strogo mirovanje da ili ne ???

latika

postovani,
trudna sam 25 tjedana, prva trudnoća,nosim blizance, prokrvarila sam u 12 tjednu trudnoce i to krvarenje je trajalo 10 tak dana povremeno,uzrok nepoznat(mozda malo niza posteljica koja se sada digla a mozda i pucanje kapilara usljed jakog sirenja maternice)imam ureaplazmu 10 na 4, ljecena sa sumamedom i eritromicinom nalaz isti 10 na 4.
bebe se normalno razvijaju, cerviks cvrst,krvna slika i urin uredno. od terapije koristim utrogestan 3*1. mene zanima kolika je potreba za mirovanjem, dali sa ovakvim nalazom moram strogo mirovati ili se mogu lagano gibati??? koliko su opasni ovi antibiotici za bebe sto sam popila ?
hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana , Sumamed smijete uzimati u trudnoći.
Što se tiče gibanja i laganih kretnji ako je opstetrički nalaz uredan , cerviks održan, cervikalni kanal zatvoren mišljenja sam da možete.

latika

zahvaljujem na odgovoru!