stalna sukrvica s mirenom

hippo

Poštovani, zbog obilnih i dugotrajnih krvarenja kao i krvarenja između ciklusa koja su trajala do nekad sve do početka nove menstruacije ugradila sam 9. siječnja 2014. godine mirenu. Šest tjedana nakon ugradnje bila sam na kontroli, uzv je bio uredan, mirena na mjestu. Krvarenja su se doista puno smanjila (rekla bih da su se smanjila i za 30 puta što se tiče količine krvi), za menstruaciju mi je dovoljan i dnevni uložak, međutim, cijelo vrijeme imam barem manju ili veću sukrvicu u iscjetku (roza ili smeđkasti iscjedak) koja ponekad ne zahtijeva nošenje uloška, ali je prisutna. U mjesec dana možda ukupno imam svega par dana u kojima iscjedak nije sukrvičast. Osjećam se dobro, nemam bolova u donjem dijelu trbuha niti drugih nuspojava, odnose mogu imati redovito jer krvi nema puno, ali me zanima kada bih se trebala zabrinuti. Koliko dugo traje privikavanje na mirenu? Hvala 

Dejan Šakoronja, dr. med.

Potrebno je strpljenje par mjeseci. Ne trebate brinuti.

hippo

poštovani, opet Vas gnjavim u vezi mirene... KOliko pratim, stanje se promijenilo utoliko da nemam sukrvicu svaki dan u mjesecu, ali sad je situacija takva da mi menstruacije dolaze prilično često i dugo traju (pretpostavljam da su menstruacije, teško mi je procijeniti s obzirom da je krvarenje stvarno minorno). Traju i do 10-ak dana s tim da pred kraj bude onako kao sukrvičasti iscjedak, a samo prvih par dana za dnevni uložak pa onda nakon 3 tjedna opet tako (dakle dolaze mi svakih 20-ak dana). Na pregledu nisam bila (zadnji pegled je bio u veljači kad je sve bilo ok), jer me dr. nije naručila na pregled jer ta krvarenja nisu patološka, već da se zna dogoditi da žene koje su imale neredovite cikluse, obilne menstruacije i krvarenje između ciklusa (a to sam ja) znaju imati takva krvarenja s mirenom. Krvarenja su doista zanemariva s obzirom kakve menstruacije sam prije imala, mislite li da se trebam zabrinuti ukoliko se takva situacija nastavi? Hvala lijepa happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bez pregleda ne možemo znati jel sve u redu.
Moguće je da ista dobro ne stoji, ili da se radi o cervicitisu ili endometritisu.
Svakako bi bilo dobro napraviti cervikalne briseve i uzv.

hippo

poštovani doktore, evo sad je oko godinu i 2 mjeseca kako imam mirenu. Zadovoljna sam jer su krvarenja zanemariva, u biti niti nemam krvarenja nego samo krvavi iscjedak, ali isti traje i do 15-ak dana. Nekad samo bude po par dana u mjesecu da nema sukrvice (iako je takva da zahtijeva nošenje malog dnevnog uloška). Na pregledu sam bila prije 2 mjeseca, mirena je na mjestu, papa test uredan, cista na desnom jajniku promjera 3 cm. Radila sam kontrolu štitnjače prema preporuci ginekologa i nalaz je uredan, te dobila odgovor na pregledu kod ginekologa da s obzirom da sam prije imala jako obilna krvarenja koja su trajala i preko deset dana te i krvarenja između ciklusa, da mirena ipak djeluje (što i sama vidim) i da je bitno da se radi samo o krvavom iscjetku, a ne o obilnom krvarenju. Zanima me Vaše mišljenje, trebam li brinuti, biste li mi Vi preporučili kakve dodatne pretrage ili da jednostavno takvo stanje prihvatim kakvo je sve do menopauze? Ja se dobro osjećam i nemam nekih drugih posebnih nuspojava. S neurednim i obilnim krvarenjima borim se unazad 7 godina, redovito idem na preglede, nikakve tablete mi nisu pomogle, samo mirena je drastično smanjila količinu krvi. Imam 36 godina i dvoje djece. Hvala Vam puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite cervikalne briseve.

hippo

cervikalni brisevi su mi također uredni, imala sam jedino gljivice koje sam liječila geonistin vaginalnim tabletama

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je od ciste.