tablete

ivanka991

Poštovani doktore, na yaz tabletama sam već 9 mjeseci. Jučer mi se prvi put desilo da sam pilulu zaboravila popiti,5. pilulu u blisteru, pa sam popila danas odmah i 5. i 6. pilulu u uobičajeno vrijeme. Problem je što sam imala odnos jučer navečer (bez da je dečko u mene svršio) i 8 sati nakon toga isto bez svršavanja. Je li moguće da dođe do ovulacije i je li ova sperma u i na spolovilu ''umrla'' tijekom 8 sati ako dečko nije mokrio u međuvremenu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanoj situaciji neće doći do trudnoće.

ivanka991

Puno vam hvala doktore. Znači ne trebam za svaki slučaj uzeti pilulu za dan poslije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate.

ivanka991

Poštovani doktore, sada sam 7 dana nakon propuštene tablete (ono što sam vam prethodno napisala) imala nezaštićen spolni odnos. Trebam li se brinuti zbog moguće trudnoće i popiti pilulu za dan poslije ili je sve u redu? Unaprijed vam puno hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.