Spolni hormoni/plodnost

Ivkicca

Pozdrav,
Moje pitanje je vezano za tumačenje spolnih hormona. Naime, prije dvije godine radi nemogućnosti začeća nakon 2 godine pokušavanja, obratila sam se liječniku koji je tražio analizu spolnih hormona i spermiogram. Nakon mjesec dana od ucinjenih pretraga sam ipak zatrudnila, trudnoća je prošla uredno i imam zdravo dijete danas i kako je sve bilo ok nisam nikad nosila nalaze na tumačenje , no s obzirom da planiram drugu trudnoću koja se nije dogodila uz pokušavanja zadnja 3 mjeseca, zanima me ipak da li tadašnji rezultati ukazuju na otržanu mogućnost zanošenja. Rezultati iz travnja 2013.(27 godina), početak ciklusa, su: AMH 14.3 pmol/L (metoda amh gen II ELISA), TSH 2.98 mU/L, LH 6.07 IU/L, FSH 9.33 IU/L, Prolaktin 466 mIU/L (sve metoda CLIA); spermiogram -normozoospermia.
Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Spolni hormoni ne mogu biti stariji od nekoliko mjeseci, za interpretaciju.

atkalv

Postovani, da li biste mi, molim Vas, mogli protumaciti nalaz jer ga nosim ginekologu tek krajem kolovoza. Imam 35 godina, prosjecan ciklus od 28 dana medjutim varira izmedju 26-33. U zagradu cu staviti referentne vrijednosti. Vadjeni 3dc. AMH 32.2 (0.5-52.5 pmol/l), FSH 7.3 (3.9-8.8 IU/L), LH 4.6 (2.1-10.9), testosteron 1.2 (0.3-2.6 nmol/L), estradiol 186 (99-448pmol/l), prolaktin 242 (71-566 mIU/L), DHEAS 4.5 (0.6-7.2), SHBG 73.3 (18.2-135.5nmol/L), FAI 1.6 (0.7-10.9 %). TSH 2.5 (0.27-4.2 mIU/L). Progesteron 21 dc 24.86 (5.3-86 nmol/l). Radimo na zacecu. Nadam se da sam navela sve potrebne informacije. Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Spolni hormoni su uredni. Nastavite dalje s drugom obradom.

atkalv

Puno zahvaljujem. Lijepi pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.