Strah od trudnoce

privatno92

Postovani dr., imala sam vise puta spolni odnos s deckom, ali nije ejakulirao u mene nikad, koristili smo metodu pull out, ali kad bi isli drugi puta nije oprao spolni ud od prosle ejakulacije. Imala sam jake grceve par dana i nakon toga krvarenje( valjda menstruacija, uranila 5 dana) ali se bojim da nije mozda implatancijsko krvarenje, krvarenje je trajalo 4 dana. Tjedan dana poslje povracala sam ujutro kad sam se probudila i ta mucnina je bila samo to jutro dok se nisam ispovracala. Sada imam sirasti iscjedak i rodnica me svrbi samo na dodir. Jel moguce da sam trudna? I ako da jel postoji mogucnost prekida trudnoce bez da roditelji saznaju jer imam 17 godina? Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, implantacijsko krvarenje je puno slabije od menstruacije i traje dva do tri dana. Iscjedak i svrbež je najvjerojatnije zbog gljivične upale. Prema navedenom mala je šansa da se radi o trudnoći. Savjetujem test na trudnoću ukoliko bi iduća menstruacija izostala.

privatno92

Jel moguce zatrudnih ako smo imali spolni odnos u vrijeme neplodnih dana? I cula sam da su plodni dani zapravo oni oko ovulacije a ne oni koje mi izracunamo pa me zanima jeli to istina? Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, plodni dani se računaju od 3 dana prije do 3 dana nakon ovulacije. Trudnoća nije moguća u vrijeme neplodnih dana.

privatno92

Postovani, kako se izracuna kada je ovulacija?

Ivo Balenović, dr. med.

Kod normalnog 28 dnevnog ciklusa ovulacija se dešava 14. dana. Do ovulacije uvijek dolazi 14 dana prije iduće menstruacije.

privatno92

Postovani, s kojim samponima prati labiu? Citala sam da gelovi za tusiranje s mirisima mogu dovesti do uzasnog mirisa i infekcije.

Ivana98765

Postovani, menstruacija mi kasni vec par dana( ne mogu reci tocno jer mi ciklusi variraju od 23. dana do 28. ali sada je vec 33. dan). Imala sam odnos s deckom, odnosno penetrirao je samo dva puta ( bez zastite) te smo odnos prekinuli jer nismo imali zastitu. Imam problema s kandidom i primila sam inekciju kortikosteroida ovaj mjesec zbog alergije. Muci me moguca trudnoca( iako je sam odnos trajao vrlo vrlo kratko) te ne razumijem zasto je jos nema. Grudi me malo bole i imam povremeno grceve u stomaku.

Majsan88

Pozdrav..grozim se pomisli da sam trudna.imam29godina i troje djece..menzisi prije su mi svi uredni u dan dobijem..zadnji menzis sam imala 18.12.trajalo po 5 dana krvarenje..ciklusi su po 32 dana..imala sam nezasticeni seks 3.12. Imam simptome da cu dobit samo malo slabijeg intenziteta,trebam dobit ovaj tj.Sad se pojavio zuckasti iscjedak,curi tu i tamo..zanima me treabal li se brinuti ili ce bit sve ok? Zaboravih reci i da sam nedavno imala gljivice..narucena kod dok tek u pon..hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Ivana, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Vjerojatno je sve ovo što ste naveli uzrok kašnjenja menstruacije. Ipak, za svaki slučaj učinite test.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Majsan, prema navedenom trebali bi dobiti menstruaciju. Ako ste imali odnos 3.12, kako ste napisali ne postoji nikakva mogućnost trudnoće. Ukoliko je odnos bio 3.1 tada postoji mogućnost trudnoće.

Majsan88

Krivo sam napisala,imala sam 3.1.nezasticeni.. sad se pojavila krv,cini se normalno kao menstruacija.trebala sam dobit18.dobila danas..to je ok

Ivo Balenović, dr. med.

Najvjerojatnije je to početak menstruacije.

smarta13

Poštovani,
imam neredovitu menstruaciju od prvog dana. Zadnja menstruacija je bila prije 3 mjeseca, a predzadnja prije 5 mjeseci. Mjesec dana nakon zadnje menstruacije, u vrijeme kad sam trebala dobiti po redovitom ciklusu imala sam spolni odnos sa kondomom i uz to i prekinuti snosaj. Nemam nikakve promjene na tijelu. Je li mogucnos trudnoce ili je samo neredovirost menstruacije popracena necime?
hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Savjetujem da učinite pregled i analizu hormona da se ustanovi razlog neredovitih ciklusa.

Koala25

Postovani. Nakon duzeg vremena imala sam odnos,dobila sam menstruaciju koja je bila dosta bolna sada je pri kraju 5 dan jako malo smede krvi. Ali boli me povremeno lijevi pa jace desi jajnik a I pomalo leda. Odnos je bio zasticen kondome. pomalo grub a i svrsio je u meni. Bojim se da nisam ostala ipak trudna bez obzira na menstruaciju? Ili su bolovi prisutni zbog grubog seksa koji je I dosta dugo trajao. Odnos je bio za vrijeme 3 dana menstruacije. Sto savjetujete vezano za odnos u vrijeme menstruacije da ili ne?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom do trudnoće nije moglo doći. Odnose u vrijeme menstruacije treba izbjegavati.

Koala25

Postovani. Zasto bolovi?

Ivo Balenović, dr. med.

Menstrualni bolovi su uzrokovani hormonima koji izazivaju grčeve muskulature.

little mini me

Poštovani dr.
Zadnju menstruaciju sam imala 24.12.2017. Ciklusi mi i nisu toliko redoviti. Menstruaciju sam dobivala i na 27 dan, i 26 dan. Jako rijetko kada na točan dan. Tako da nikad ni ne znam na koji dan mi je baš ovulacija.
Imali smo odnos 07.01. kad smo se vratili izvana. Nismo imali kondom, pa je bila metoda "vadi ga van prije svršavanja". I tako je i bilo. Izvadio ga je van prije nego je svršio.
Menstruacija mi kasni 5 dana... Dali je moguće da sam ostala trudna? Iako nije svršio u meni. Planiram kod svog ginekologa, ali dok čekam termin, molim Vas za odgovor. Hvala Vam unaprijed!