Strah od nezeljene trudnoce

mincica21

Postovani, zadnju menstruaciju sam dobila 12.5.
18.5 sam imala odnos (sa kondomom) i to je bio jedini odnos proslog mjeseca. Sada je 17.6. Jos nisam dobila. Inace su mi menstruacije redovne (28-31 dan). Ima li ikakve sanse da sam trudna

Baterflaj

Postovani,
Imam pitanje za vas.Poslednju menstruaciju imala sam 14.5.2016.Decko i ja koristimo kondom ali smo 20.5.imali odnos bez zastite ali nije ejakulirao u meni u to sam sigurna.Jos jednom smo imali nezasticen odnos 13.5.2016.ali isto nije ejakulirao u mene.On je oba puta izvadio ranije polni organ i tek tada zavrsio.Medjutim trebala sam da dobijem 14.6. ali mi kasni vec dva dana.Imam bolove u donjem delu trbuha ali bol blagi,malo me bole jajnici ali nikako da dobijem.Inace imam simptome kao sto je bol u trbuhu i bol grudi a sada nemam.Bila sam poluprofesionalni sportista ali vec ne treniram tri nedelje,u toku mi je ispitni rok pa sam pod stresom,ne znam da li to ima veze sa kasnjenjem.Ciklusi su mi na 32 dana.Sada ne zanima da li cu dobiti menstruaciju ili je u pitanju mozda trudnoca? Hvala ,S' postovanjem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mincica prema opisanom ne radi se o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Baterflaj na osnovu iznesenog ne mogu znati. napravite test na trudnoću.

mincica21

Upravo sam uradila kucni test na trudnocu, negativan je. Imam li razloga za brigu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mincica već prije sam vam odgovorio.

mincica21

Hvala Vam puno.

Baterflaj

Hvala vam.Imam samo jos jedno pitanje,da nije mozda jedan od razloga sto sam za vreme prosle menstruacije imala i blagu upalu,imala sam beli sekret ili kako bih to nazvala ,neprijatnog mirisa.I za koliko dana bih onda trebala uraditi test ?

Baterflaj

Jos me i sinoc oko sedan sati jako poceo da boli stomak do uvece kao i kada cu da dobijem,jutros s vremena na vreme i jos nisam dobila.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sutra ujutro napravite test na trudnoću.

Baterflaj

Postovani,
Uradila sam test i negativan je.Ja i dalje nisam dobila ali su grudi pocele da me bole.Da li da sacekam jos koji dan ili da odem kod ginekologa?

MissB

Postovani, imam redovne odnose, 28.5. imala sam spolni odnos, koristili smo kondom, no nismo ga odmah stavili. Sigurna sam da je decko ejakulirao u kondom. Meni mjesecnica kasni vec 6 dana, grudi su mi malo otecene i imam prozirno-bijeli iscjedak. Imam li razloga za strah? Svakako cu napraviti test, ali zanima me vas odgovor za ubuduce. Nisam sigurna koliko je opasno na taj nacin koristiti kondom. Hvala, unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Baterflaj pričekajte još nekoliko dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

MissB prema opisanom mislim da se ne bi trebalo raditi o trudnoći.
To nikako nije preporuka za zaštitu od trudnoće za nekog tko je u tome svemu još neiskusan.

vale2705

Poštovani,
Prvi put sam stupila u spolne odnose, prvih par minuta nismo koristili zaštitu ali kasnije smo koristili kondom, (svaki put tako). Mjesečnicu inače imam svakih 28-30 dana, i po kalendaru mi kasni vec dva dana, ali vec zadnja tri dana me bole leđa, stomak mi je naduvan i imam promjene raspoloženja kao i inače prije mjesečnice, ali nisam dobila mjesečnicu. Iako sam se nedavno preselila i drugu državu i pod stresom sam, a s obzirom da mi je prvi put nezz da li je to normalno tako?!

Hvala unaprijed na odgovoru!

aaaa.aa

Postovani,

prije dva mjeseca sam se preselila u drugu drzavu i to je uticalo na to da moja menstruacija (koja inace varira od 26-31 dana) dodje 24. dana ciklusa. Nakon toga je menstruacija iduci mjesec dosla 31. dana ciklusa, da bi 28.05. dobila 26. dana ciklusa. Poslije te menstruacije imala sam, nakon dugo vremena) zasticen spolni odnos, da bi 17.06. (21. dana ciklusa) ponovo dobila menstruaciju, koju nisu pratili jaki bolovi kao i obicno. Zanima me sta je moglo uticati na to da menstruacija dodje tako rano i da li mogu iskljuciti mogucnost trudnoce? Unaprijed hvala i srdacan pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vale prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći. Od ostalih uzroka izostanka neke ste i sama navela.

Dejan Šakoronja, dr. med.

aaa.aa. ne radi se o trudnoći. Uzrok skraćenju ciklusa možda je anovulacija, promjene u tećini, promjene rada štitnjače i sl.
Koji je kod vas ne mogu znati.

Milovan07

Imam 16 godina imao sam polni odnos sa djevojkom(17) bio joj je prvi put, nismo imali dovoljno predigre i penetracija je bila bez prezervativa u pocetku, mozda nekih 10 sekundi, otprilike tri puta i onda sam izvadio, stavio prezervativ i nastavili smo normalno, i do kraja odnosa nisam ejakulirao niti sam imao osjecaj da cu ejakulirati
Drugi dan smo opet malo probali s tim da sam se oprao prije toga, usao sam dva puta bez prezervativa i stali smo nije bilo ejakulacije
Njena menstruacija je skroz neredovna nekada prodje dva mjeseca dok se menstruacija ne pojavi a trenutno je pod velikim stresom
Prethodna menstruacija je bila 12.5.
Zanima me da li postoji sansa za trudnocu ?
Molim vas hitan odgovor....

Dejan Šakoronja, dr. med.

Milovane, prema opisanom neće doći do trudnoće.