Svrbez

Lucija106

Poštovani, vec nekoliko dana imam problema sa svrbezom u vanjskom vaginalnom dijelu, primjetila sam i lagano crvenilo. Iscjedak nije drugaciji nego inace. Zanima me mogu li se ikako na prirodan nacin rijesiti srbeza ili je potrebno proci ginekologu?
Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koristite Canesten kremu nekoliko puta dnevno kroz 5 dana.

Zizi7

Postovanje
Naime,danas mi se na lijevoj strani klitorisa pojavila neka bijela tockica koja me na dodir boli isti osjecaj kao da je potkozni cir
Zanima me jeli to sto opasno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije, ako isti sazriju možete ih eksprimirati.

karolina.j5

Poštovani,
dan nakon spolnog odnosa pojavio mi se intenzivan svrbez u podrucju stidnice, crvenila jos uvijek nema. Prije vise od godinu dana imala sam kandidijazu uzrokovanu antibioticima, tada nisam bila spolno aktivna. Trenutno koristim kremu plymicol. Zanima me je li moguce da je rijec o infekciji iz anusa (jer smo ja i partner zadnji put probali analni, ali je bio bolan pa smo se vratili na vaginalni), i mogu li i dalje nastaviti s ovom kremom ili pak nesto vise? hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite s plimycol kremom.

karla66

Poštovani, već neko vrijeme osjetim svrbež u predjelu rodnice, i nekad anusa. Prije 2-3 dana svrbež je prerastao u kontstanto peckanje, izrazito za vrijeme mokrenja (nekad bude toliko jako da je bol gotovo neizdrživa). Svo to vrijeme nisam imala odnose, ne koristim nikakve preparate za intimnu njegu i nosim isključivo pamučno donje rublje. Danas sam primjetila malenu kvržicu na desnoj preponi, bolnu na dodir (limfni čvor?), no ne znam ima li to veze s ovim. Nisam uzimala nikakve antibiotike nedavno, ali pijem Yasmin već godinu dana i nikad nije bilo problema. Kod ginekologa sam naručena tek za mjesec dana, a liječnik opće prakse je na godišnjem pa se obraćam Vama. Što mi je činiti, i je li jako hitno, pa da zatražim raniji termin kod ginekologa, te je li potrebno raditi papa-test? Unaprijed puno hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

MažiteCanesten kremu izvana nekoliko dana

Zabrinuta.mala.

Postovani.. vec vise od 20 dana pijem kontracepcijske pilule. To mi je prva kutija i nikad ih prije nisam pila. Prije tjedan dana me pocelo svrbiti u unutarnjem dijelu rodnice i mislila sam da su gljivice pa sam koristila canesten kremu jedno 4 dana. Nema nikakvog iscjetka, koji znam da je inace sirast ili bijel zbog gljivica. I svrab prestane pa se vrati cim ne mazem kremom jedan dan. Da li je moguce da je to zbog tableta svrab? Ili da je nesto drugo u pitanju posto nema iscjetka?
Molim vas pomoc.. hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vraćanje smetnji je od toga što partner ne koristi terapiju (istu) pa vam se smetnje vraćaju.