suha vagina

Irena

Poštovana,
da li bi mogli navesti neku od neutralnih krema koja ili naziv gela bez aditiva koja se koristi u slučaju suhe vagine?! I da li imaju kakav utjecaj na anuliranje djelovanja kondoma? Može li se koristiti Delfen krema uz Cileste, tj. da li postoje neke nuspojave vezano uz koristenje tih dvaju proizvoda?
I kolika je sigurnost zaštite od neželjene trudnoće upotrebom Delfen kreme?
Hvala unaprijed!

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Savjetovala bih primjenu kreme (npr Delfen) koja će ublažiti Vaše tegobe vezane uz suhoću rodnice. Ova krema ima pouzdanost u zaštiti od neželjene trudnoće koja se kreće između 70 i 85%, ovisno o tome primjenjuje li se uz nju neko dopunsko kontracepcijsko sredstvo, određivanje plodnih dana i sl. Ona nipošto ne anulira učinak kondoma, već se može primjenjivati usporedno s ovim mehaničkim kontracepcijskim sredstvom. Nus pojave na ovu kremu izuzetno su rijetke i ne morate ih očekivati.

tajcy

Iimam želju za odnosom, ali jednostavno on ne može prodrijeti unutra jer je vagina previše suha. Pokušavala sam i mastrubacijom kako bi poboljšala svoje stanje te vidjela koje mjesto će izazvati uzbuđenje i vlažnost, ali ne vrijedi. Ja i moj partner smo maksimalno frustrirani zbog toga i ne znamo što uraditi. ..to se sve češce događa..možete mi reci zašto? unaprijed hvala

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana,
najčešći uzroci te pojave su endokrinološke ili psihološke naravi. Ako pretpostavimo uredan hormonalni status za sada bioh preporučio neku od krema s lubrikantnim djelovanjem (npr. Gynaicol gel) da bi promtno smanjili razinu frustracija koja je često, pa i Vašem slučaju, vezana uz ovaj problem.

Jelenica257

Postovani,

imam 38 godina, i pokusavam dobiti dete.
Imam problem sa suvocom vagine koja mi oteyava seksualne odnose.
Citala sam da lubrikanti nisu dobri za koriscenje ukoliko planirate trudnocu.
Imala sam kandidu koju sam izlecila i sada koristim vaginalni tribiotik Gynophilus.

Molim vas za savet.

Hvala unapred

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, suhoća rodnice može biti povezana s manjkom estrogenih hormona, što može biti i razlog poteškoća pri zanašanju. Preporučio bi da učinite hormonski status.