Spuštena maternica

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam što znači podignuta maternica u vašim godinama i gdje ste našli taj pojam.
Čak da i postoji nema veze s tim što ne ovulirate.
Imate vjerovatno hormonski poremećaj, pcos i anovulaciji koja zahtijeva liječenje.

micaubica

Postovani,dr mi je rekao da mi je razvucena materica.Sta to znaci i da li cu moci da ostanem trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam. Pojam nije ginekološki i ne mogu ga komentirati. Pitajte svog ginekologa što je time mislio.

micaubica

Postovani,na izvestaju pise cavum uteri deluje razvuceno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalan nalaz. Ne brinite.

deja-vz

Postovani,
Na ultrazvuku abdomena je otkriveno da mi maternica pritisce mjehur s gornje strane.. je li to znaci da mi je malo spustena maternica.? Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne to ne znači to. Jeste li vi neki hipohondar? Ako niste zadovoljni svojim ginekologom, nađite drugoga koji će biti spreman dati vam odgovore na sva ova pitanja koja postavljate meni!

deja-vz

Hvala na odgovoru. Da cini se da jesam hipohondar.. a i nezadovoljna sam svojim ginekologom, al nema kod nas ginekologa koji prima one koji ga vec imaju, a s druge strane nemogu zvati doktora svaki put kad mi nesto padne napamet.. mislim da zato vi tu postojite... hvala vam na svim odgovorima i ispricavam se!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ja vam mogu povremeno dati odgovor na neko pitanje ali ne i liječit vas i kontrinuirano vam odgovarati.
Pustite druge da postavljaju pitanja.

Aporia

Poštovani,
Trudna sam već 21. nedjelju, jaki bolovi u stomaku me prate od desete nedjelje, povremeni. Kada se dese bolovi, ne mogu da razgovaram, da se pomjeram, ne mogu ništa osim da se zgrčim i čekam da prođe. U 16. nedjelji na uz su mi napisali na nalazu da posteljica seže do ušća, stražnji zid... Primala sam progesteron injekcije, pijem dabroston, ali stanje se nije popravilo. Nalazi su mi svi uredu, urin je uredu... Ali mene opet ponekad zaboli toliko da ne mogu da dođem do daha... Svaki put na pregledu sam to spominjala ali niko nije našao razlog tome, doduše, nisu se puno ni obazirali na to... Znate li vi koji bio mogao biti razlog tome?
Hvala unaprijed na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu znati koji je uzrok boli. Svakako bi trebalo napraviti pregled, UZV cervikometriju, krvnu sliku, crp, DKS, cervikalne briseve i urinokultutu.
U terapiju uvesti Mg i Normabel.

iva3lo

Dobar dan! Imam 32 godine, trece dijete rodila sam prije godinu i mjesec dana, primala drip, nisam rezana. Nakon dva tjedna sam primjetila da mi je nesto "izislo van" kroz vaginalni otvor, legla sam i to se povuklo unutra. Na pregledu mi je receno da mi je maternica spuštena, odnosi funkcioniraju, mokraća ne odlazi prilikom kašljanja ili dizanja.
Zanima me smije li se ici u teretanu i vježbati ista osim Kegelovih vježbi?
Preporuča li se trudnoća u ovakvim slučajevima, tj. dolazi li do preranog otvaranja ili nečeg drugog?
Hvala Vam unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne znam što se spušta ? Maternica ili mjehur? To je važno znati. Svakako prije svega sugeriram statičke Kegelove vježbe i nikako ne podizanje težeg tereta dok vezivno mišićno tkivo dna zdjelice ne ojača.
Na trudnoću možete to nije prepreka.

iva3lo

Hvala na odgovoru.
Na pregledu mi je receno da je mjehur na mjestu, a da se maternica spustila.
Lijep pozdravhappy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

mijat

Dobar vam dan .Prija tocno mj dana mi je raďena correctio SSI cum SPARC sling.LPSC sterilisatio..Zanima me koliko traje oporavak i koliko dugo nesmijem raditi teze poslove....Te spolni odnosi ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odnose možete imati. Podizanje težih predmeta od 5 kg nije vam dozvoljeno sad a niti ubuduće jer ćete podizanjem težih tereta vratiti stvar na početak .

emira104

postovani imam nisku maternicu i dvorogu tako mi kazu i imala sam dvije trudnoce prva prirodno druga carski rez,,prije mj dana mi je menstruacija dosla 16 dana ranije,,a ovaj mi je kasnila i traja je 4 dana kao i obicno(inace mi je uvjek redovna)..proslo me je 29.7 i danas imam smedji iscjedak i bolove,sta bi to moglo biti,u historiji porodicne bolesti mama mi je izvadila maternicu zbog tumora .hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu znati na osnovu iznesenog. Napravite pregled i UZV,

Zurka123

Postovanje! Prije dva dana moj ginekolog mi je rekao da imam jako spustenu maternicu , samo mi je rekao da ne dizem nista tesko i nista vise. Mozete li mi Vi reci da li bi mi pomogle vjezebe za metrnicu iako je proslo 8 godina od zadnjeg poroda?