Stidne usne

Vogue

molim vas hitno mi odgovorite,imam decka i nismo imali spolni odnos vec dva dana,a jutros sam nakon fakulteta primjetila zbog boli i neugodnog osjecaja da mi je jedna unutarnja stidna usna natekla koja je inace normalne velicine kao druga,sta da radim??? kod ginekologa sam bila prije pola godine i sve je uredno

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Vjerojatno se radi o upali Batholinijeve žlijezde. Javite se ginekologu da Vam propiše antibiotik

Yasmina7

Postovani; prije 2 dana pojavio mi se lagani svrbez na donjoj lijevoj strani velike usne (ali bas na usni,gornja strana), veceras sam primjetila na istom mjestu nesto kao pristic, kao bubuljica, ne prevelika, onako poput veceg prista, crvene je boje i malo tvrdje. I dalje osjecam svrbez......boli neke nema, boli vise kao pristic, uglavnom samo svrbi, dali je moguce da se radi samo o obicnom pristicu ili??.veliki sam panicar pa bih Vam bila zahvalna na odgovoru, lp.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je. Svakako treba isključiti da se ne radi o kondilomu.

Yasmina7

Hvala, jos samo nesto da vas pitam; dali je moguce da bude kondilom posto imam istog partnera vec 7god. A od 9.mj. nismo spavali bez zastite(kondoma) ?? Ili postoje i drugi nacini oboljenja,?? I danas mi je.po danu pocelo smetat, ali sada vec pema veceri kao da se povlaci........bojim se, dali je moguce da je i nesto.drugo?? I ako se pocinje povlacit dali moram.bas obavezno do ginekologa ili to znaci da je bilo.nesto bezazleno?! Jos jednom puunooo hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako se povlači onda se ne radi o kondilomu i nije nužno da idete negdje.

snjezanaf

primjetila sam da mi je desna velika stidna usna malo otekla i bola je na dodir,nisam imala odnose jedino sam malo duže sjedila.jeli moguće da je od toga,mogu li si kako pomoći? hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Hladni oblozi, uz često mjenjanje ili oblog od borne vode.

snjezanaf

dok čekam vaš odgovor zvala sam svoju ginekologicu koja mi je rekla da sam odreagirala na daktaryn vaginalete koje mi je dala za upalu rodnice,te da si kupim neke druge vaginalete,koje da kupim,vaš savjet ??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probajte jedno ili drugo.

Gud4

Postovani, molim Vas za odgovor.
Imam 17 godina i primjetila sam vec prije 3-4 godine (ali mozda ju imam oduvijek) elasticnu "izraslinu" na maloj lijevoj stidnoj usni po cijeloj duzini. Znatno je veca od desne. Nikad me nije smetala niti iritirala, ali me zanima sto bi to moglo biti i je li normalno? Trebam li otici ginekologu zbog toga?
Hvala unaprijed na odgovoru, lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem pregled ginekologa. Moguće da se radi o epidermalnoj cisti koja nastaje opstrukcijom izvodnog kanala lojne žlijezde ili dobroćudnoj izraslini (fibrom, lipom). Bez pregleda je nemoguće znati o čemu se radi.

Gud4

Postovani, samo da nadodam, ne radi se o izraslini, ispricavam se, krivo sam se izrazila nego je lijeva unutrasnja usna puno veca od desne pa me brine je li to normalno? Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Vjerojatno se radi o cisti Bartolinijeve žlijezde koja se nalazi na ulazu u rodnicu. Ona nastaje kada se začepi izvodni kanal žlijezde.U slučaju upale (crvenilo i bolnost) potrebna je antibiotska terapija.