzimate pilule.

mala-lara

Postovani
Danas sam bila na redovitom ginekoloskom pregledu, gdje mi je doktor spomenuo da mi je zadebljan endometrij i ja od straha i panike nisam nista dalje cula sto mi je rekao. Uglavnom zadnju menstruaciju sam imala 02.12. tj, točno prije 8 dana s time da mi ciklus traje 5-6 dana. I u zadnjih par mjeseci mi se dogodi da imam smeckasti iscjedak 8, 9 i 10 dana nakon menstrualnog ciklusa. Mjesecnice su mi u prosjeku svako 28 do 30 dana. Zadnjih par mjeseci mi dolaze 31 dan. Napominjem da sam u zadnjem periodu dobila 5 kg i da sam pod velikim stresom. Sto moze biti uzrok zadebljanom endometriju i da li je to opasno? Moj ginekolog mi je samo rekao da to nije nista strasno i da se to lijeci kontracepcijskim pilulama ako potraje. Nije mi rekao da bih trebala ponoviti pregled ponovno uskoro vec ponovno za godinu dana, ali da tada dodjem na pregled 5 dan ciklusa pa ce tada vidjeti koliko je zadebljan endometrij . Da li to nastaje usljed stresa, debljine i kakvih sve faktora jos'? U nadi da cete mi vi moci reci sto jos vise na tu temu srdacno vas pozdravljam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koliko je debljina endometrija i koji dan ciklusa? Prvo mi to odgovorite pa vam onda mogu reći više detalja.
Moguće je zadebljanje kod trudnoće, hiperplazije sluznice i slično.

mala-lara

Postovani
Moj ginekolog mi nije rekao kolika je veličina zadebljanja endometrija. Trudna nisam pa to isključite. Dakle to je bio 9 dan od pocetka mjesecnice . Trebam li se zabrinuti?. I da li ce se kakva promjena odraziti i na PAPA testu vezano za to ?? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće se odraziti na papa testu. Ako vam je kolega trkao da je stanje uredno i kontrola za 1g. ne razumijem zašto se brinete.

mala-lara

Postovani
Cijenim izrazito vase misljenje pa sam ga htjela cuti isto. Predpostavljam da nema razloga za brigu jer da mu je nesto sumnjivo bilo vjerojatno bi me narucio vrlo skoro na iduci pregled a ne za godinu dana. Citam ovdje da razlog zadebljanju ne mora biti organski samo vec i hormonalni disbalans. Vidim da i vi ne vidite razlog za brigu pa je i meni lakse. Srdacan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

jovana 1991

Postovani pila sam yasmin 3 godine, odgovarale su mi odlicno dok nisam smrsala 15kg, da li je zbog toga ili zbog toga to sam ih dugo pila, ali zadnjih meseci sam dobijala krvarenje u sred kutije koje traje dok normalno ne dobijem u pauzi. Ginekolog mi promeni tablete i da mi jeanine koje su malo slabije. Pocela sam da ih pijem posle pauze od 7 danasa yasminom, tako mi je rekao ginekolog, odnose nisam imala mesec dana. Evo sad mi je na 13oj tableti jeanine opet krenulo braonkasto krvarenje i malo su me boluckali jajnici par dana. Znam da je krvarenje moguce u toku par meseci privikavanja, ali me brine sto kad sam pocinjala da pijem yasmin nisam imala period privikavanja, od pocetka su mi odgovarale, a sad sam i tablete menjala zbog tog krvarenja koje se i sad sa novim tabletama pojavilo. Da li je to normalno? Ultrazvuk sam zadnji put radila u junu, a papa test i bris u septembru, sve je bilo ok, kad sam menjala pilule pre dve nedelje mi je radjena kompletna krvna slika i sve je bilo ok, ali ultrazvuk nije radjen jer je radjen u junu. Da li je ovo krvarenje normalno ili je mozda neki drugi problem jer sam zbog tog krvarenja u sred kutije i menjala pilule i sad opet isto i sa novim pilulama. Hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trebaju vam pilule s malo višom razinom hormona . Od monofaznih pilula recimo Lindynete ili od trifazičnih Triquilar.