Strah od trudnoće

Maja977

Negdje oko 20.3 pojavio mi se smeđi iscjedak sa jako slabim krvarenjem i trajalo je nekih 3 dana. 25.3 sam imala trljanje spolnih organa bez ejakulacije i penetracije i preko ženskih gaćica. 7.4 dobila sam navečer iscjedak i bio je tamne boje. Sljedeći dan, u nedjelju, također, ali navečer je bila samo svježa krv. U ponedjeljak rano ujutro tamni iscjedak, a sat ili dva kasnije već opet baš svježa krv, ali ne toliko obilno kao kod normalne mjesečnice. U utorak mi se opet rano pojavio samo iscjedak, a malo kasnije krv. Mogu li to slabo krvarenje i iscjedak računati kao oskudnu mjesečnicu, a ono kravarenje oko 20.3 kao ovulaciju? Pročitala sam da uzrok slaboj mjesečnici mogu biti stres, policistični jajnici (bolujem od policističnih jajnika) i strah. Ja sam ovih dana imala užasni strah zbog same pomisli na trudnoću, naravno.  Osim posjete liječniku pročitala sam da je bitno kretati se dovoljno i jesti zdravu hranu, ali ne znam utječu li i tablete roaccutane na mjesečnicu? Nisam više mogla izdržati zbog straha i stresa pa sam 12.4 otišla do ginekologa i medicinska sestra je rekla da nema šanse da je došlo do trudnoće i nakon toga je napravila test za trudnoću iz mojeg urina i bio je negativan. To je bio 18. dan od tog trljanja (to trljanje se dogodilo 25.3). Test sam također napravila dva dana nakon što mi je i sestra kod ginekoliga napravila i bio je negativan (dakle to je bio 20. dan od tog trljanja). Nikad nisam imala pravi spolni odnos. Zanima me jesam li sada 100% sigurna da nije došlo do trudnoće, utječe li doba dana na rezultat testa i je li prošlo dovoljno vremena od tog trljanja da bi rezultat testa bio točan? Dakle mjesečnice mi obično nisu redovite i ponekad je potrebno i 2-3 mjeseca do nove. Nadam se da razumijete da je ovo sve za mene novo i da sam u strahu. Zbog tog straha mi se pojavi i mučnina, nadutost, glavobolja, bol u crijevima, vjetrovi pa često to u glavi povezujem sa simptomima koji se pojavljuju u trudnoći, a po svemu što se dogodilo i provjerilo nisam trudna? Hvala Vam od srca na razumijevanju!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu što ste naveli nema nikakve šanse za trudnoćom. Morate prestati razmišljati o tome.