test trudnoce

natis

Postovani doktore,recite mi samo ako se test radi 14 dana nakon odnosa ujutro i pokaze negativno,dali mogu biti sigurna da nije u pitanju trudnoca?!
Ma da idem uskoro i na pregled...
Puno hvala
lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

U principu da. Ali najbolje je test i najsigurnije napraviti u vrijeme očekivane menstruacije a nikako ne ranij.

1234@

Zadnja menstruacija je bila 04.04 , ako je odnos bio 14 dana ciklusa, ciklusi traju 24-26 dana kada da uradim test najrbrze? Test sa 10mlu osetlivoscu, prekosutra trebam dobiti ali to su 10 dana nakon odnosa jer ce biti test pouzdan?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, 10 dana nakon odnosa test bi trebao biti pouzdan. Učinite ga s prvim jutarnjim urinom.