strah od trudnoce

zabrinutaana

Postovani,
pisem vam jer ni sama vise neznam sto cu..decko i ja prvi spolli odnos imali smo krajem 12. mj.. U pocetku smo koristili zastitu no u 4 mj smo poceli imati odnose bez zastite pritom kojih je svravao u mene ali samo tijekom neplodnih dana, a u plodnim danima smo uvjek imali zastieni odnos. prije cetrvrtog mjeseca su mi menstruacije uvjek bile redovite (28dana) a jedini simptom su bile povecane grudi. u cetvrtom mjesecu povecanih grudi nije bilo jednimo blaga napuhnutost donjeg djela trbuha, nakon cega sam dobla normalnu menstruaciju (33 dan) . Odonda mi je menstrualni ciklus pomaknut na 33 dana ( svakog mjeseca isto) ali mi se u sedmom mjesecu ponovno pojavila napuhnutost u donjem djelu trbuha i od onda moj trbuh raste. Menstuacije su mi obilne kao i uvjek( 5-6 dana od prve menstruacije koju sam dobila s 12 godina) i uvjek 33 dan ali je prisutan konstantni strahda sam trudna..svaki put kad me uhvati panika napavim test za trudnocu, za sada ih je bilo sest negativnih i ni jedan pozitivni. Donji dio trbuha mi ujutro uvjek bude manji ali zato navecer izgledam kao neko u 5 mjesecu trudnoce. Nakon sestog testa je panika malo nestala ali donji dio trbuha je i dalje ogroman dok gornji nije. Jeli moguce da sam trudna vec 5 mjeseci i da su mi menstruacije iste kao i proslih 7 godina? i jeli moguce da u trudnoci trbuh tijekom dana raste a ujutro je ponovno na neki nacin splasnuti?? otisla sam doktorici i dala mi je uputnicu za uvz abdomena no mene je stah da sam trudna i kako ce moja majka biti samonom na ultrazvuku odmah ce se vidjeti plod aako sam u 5. mj. trudnoce..postoji li sana da sam trudna?? molim brzi odgovor, hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći ako svaki mjesec imate redovite menstruacije.