Test na trudnocu

Hanci85

Pozdrav, ovako, imala sam peting sa deckom, te par dana nakon toga menstruaciju, za koju nisam bila sigurna je li prava, il' lazna, nakon sto je menstruacija prosla imala sam peting opet s deckom, dakle na dan 19.03., te sam opet bila nemirna i odlucila sam da uradim test na trudnocu, te sam ga uradila 28.03. Te je bio negativan ( dakle, samo se jedna crtica pokazala), je li test tacan, trebam li ga opet raditi?

Hanci85

Da jos napomenem da je decko svrsio pored mene, to smo odmah pobrisali, i nismo nastavljali, al' sam bila nemirna da nesto ipak nije uslo... tako da sam uradila test, mogu li biti mirna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
možete biti mirna, test je točan.

Hanci85

Mislite li da sam prerano uradila test, 9 dana nakon pettinga? A prije toga menstruacija je bila 12.03. do 16.03, petting 19.03, a test sam uradila 28.03. Po nekom racunanju sljedeca bi trebala biti aBd 10.03.

Ivo Balenović, dr. med.

Test nije učinjen prerano. Ukoliko želite biti sigurni možete ga ponoviti.

Hanci85

Hvala Vam puno, a je li npr. upala jajnika, bubrega, mokracnih kanala, neke ciste na jajnicima i slicno mogu uticati na tacnost testa?

Ivo Balenović, dr. med.

Upale ne utječu na točnost testa.

TijanaS94

Poštovani,
Da li je test na trudnocu pouzdan, ako je uradjen 12-og dana od odnosa sa prvim jutarnjim urinom?

Ivo Balenović, dr. med.

Tada je test vrlo pouzdan.