Spolni hormoni

Poštovani,
Imala sam 2 rana spontana, u 10 i 12 tj., radila sam test spolni hormoni i vrijednosti su ove: Estradiol 444, 00, Progesteron 1.0, Tostesteron 0.9, Dehidroepiandrosteron 3.7, Globulin koji se veze na sp.h. 62.3, Hormon luteinizacije 2.0, Folikul stim.hormon FSH 5.9, Prolaktin 5.9 Što je vidljivo iz ovih nalaza, kariogram m.m i mene u redu , test trombofilije radila također , doktor mi rekao da zbog PAI -1-Heterozigot 4/5 G pijem andol u slj.trudnoći, a privatni liječnik iz ivf klinike mi je rekao da oni svima daju heparin.Molim vas vaše mišljenje.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko ste progesteron radili 21. dan (kako je uobičajeno) vrijednosti su niske, što govori u prilog izostanka ovulacije. Podaci polimorfizma na 4G/5G i tromboze su sporni, no obzirom na podatke o pobačajima trebalo bi razmisliti o terapiji niskomolekularnim heparinom.