tegobe u trudnoći

mišek

Ovo mi je druga trudnoća i od samog početka imam raznih problema.
U prvoj nisam imala nikakvih simptoma, ništa,
a u ovoj sada imam.

Imam neke kao mučnine (ne baš prave), više u grlu i ustima nego u želucu.
Mogu sve jesti i bolje mi je kad jedem, nego kad sam gladna ili polupraznog želuca.

Moja ginekologica me ne želi naručiti na pregled niti ništa prije 3. mjeseca trudnoće, sad sam 8+5 tjedenan trudna i muči me konstantni osjećaj žeđi!
stalno sam žedna.
Ne pijem baš dovoljno tekućine, ali i kad popijem dosta opet sam nakon nekog vremena žedna.
U biti više imam osjećaj da su mi usta suha!
A i sada mi se trenutno gadi bilo šta tekuće, pa ne pijem baš. Jedino jabuke mi baš jako fino legnu.

Jel normanlo da se tako osjećam?

sutra idem vaditi krv, željezo i šećer!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislim da nije ništa neobično da imate simptome koje ste naveli.
Pošto stalno žeđate svakako učiniti i šećer.
Nerijetko žene kažu da je u prvoj trudnoći sve bilo drukčije i lakše, te simptomi nikad u većine žena nisu identični.

Mima202

Postovani, imam pitanje koje me muci. U 7 mj sam trudnoce, trudnoca uredna skroz, bez problema. Prije 10 dana u jutro sam skuzila bijeli jezik, otisla kod dr koja je rekla da je to vjerojatno kiselina koja se vraca u usta preko noci. Napominjem da mi je prije godinu dana dijagnosticiran gerb, helicobakteri, hernia i kronicni gastritis. Medjutim, jezik je poceo bridjeti i kao peci. Ispirala sam sa zalfijom i sodom bikarbonom i jezik sad izgleda super. Ono sto me muci je zarenje u jednjaku, i ponekad na jeziku i nepcu, da li bi to mogla biti candida ( iako je jezik kao i sluznica normalan) ili sve to zarenje zbillja moze uzrokovati kiselina? Napominjem da to nije klasican osjecaj zgaravice vec bas zarenje svega. Hvala na odg!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mogla bi biti Candida, no nisam kompetentan za to. Sugeriram kontaktiranje otorinolaringologa.

Mima202

Postovani!

Da li je normalno da se suse usta i jezik u trudnoci - zadnje trimjesecje? Svi nalazi uredni

Dejan Šakoronja, dr. med.

Očito uzimate premalo tekućine u ovo toplo ljetno vrijeme. Ako su svi nalazi uredni ne vidim problem koji vas treba brinuti.