stent

enibadi

poštovani doktore,
unazad 2 tjedna imala sam dva napada bolova u bubregu te mi je na uzv ustanovljen zastoj II. stupnja lijevog uretera. Urolog je na pregledu rekao da razmatra mogućnost ugradnje stenta.
Dobila sam u oba navrata voltaren inekciju i.m. pa je prošlo, jednom na ginekologiji, jednom na urologiji, nadam se da nije štetno, u 20. tjednu sam trudnoće
Možete li mi reći što je to stent i kako se ugrađuje? jel to operacija?
Puno hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, s obzirom na zastojne promjene u mokraćnom sustavu ugrađuje se double j proteza.
Konzultirajte urologa to je njihova domena.

enibadi

ja bih ro napravila, ali samo Vi odgovarate ovdje. Urologija ni nema PITANJA I ODGOVORI... pa ako mi možete vi to pojasnit, s obzirom da sam čula da je to čest slučaj u trudnoći

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, radi se o cijevčici koja je uz pomoć cistoskopa stavlja u ureter na strani gdje je nastala opstrukcija da se ista riješi i da se spriječi propadanje i gubitak bubrežne funkcije. Dakle nisam urolog. Sve detalje oko navedenog probajte na nekom drugom forumu gdje odgovara urolog.