Stafilokok

looly13

Poštovani,
na brisu vulve otkriveno mi je da imam stafilokok. Ginekolog mi je pripisao Klavocin, uz korištenje bilokojeg vaginalnog probiotika. Osobno nikad nisam koristila Klavocin, ali sam čula mnogo negativnih iskustava, što se tiče nuspojava u svim dijelovima tijela. Ukoliko do toga dođe, smije li se prekinuti terapija? Da li je potrebno uz vaginalni uzimati i crijevni probiotik?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koristite ga prema uputama liječnika. Koristite Canesten kremu i vaginalete paralelno s njim.

looly13

Hvala na odgovoru. Zbunjuje me što mi je ginekolog rekao da koristim vaginalete cijelo vrijeme dok pijem antibiotik, što je 10 dana, no u ljekarni su mi dali pakiranje za 7 dana i rekli da ih ne koristim više od toga.

Dejan Šakoronja, dr. med.

7 dana je čisto dovoljno.