Spermiogram

istra-porec

pozdrav,

možete mi reći kako mi izgleda nalaz mog spermiograma.
oprostite šta je nalaz na slovenskom, ali radio sam ga u Izoli.
Hvala

pozdrav,

Spolni post 10 dni
Količina: 3,8 ml
Barva: bledorumena
Utekočinjenje: da
Viskoznost: 0
Ph: 7,0
V smeri gibljivih semenčic: hitro: 0,30
počasi: 0,05
Na mestu gibljivih semenčic: 0,05
Negibljivih semenčic: 0,60
Vitalnost:
neobarvanih-zivih: 0,40
obarvanih-mrtvih: 0,60
Stopnja gibljivosti: 3
Aglutinacija semenčic: 1/16
Koncentracija semenčic: 30
Število semenčic: 114
Morfologija: normalnih: 0,28
nenormalnih: 0,72
nepravilne glave: 0,52
nepravilni vrat 0,02
nepravilni srednji del: 0,08
nepravilni rep: 0,10
Fruktoza: 1

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, imate povišen broj nepokretnih spermija u ejakulatu što bi moglo predstavljati problem kod oplodnje. Savjetujem da se javite u neki od centara za humanu reprodukciju.

istra-porec

hvala Vam na odgovoru. Da li se može nekim lijekovima povećati broj pokretnih spermija i normalnih. Jedino sam dosada pio vitamine D i E.
Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Promjenom načina života spermiogram se može znatno popraviti. Ne znam Vaše navike, ali pušenje i alkohol loše utječu na spermiogram. Izbjegavajte vruće kupke, saunu i sl. Preporučljivo je umjereno bavljenje sportom i reguliranje tjelesne težine.

istra-porec

ne pušim, ne pijem alkohol, ne idem u saunu, bavim se sportom, imam 80 kg na 183 cm visine. tako da nemam bas sta promjeniti. Da li bi pomogli lijekovi Profertil, Fertilup ili Astasan? Oni su jako skupi koliko mi se čini, pa da li ima smisla ih kupiti po vama?

Ivo Balenović, dr. med.

Savjetujem da se zajedno sa Vašom partnericom javite na odjel humane reprodukcije radi razmatranja mogućnosti o nekom od postupaka potpomognute oplodnje. Vi svakako možete imati dijete, ali najbrži i najučinkovitiji način je uz pomoć i savjete specijalista humane reprodukcije. Učinkovitost lijekova koje ste naveli je upitna.